The Legend of the Legendary Heroes (Densetsu no Yūsha no Densetsu)
#1
Dakle, posto sam zavrsio FMA Brotherhood poceo sam da trazim nesto sto ce da lici na taj anime, naravno nema puno animea koji mogu da prdnu Brotherhoodu... i sasvim slucajno sam naleteo na ovaj.

[Image: lcmA1kW0Y.jpg]


Glavni junak je lik koji ima neverovatnu moc, ali zbog toga placa ogromnu cenu. Nije nista zrtvovao kao Elric u FMA, ali ga se svi plase zato sto ta moc moze svakog trenutka da se otrgne kontroli i da pobije sve ljude oko njega. Zbog toga se svi ( osim nekolicine prijatelja ) prema njemu odnose kao prema cudovistu.
Radnja se odvija u srednjem veku (trebalo bi XD) i to je fantasy/adventure/comedy..... anime sa dosta magije (podseca me na neki medieval mmorpg).

Iskreno, anime nije nista posebno, ali nije ni dosadan. Ima 24 epizode i svaka je zanimljiva. Ko ima vremena i volje neka pogleda, nece se mnogo razocarati nadam se XD
[Image: images?q=tbn:ANd9GcToQ-8l2WXibkPoHbGugGj...0HhJtw&t=1]
Reply
#2
Nije loš, u nekim trenucima podseća na Berserk (više nego na FMA), samo što nije toliko ozbiljan (mada ima iznenađenja). Toungue
Reply
#3
Tu si u pravu, al' gde bas nadjose da ga prekinu kada ima puno neobjasnjenih stvari i kada radnja tek pocinje Undecided
[Image: images?q=tbn:ANd9GcToQ-8l2WXibkPoHbGugGj...0HhJtw&t=1]
Reply
#4
Kad su prvi put se desile one krvave scene sa glavnim likom pomislio sam da ce anime da bude extra, medjutim razvodnjavanje i razvodnjavanje izmedju glavna 2 lika koje je vremenom pocelo da smara, mogao je da bude extra anime, ali ovako je samo prosecan, nesto sto se pogleda za razbibrigu...
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#5
Jedan od mojih omiljenih animea. Gledala sam ga tri puta i svaki put me je sve vise osvajao. Nisam uopste objektivna sto se ovog animea tice, iako shvatam zasto se nekome nije svidio ili je izgledao prosjecno, mene je zaista odusevio.
Prvo zato sto sam ogromni fan svega iz fantasy zanra, a pravih fantasy animea ima jako malo. Drugo, likovi su divni, raznovrsni, svima je posveceno dovoljno paznje, i sto mi se najvise svidja nema jednog lika koji je potpuno dobar ili potpuno zao, svi su nekako izmijesani. Trece, animacija i art su lijepi, a seiyuu cast je savrsen, toliko mojih omiljenih seiyuu-a na istom mjestu, vec u prvoj epizodi sam znala da ce mi se anime svidjeti.
Najdrazi lik mi je Lucile Eris i zao mi je sto se nije bas previse pojavljivao. Takodje, cudno mi je sto ne prave drugu sezonu jer ima toliko materijala u novelama, plus radnja je nekako iznenada prekinuta. Mislim da sam procitala negdje da anime nije bas toliko dobro finansijski prosao u Japanu, pa je nastavak neizvjesan, ali ja cu i dalje da se nadam i da citam novele do tada.
Helplessly struggling, kicking down other people, stealing the stolen while reapeating their reasons over again.
And still they aim for the horizon over the hills. That is why humans are so interesting.

- Sebastian Michaelis; Kuroshitsuji
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)