Bakuman
#1
[Image: 26138.jpg]

Nadam se da ovaj thread već ne postoji - ja ga tražila, ali nisam uspela da ga nađem.
Interesuje me kakvi su vam utisci, a za one koji žele da saznaju nešto više Wink :

BAKUMAN

Autori: piše Tsugumi Ohba, crta Takeshi Obata (dvojac koji se proslavio mangom Death Note)
Mesto dešavanja: Tokio
Vreme dešavanja: 200*. godina
Žanr: shonen; komedija, drama, deo života, školski život; (klasifikacija sa http://www.onemanga.com, prevod termina by Suna's thread)

Radnja:
Mashiro i Takagi su drugovi iz odeljenja (9. razred osnovne škole na početku priče). Mashiro provodi dane bez preteranog interesovanja za bilo šta, osim za Azuki, drugaricu iz odeljenja u koju je beznadežno zaljubljen.
Tagaki je među najboljim đacima u školi. Ali, kako kaže, dobre ocene ima "za svaki slučaj", a zapravo samo želi da bude poznati mangaka (autor mangi). Doduše, ne toliko zbog ljubavi prema mangama koliko zbog ljubavi prema slavi i novcu. Međutim, Tagaki zna da piše, ali ne i da crta.
Jednog dana, Takagi nalazi Mashirovu svesku sa crtežima Azuki i nudi mu da postanu partneri. Mashiro u početku odbija, između ostalog i zbog toga što je njegov stric umro od preteranog rada (pritom, bio je mangaka).
Međutim, na potpuno sulud i neočekivan način, sama Azuki postaje upetljana u sve to, i zahvaljujući njoj, njih dvojica kreću na put ka slavi.

Sve u svemu, ako vam se manga svidi posle prva tri poglavlja, definitivno će želeti da čitate dalje. Smile

p.s. A pošto je anime najavljen za jesen, kaparišem da radim prevod. Big Grin Valjda ću završiti Naruta do tada. XD
Reply
#2
strasno me nervira editor koji samo tera da crtaju nesto sto im ne ide niti zele da to rade
kako je njihov najveci rival rekao jos negde na pocetku/sredini treba im neki grimdark setting
...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
[Image: promo_sig07.png]
Reply
#3
Slažem se potpuno... Lik ih je totalno zeznuo s tom gag mangom, i jedva čekam da ga više promene.
Mada, najviše me nervira ona kokoška Iwase... XD (Uobražena smaračica... kad je vidim, osećam se kao da sam se vratila u srednju)

A koji lik ti je najgotivniji? Meni je Niizuma Eiji. U početku sam bila ubeđena da će samo biti glupa kopija L-a iz Death Note, ali sad ga obožavam. Anime
Reply
#4
Napiši o čemu se radi Wink
Reply
#5
manga o crtanju mange za Jump
...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
[Image: promo_sig07.png]
Reply
#6
(2010-03-15, 19:31)alex5ko Wrote: Napiši o čemu se radi Wink

Evo, ispravila sam grešku. Big Grin
(ponovo pogledati prvi post)
Reply
#7
pitam se oce li ova nova manga sto ce tek da smisle da se zove "bakuman" neka tamna ne shounen prica nesto kao Zetman?
a takodje mislim da ce izgubibi u prvom krugu za serijalizaciju
sve u svemu videcemo kako ce dalje da ide prica
...All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die....
[Image: promo_sig07.png]
Reply
#8
Solidna mangica ali nisam nesto preterano odusevljen tako da je i ne citam vise ...e da bice i anime na jesen imace 25/6 epizoda Smile
Reply
#9
@pulza: Ja sam za svaku sledeću mangu koju je trebalo da pišu mislila da će se zvati Bakuman. XD
Videćemo... ne znam šta je Zetman, mada si me sad zainteresovao.
Nadam se da će novi chap izaći sutra, mada ova baš i ne izlazi uredno kao ostale mange.

@Last: Pa iznenadilo bi me da si rekao da ti se sviđa. Toungue
Reply
#10
(2010-04-01, 22:36)Y3llah Wrote: @Last: Pa iznenadilo bi me da si rekao da ti se sviđa. Toungue

A ne ne Y ovo nema veze sa Narutom Toungue samo eto mislim da je manga mogla biti bolja (ili mozda i nisam u tom fazonu) dunno...znam ko stoji iza ovog naslova (zato sam i poceo da ga citam) ali posle par chaptera sam se smorio i odustao...ko zna mozda i pogledam anime ili nastavim sa citanjem mange...jednog dana Smile
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)