AnimeOverdose Forum
Kingdom - Printable Version

+- AnimeOverdose Forum (https://www.anime-overdose.com/forum)
+-- Forum: Anime i manga (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-29.html)
+--- Forum: Anime naslovi (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-56.html)
+--- Thread: Kingdom (/thread-5264.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Kingdom - sajber - 2013-09-12

Meni se sviđa kako su animirali. Malo su čudni pkreti tijela, ali je super za promjenu vidjeti nešto drugačije.


RE: Kingdom - vele - 2013-09-12

Po opisu bi se reklo da nije loše. Ako se sviđa Eleranu, verovatno će se svideti i meni. Skinuću par epizoda kad budem kući pa ću da vidim. Samo da CGI nije previše naporan jer mi je to najgora stvar koja može da se pojavi u anime-u. Pre ću pogledati neki osrednji anime bez CGI, nego neki masterpiece sa CGI. Ako je urađeno kao u Berserk filmu 1 (ostale nisam pogledao) onda ok.


RE: Kingdom - Eleran - 2013-09-12

@Vele: Zanemari CGI bar jednom Smile Ono sto Sajber kaze, malo cudno u pocetku navici se na te pokrete tela, ali vremenom postaje sve bolje sto se kvaliteta CGI tice, drago mi je sto delimo slican ukus, ali moram upozoriti da ponekad ima malkice odredjenih preterivanja u smislu lik nerealno visoko ponekad skoci ili general koji udarcem oduva 5 ljudi i te fore, ali vremenom postane krajnje zanemarljiv detalj i kad se naviknes na te sitnice ili jos bolje, ignorises ih, anime je uzivancija Big Grin

@Sajber: Gledam trenutno drugu sezonu, jos bolja mi od prve, jos vise intriga i prevara i slicno, javi periodicno dok gledas ako ti se svidi neka scena ili epizoda, fali mi neko da diskutujem, evo sa drugarima gledam po drugi put Big Grin


RE: Kingdom - vele - 2013-09-12

Neće mi smetati ti detalji. Preterivanje u tom smislu mi ne smeta nimalo, čak iako iskače iz "granica" tu i tamo. Big Grin


RE: Kingdom - Frog_Hermit - 2013-09-15

meneldor zasto ti nisi mod vise??


RE: Kingdom - vele - 2013-09-15

Pogledao 5 epizoda. Priča je laka i tečna, što je meni najbitnije kad hoću da se opustim malo (treba mi to nakon Steins;Gate XD). CGI mi je u početku straaaašno smetao, ali sam se navikao. Sve u svemu, nije loše. Big Grin


RE: Kingdom - Eleran - 2013-09-16

@Vele: See Smile Rekoh ti da ako zanemaris CGI da sledi opustencija i uzivancija Smile Nije anime remek delo, ali je definitivno zanimljiv za gledati.


RE: Kingdom - vele - 2013-09-16

Pogledao 15 ep i moram da vas pritam nešto: da li će biti neki timeskip uskoro? Sve do sad mi vuče na to, i bilo bi mi drago da se to desi jer je Xin derište i niko ga ne uzima za ozbiljno. Plus mi se ona njegova plava "haljinica" više smučila. Barem su mu trebali dati neku pristojnu odeću. XD


RE: Kingdom - Eleran - 2013-09-16

Time skip je u samom pocetku sledece sezone, sudeci po broju epizoda, zavrsio si sa mountain clan i stigao si do prve vece bitke sa susednim zemljama, polako, videces napreduje Xin, necu da ti spoilam koliko i sta ce da napreduje, ali vec u ovom serijalu dogura dosta Smile Sa svakom bitkom ide korak dalje. A to za plavu haljinicu je on sam kriv, jer zaradi kesa, ali nikad ne kupi garderobu, vec ulozu u bolji armor, klopu i na svoje ljude i slicno Smile


RE: Kingdom - vele - 2013-09-18

Pogledao prvu sezonu. Zaista sam impresioniran. Big Grin

Prvih par epizoda, generična priča i loš CGI u njima su pomalo odbojni. Međutim, kad se pređe taj prag koji je negde na 5. ili 6. epizodi, Kingdom postaje strašno zanimljiv i uzbudljiv anime.

Jake strane ovog naslova koje su meni učinile gledanje vrlo opuštajućim i zanimljivim su ODLIČAN tempo razvijanja radnje i ODLIČAN raspored radnje po epizodama. Flashbackova ima jako malo i oni su bili tu samo kad je to bilo neophodno. Radnja je išla od početka ka kraju bez ikakvih nepotrebnih dosadnih side pričica i smaranja nebitnim stvarima. Čak i da radnja nije dobra (a dobra je), ovo bi to poprilično dobro nadoknadilo.

I likovi su mi se svideli. Nema onih što hoće da zaštite svakog i da zaustave rat i sličnih sranja, boriš se za svoju državu i kraj. Neprijatelj je neprijatelj i nijedan, ali nijedan lik tokom priče nije oklevao da ubije svog neprijatelja a da ne trepne. To mi se mnogo svidelo jer do sad takav shounen nisam uspeo da pronađem. Nema kmezavih ženskih likova koji palamude i krešte. Sve žene u Kingdom-u su badass. I nema sisa, guzica i sličnih fanservice gluposti koji zauzmu pola epizode u većini ovih novijih naslova.

Glavni lik je na početku malo naporan, ali vremenom se to gubi kao posledica njegovog odrastanja i sazrevanja. Development glavnog lika (a i ostalih likova) je odlično odrađen i Xin sa početka serije i Xin sa kraja serije su kao dva različita lika iako nije bilo nekog naglog preokreta u njegovoj ličnosti kao što se obično dešava u ovakvim naslovima. Jednostavno ne primeti se tokom gledanja i onda tek kasnije skontaš da se taj development desio.

Borbe između armija su dosta realno odrađene, ako izuzmemo činjenicu da su pojedini generali superhuman-like. Mogu da jednim zamahom koplja odbace po nekoliko protivničkih vojnika i slično. Mada u ovakvom naslovu to se i očekuje. Međutim ti superhuman elementi su svedeni na neki lep nivo tako da ne smetaju toliko. Nema overpowered likova, iznenadnih power upova i slično.

Radnja je vrlo tečna i dobro osmišljena. Sled događaja je logičan, a opet nepredvidiv i drama koju ovaj anime generiše u pojedinim trenutcima je zaista too damn high. XD

Enivej, za fanove akcije, shounena, rata, strategije i drame must see. A i za ljude koji bi malo da se opuste i uživaju bez dosadnih fanservice/tsundere/plačljivih loli gluposti. Definitivno vredi pogledati osim ako nisi douchebag koji očekuje neko čudo od anime-a, a ne zabavu. Po meni, u pojedinim svojim elementima Kingdom je anime za primer (prvenstveno pacing, tečnost radnje i development likova).

Od mene lepa 9-ka pa nek priča ko šta hoće.


Hvala Elerane što si me ubedio da pogledam ovo. Napokon nešto stvarno opuštajuće i zanimljivo.