AnimeOverdose Forum
Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Printable Version

+- AnimeOverdose Forum (https://www.anime-overdose.com/forum)
+-- Forum: Anime i manga (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-29.html)
+--- Forum: Anime naslovi (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-56.html)
+--- Thread: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen (/thread-4924.html)

Pages: 1 2


Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Happy - 2013-03-15

[Image: Rurouni-Kenshin-Tsuiokuhen.jpg]

Godina snimanja: 1999.
Broj epizoda: 4

Quote:In the days before the Japanese Revolution, Hiko Seiijuro, a wandering master swordsman and hermit, encounters a bandit raid on a slave wagon. Hiko kills the raiding bandits in hopes of saving as many lives as possible, but only manages to spare one life from the massacre. Hiko leaves the child, advising him to go to the nearby village and have them take care of him. A few days later, as Hiko comes back to check upon the child he saved, he is shocked to see the child had created graves, both for the slaves he befriended and the bandits who killed them. Seeing potential in the young one, Hiko takes the child under his wing, names him Kenshin, meaning "heart of sword," and teaches him about the art of swordsmanship under the Hiten Mitsuruugi Ryu.

Struggling in a constant challenge with his ideal beliefs reflecting against the harshness of reality, Tsuiokuhen tells the melancholic and dark story of Himura Kenshin as one of the most feared assassins of the Japanese Revolution: the Hitokiri Battousai.

Recenziju pročitajte na Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen


RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - SerbianGod - 2013-03-15

Jedan od mojih omiljenih anime-a, koji me jos uvek odusevljava iznova i iznova i vizuelno, a pogotovo narativno. Kroz predivan oldschool crtez je na perfektan nacin ispricana predivna, tuzna, dirljiva samurajska prica (pri cemu nisam fan istih) za vreme Bakumatsu - Meiji perioda u drevnom Japanu, ali ova me prosto odusevljava sa svakim novim gledanjem. Naracija i dijalozi odlicni, dubina i emocije same price takodje veoma jaki i intenzivni, uz veoma dobar razvoj likova i prelepe akcione scene. Stvarno, pravi primer kako treba izgledati jedna odlicna istorijska drama (u bilo kakvom obliku), uz veoma dobar i realistican prikaz trulog sveta. Sve u svemu, jedan od onih anime naslova koji me uvek odusevi i koji se vec neko izvesno vreme nalazi u samom vrhu mojih omiljenih anime naslova (tu oko prvog mesta), pa i mojih omiljenih umetnickih dela uopsteno.

10/10



RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Eleran - 2013-03-17

Uz sve sto je rekao serbian god dodacu jos i predivan soundtrack koji je savrseno ispratio svaku scenu, najbolji samurajski anime movie definitivno, tesko da ce neki da ga skine sa te pozicije...sto se tice mjuze ovim sam jedno vreme ispirao sebi mozak Smile

http://www.youtube.com/watch?v=iQq3jYbq01g



RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - ZetaZaku - 2013-03-17

Ovo je ona Kenshin OVA koju svi hvale? Gledala bi se sigurno da nema serije. Nisam bas zagrejan za seriju jer je em dugacka, em verovatno nedovrsena. Mozda procitam mangu pa onda ovo odgledam.


RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Eleran - 2013-03-18

^U mom slucaju serija i nije nesto, krajnje prosecna, ali ove 2 OVA epizode su odlicne, druge 2 ova epizode ce tesko razumeti onaj ko nije odgledao kompletnu seriju, jer su vezane za kraj price iz serije, ali prve dve ove su prequel koje prakticno kao da nisu isti anime, ako mene pitas odgledas ove prve dve, a seriju ako ti bude legla, mada posle ove 2 verovatno nece...


RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Knez Milos - 2013-03-18

Seriju ako gledate, gledajte samo do jedno 60 epizode, preostalih tridesetak su samo fileri i neka glupa prica o crnoj magiji. Mislim jeste u animeu (i mangi) bilo raznoraznih nerealnih samurajskih tehnika, ali bas CRNE MAGIJE... ne.

A ako ces da citas mangu, Tsuioku hen je normalan deo mange, uz jos jedan arc koji nije bio u animeu (i koji je zamenjen onom crnom magijom).


RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Ashaman - 2015-06-28

Nisam gledao anime seriju. Odgledao sam samo film prvi deo, i evo sada ove 4 OVa epizode i odusevljen sam, steta sto nema vise ovakvih kvalitetnih naslova, macevanje, izdaja, ideali, cast, romantika, krv prsti, odlicna akcija, fenomenalan soundtrack ( bude emocije , bajo moj Big Grin ) , i sve to uklopljeno u jednu zaokruzenu pricu , jedan od anime-a koje cu defitinitivno morati da odgledam jos jednom. Ocena 9,5 /10. Kakva je anime serija ?
I inace , moze neka preporuka ovih samurajski anime-a ili filmova , samo da nije nesto mnogo staro, a i onako sam gledao dosta Kurosavinih filmova Big Grin


RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Yuspawn - 2015-06-28

Basilisk, Katanagatari, Sword of the stranger, Ninja Scroll, Shigurui, Kurozuka, Samurai 7 etc XD


RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Eleran - 2015-06-28

^Od ovog sto si naveo, Basilisk je dobar, Sword of Stranger moze da prodje, a nadjrazi mi je Ninja Scroll movie, serija je crap, ali sto se tice movie, ima nesto kul u vezi njega i ujedno je ovo jedna od prvih anime stvari koje sam gledao i sto me je navelo na ceo anime svet tako da ce Ninja scroll uvek mi ostati u lepom secanju Smile Samurai 7 sa onim robot varijantama mi je zesci crap, a katanagatari je jedan od retkih koje sam dropovao posle 1-2 epizode, mozda ga nastavim u skorije vreme posto sam se sad navikao na takve naslove, videcemo Smile


RE: Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen - Ashaman - 2015-06-28

Hvala..Ninja scrol sam gledao (film ) , vrhunski anime, jedan od omiljeniih Big Grin