AnimeOverdose Forum
K-ON! Movie [Završen] - Printable Version

+- AnimeOverdose Forum (https://www.anime-overdose.com/forum)
+-- Forum: AnimeOverdose (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-15.html)
+--- Forum: Najave projekata (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-19.html)
+---- Forum: Anime projekti - završeni (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-48.html)
+---- Thread: K-ON! Movie [Završen] (/thread-4460.html)

Pages: 1 2 3


K-ON! Movie [Završen] - Knez Milos - 2012-08-04

[Image: 66151.jpg]

Naslov: K-ON! Movie
Tip: Film
Žanr: Komedija, odrastanje, srednjoskolski zivot
Studio: KyoAni
Autor izvornog materijala (mange): Kakifly
Godina: 2011.

Bliži se kraj školske godine i matura za Jui, Mio, Ricu i Mugi. Klub lake muzike planira svoj put u inostranstvo a odluku o njihovom odredištu će doneti niko drugi do Tonče. Budući da će Azusa uskoro ostati jedina članica kluba, Jui i ostale devojke odlučuju da učine nešto lepo za nju.

Za sada koristim CoalGuys prevod pošto je jedina verzija (sve ostalo su raws ili neki koji koriste CG) ali ako izađe još neka verzija skinuću je. Kome je poznat CoalGuys verovatno zna da on ume malo ofrlje da radi prevod (neki bi to nazvali i trolovanjem XD) ali to neće imati uticaja na moj prevod.

Edit:
Obezbedjene su dve verzije prevoda. Prva verzija je za varijantu gde film pocinje prikazivanjem logoa kompanija koje su radile na njemu, a druga verzija je za varijantu gde toga nema i film odmah pocinje. Ispod je navedeno kojoj grupi odgovara koja verzija.
Malo je verovatno, ali ako imate film od neke grupe sa kojom se prevod ne poklapa, javite se i sredicemo taj problem.

---------------------------------------------
Verzija A: CoalGuys, Zero-Raws, [bro@jpn], [ohys], [한샛-Raws]
Verzija B: FBI
---------------------------------------------


RE: K-ON! Movie - vele - 2012-08-04

E super, taman sam se kanio ovo da pogledam. Big Grin Ganbatte! Big Grin


RE: K-ON! Movie - Eleran - 2012-08-04

Jos jedan od serijala koji ce da bude kompletiran Smile Superiska!


RE: K-ON! Movie - Ichigo - 2012-08-05

jesi ovo "decije" anime ili kako bi opisali ovaj zanr?
samo da ne opise neko "Komedija, odrastanje, srednjoskolski zivot" kao sto je @Knez rekao Smile


RE: K-ON! Movie - Knez Milos - 2012-08-05

Nije deciji, cak, ako pogledas na AniDB-u kategorisan je kao seinen Big Grin

U pitanju je jedan veseo, bleskast, neopterecujuc naslov gde se ne desava puno toga vec uglavnom pratimo interakcije izmedju likova i njihov svakodnevni zivot. To je jedan od onih naslova gde coveku bude toplo oko srca posle gledanja Anime

Jos jedan nacin da se okarakterise ovaj naslov bio da se kaze da je u pitanju karakteristican moe naslov sa izuzetnim produkcijskim vrednostima sto ga donekle izdvaja od niza drugih, slicnih naslova koji su pogotovo aktuelni zadnjih par sezona.

Neki drugi predstavnici ove vrste animea (koje sam ja jos gledao) bi bili recimo Azumanga Daioh (klasik), Minami-ke (koji sam takodje preveo), Manabi Straight, Ichigo Mashimaro, Lucky Star i recimo Aria (klasican Iyashi-kei naslov).

Inace pre ovog filma idu dve sezone serije - K-ON! i K-ON!! (da, razlikuju se samo u uzvicniku) i obe su prevedene na srpski.


RE: K-ON! Movie - Ichigo - 2012-08-05

^veruj mi,moj jedini izvor anime/manga informacija je ovaj forum Wink

a opisao si bas kako sam zeleo,opsirno i sveobuhvatno
moja lista gledanja anime-a se svakim danom povecava

thx @knez


RE: K-ON! Movie - Roronoa Zoro - 2012-08-05

ne bih ti ja ovo preporučio, prva sezona i da kažemo da valja, ali druga je (lično mišljenje, da se nego ne nađe pogođen) blago rečeno đubre. odustao sam na trećoj, čak ni domaći prevod ne pomaže. ali kada sam počeo da ...... završiću

ali ako voliš svtari gde se od prvog do poslednjeg minuta ne dešava skoro ništa i tako 12+24ep + film, uživaćeš




RE: K-ON! Movie - Ichigo - 2012-08-05

^ XD
cool,
istina da uvek vise volim neke akcije,ali hocu da pogledam da vidim malo i druge zanrove
thx Wink


RE: K-ON! Movie - vele - 2012-08-05

Ako si rok muzičar ovaj anime te neće ostaviti ravnodušnim. Kad sam gledao kako Yui kupuje originalni Les Paul Standard Heritage Cherry Sunburst (jedan od mojih omiljenih modela) prosto sam se istopio. I bio sam pomalo ljubomoran. XD

I bass u Fuwa Fuwa time je awesome (Mio mi je omiljeni lik :3).


RE: K-ON! Movie - ZetaZaku - 2012-08-06

^Mislim da je to razlog zbog kog se nekima i nije svideo anime. Meni se nije druga sezona svidela bas zato sto treba da predstavlja jedan muzicki klub, a one ne sviraju nego jedu kolace ceo dan. Prva sezona se bavila muzikom, pa mi se zato i svidela. Film cu doduse odgledati. Pitanje je da li cu odjednom ceo ili u delovima XD