AnimeOverdose Forum
Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - Printable Version

+- AnimeOverdose Forum (https://www.anime-overdose.com/forum)
+-- Forum: Anime i manga (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-29.html)
+--- Forum: Maratonski naslovi (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-30.html)
+---- Forum: Bleach (https://www.anime-overdose.com/forum/forum-31.html)
+---- Thread: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] (/thread-1784.html)



RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - Dimitrije1606 - 2013-06-09

Ljudi,nesto se razmisljam u poslednje vreme o onome sto je Mayuri rekao za bankai. Kad je on unisten,ne postoji nacin da se vrati,osim Komamure cijim se unistenjem i Komamura rani,ali izlecenjem i bankai regenerise. I eventualno Ikkaku kome je Akon sastavio bankai nazad. E sad,tu lezi moje pitanje. Setite se borbe Soi Fon vs Baraggan. Njen bankai je One-hit kill: Jakuho Raikoben. To je u sustini jedna velika raketa koja ce te raznese u param parcad. Ali,pri udarcu,posto jelte,to je raketa ona biva unistena zar ne? Kako se onda ona kog vraga vraca u normalu?


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - Dream Omen - 2013-06-09

(2013-06-09, 16:13)Dimitrije1606 Wrote: Ljudi,nesto se razmisljam u poslednje vreme o onome sto je Mayuri rekao za bankai. Kad je on unisten,ne postoji nacin da se vrati,osim Komamure cijim se unistenjem i Komamura rani,ali izlecenjem i bankai regenerise. I eventualno Ikkaku kome je Akon sastavio bankai nazad. E sad,tu lezi moje pitanje. Setite se borbe Soi Fon vs Baraggan. Njen bankai je One-hit kill: Jakuho Raikoben. To je u sustini jedna velika raketa koja ce te raznese u param parcad. Ali,pri udarcu,posto jelte,to je raketa ona biva unistena zar ne? Kako se onda ona kog vraga vraca u normalu?

Isto kao što su oni duhovi, ali opet mogu da stare i da krvare Big Grin


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - pera94 - 2013-06-12

Ok ovo je bilo glupo...nikako mi se nije svideo ovaj ch., kubo je sad u fazonu "znači ovaj nije dovoljno jak, kako da ga ojačam? Znam uradiću da je rođen 10 puta jači ali tako su se neke stvari desile i on je mnogo slabiji nego što bi trebalo" WTF, mnogo je loša bila fora. Na kraju će da ispadne da je samo Toshiro posta jak treninzima XD


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - vele - 2013-06-12

Ne slažem se, zapravo mislim da ni ne postoji bolji način da se power upoje ichigo od ovog. Ovo je IMO super ispalo, odličan chapter.


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - greffespatch - 2013-06-12

Chapter je bio vizuelno kul. Mada Kubo je zazmurio i preso preko onogo sto je trebalo da objasni, u ovom chapteru nije nista objasnjeno, samo je "Juha/Zangetsu" potvrdio ono sto je u proslom chapteru Reper kapetan reko, nista vise. E sad postoje neke spekulacije po netu, da je Juha upotrebio quicy moc nad Zangetsom, onu absorpciju sa kojom quicy mogu da upijaju reishi, mada to je samo apsorpcija reishi-ja ne i inteligencije, evo objasnjenje:

Bez Holly Form-e:

Reishi Absorption: A Quincy primarily absorbs spiritual energy from the atmosphere and combines it with their own spiritual energy to form weapons or to fuel their techniques.

Kada Kirge iskoristi Holly Form:

Sklaverei (聖隷 (スクラヴェライ), Sukuraverai; German for "Slavery", Japanese for "Holy Slave"): Uses the most basic ability to gather Reishi in the most powerful way, by enslaving it. It can literally tear away the components that make up spiritual based objects such as those that make up Hueco Mundo and Soul Society as well as the bodies of spiritual beings. When the body of a spiritual being is affected by this power, Quilge can literally assume the characteristics and associated capabilities of his victim. However, the transformation is not permanent, as the power absorbed eventually vanishes.

Ako mogu samo da apsorbuju reishi, a ne i inteligenciju kako je ovaj tip znao da ga nauci bankai...i zar Zangetsu ne znaci Slaying Moon, sad odjednom znaci Bursting Flash. WTF????

To ga je negativac kao suzbijao moci od glavnog junaka to je mngo puta vidjena fora, ne bih da kazem da je klise...nadam se da ce objasniti u sledecim chapterima vise, mada cisto sumnjam...sve u svemu, izgled chaptera super, prica losa, mnogo losa, i da najveci je problem sto se ova prica odvija oko glavnog lika i ovoliko je nerazvijena...


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - Dimitrije1606 - 2013-06-12

^Juha nije upotrebio nikakvu moc nad Zangetsuom,ne pravi slona od mrava. Prica je mnogo jednostavnija od toga,stari koji je sebe nazivao Zangetsu je u stvari Ichigova Quincy strana. To je sve. Zato je bio u obliku Juhe (Gospon Supa Big Grin). Ovo za Bankai je i mene zbunilo,s'obzirom da je rekao da za sve sto je trebalo da ga nauci kad su u pitanju njegove shinigami moci,upotrebio je Shirosakija. E sad,ako je to slucaj,kako se materijalizovao u obliku njegovog Zanpakutoa za vreme bankai treninga,mada verujem da ce i to da Kubo otkrije. I na kraju, Zangetsu znaci "Slaying moon". Ono "Bursting flash" se odnosilo na svetlost koja je izbila na zadnjoj strani chaptera,pogledaj i videces. E da,i sto si rekao da je prica oko Ichiga nerazvijena,proslo je tek 50-tak chaptera od pokretanja ovog arc-a. Ako je rekao Kubo da ce da traje vec narednih 5 godina,onda je malo prerano da zakljucimo da li je prica razvijena ili ne.


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - greffespatch - 2013-06-12

Kao prvo i prvo Bleach ima preko 500 chaptera Ichigo je i dalje nerazvijen kao lik...
drugo Juha je imao uticaj na Zangetsuom, to je reko u ovom chapteru (surpresing powers), a i bilo je pre u prici sad cu da ti pokazem:
nisam mogao da nadjem epizodu, mada evo klip ovde:
https://www.youtube.com/watch?v=oLaTTO12zlo
pogledaj izmedju 15:09-15:35 to je scena i ces da vidis da ovaj moze da ga apsorbuje, tj. da ima kontrolu nad njim...
trece, sto se tice Zangetsu-a i prevoda Slaying moon, ako pogledas poslednju stranu, vidis da Juha kaze Zangetsu na gornjem panelu i onda na donjem se vidi svetlost i on je nazove Bursting flash sto je verovatno prevod, uostalom to ce da vidimo u sledecem chapteru. Mada ja mislim da ce od sada Zangetsu da bude Bursting flash.
Prica oko Ichiga upste nije jednostavna jer ovo dovodi da Kubo hoce da okrene celu pricu sto je do sad ispricao o Ichigovim mocima samo da bi Ichigo dobio power-up, ideja nije losa, sta vise skroz je kul mada je lose realizovana, ima dosta rupa u prici koje treba da se zakrpe, nadam se da nece da preskoci, mada kako sam video u ovom chapteru da Juha odlazi mislim da je vec preskocio.
Nije ovo Kubu prvi put da rokne nesto kul i onda ne zna da objasni i samo nastavi dalje kao da se nista nije deslo i ostavi ljudima da spekulisu i onda neko nesto ubode...




RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - KakashiHatake - 2013-06-12

jedan od naslova na YT - will the real Zangetsu please stand up Toungue


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - pera94 - 2013-06-12

@greffespatch Ichigo je glavni lik mange i bukvalno jedini glavni lik oko kojeg se sve vrti ovde, tj. ovo ispada da je životna priča jednog lika ( nije kao OP i drugi da se radi o gomili ), kad god je prikazana prošlost nekog lika ili kad se novi lik pojavi uvek ima jake veze sa Ichigom. Manga ima preko 540 ch-a a mi smo tek u 535-6 saznali jednu od najbitnij stvari od početka kako je Masaki umrla, do kraja ima još 200 ako ne i više ch-a, glavni rasplet je tek počeo opusti se sve će se objasniti.


RE: Bleach Manga [Warning! Spoilers!] - Antropos - 2013-06-12

Kada sam procitao poslednji chapter odma sam poceo da premotavam film, kako to da ranije nije bilo insinuacija ili nagovestaja da Zangetsu za koji smo mislili da je Icigov zanpakto da zapravo nije. Ama bas nikakvih nije bilo. To me nervira, sad ne znam kako misli Kubo da pokrpi sve moguce rupe u prici. Sem toga sam twist je bio ok, pruza novi tok price.