Mai HIME
#1
Mislim da je vreme da se i ova tema pokrene
Mai HIME je jedan od boljih animea koje sam gledao sada se bližim polovini i tek počinje zabavna dešavanja i postaje sve bolje i bolje
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#2
hehe, sta si otvorio temu a da nisi anime pogledo do kraja sad cu ti spjlat nameno XD.

ma necu, mai hime uopce nije los, jesi mozda gledo X tv, ak jesi jel vidis slicnosti?
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#3
Joj kako mi poznata anime,dal sam ja to gledo XD Toungue
Reply
#4
Nisam gledao X TV ali sam razmišljao da ga pogledam videću ko je uzeo ideje od koga

slobodno vi pričajte o čemu hoćete ovakve teme i treba da budu pune spoilera
ako neko neželi da ih čita neće ni čitatiSmile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#5
U početku mi se nije dopao (devojče od 1.40cm i 40ak kilograma sece jahtu na pola itd), ali vremonom sam se navikao, jer je ipak supernatural u pitanju. Priča je dobra kao crtež i animacija, dok je muzika posebna priča. Posebno me je oduševio deo kada su počeli likovi redom da overavaju i sa uživanjem sam gutao naredne epizode, ali me je kraj malo razočarao.
Reply
#6
@Frog_Hermit:ne znam kako je X njega mogao da kopira kad je izashao pre njega Toungue
X: An Omen (エックス - 前兆 Ekkusu - Yochō?) was released direct-to-DVD on August 25, 2001.
Mai-hime...the series originally premiered in Japan on TV Tokyo from September 2004 to March 2005.
kaze gospodjica wiki Anime
@Roronoa Zoro:Ej slazem se kraj jeste malo onako hrghrhmph! ^_^
mozda zato sto nisam navikao da kad imash extra krljacine i ubijacine i likove koji ginu na sve strane da odjednom odrade u poslednjoj epizodi americku foru tipa o my we are all alive let's kick the bad guy and get along and live happily ever after shit!!!
kontam da je to jedna od stvari koje su malo onako bljeh...ostalo je ok..o da zamalo da zaboravim scena sa natsuki chan kad dune vetar ona bez gacica pa ovom krene krv na nos vristao sam od smeha,ali kad sam pao sa stolice jeste kad ono posle u dojo-u ponovo samo pomisli na tu scenu i grune mu ponovo krv iz nosa na sve strane...znaci koma kolko je jaka scena hahaha ^_^
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#7
U da ta scena je priceless i ona kada Natsuki stopira.
Reply
#8
(2008-09-04, 00:19)Eleran Wrote: @Frog_Hermit:ne znam kako je X njega mogao da kopira kad je izashao pre njega Toungue
X: An Omen (エックス - 前兆 Ekkusu - Yochō?) was released direct-to-DVD on August 25, 2001.
Mai-hime...the series originally premiered in Japan on TV Tokyo from September 2004 to March 2005.
kaze gospodjica wiki Anime

bas se ne sjecam da sam reko da je X kopiro mai hime nego da su skroz slicni, ak sam negdje napiso da je kopiro mai hime onda se ispricavam jer sam bio u krivu.

ne znam kak je vas kraj iznenadio ali meni je bio ocit vec od onda kad je onaj prvi lik "umro" , zasto - jer kako neko moze umrijet bez da je uopce ozljeden i osim toga jedna je stvar umrijet a druga pretvorit se u nekakvu energiju ili sta vec i nestat, anime ima sretan kraj i to nije americka fora ni nis nego je hime odabrala prave izbore i kao nagrada sve se ponistilo i debili su ozivili.

ono sta mi je posebno dobro u ovom animeu je da zenske nisu skuzile da su im zrtve se medusobno ispreprele.

Eleran ti mi u drugom threadu tvrdis da je pouka price da se dobro nagradi a zlo kazni a onda kad to vidis u animeu ti se ne svida, a u X ti se svidilo onda kad je kamui zrtvovo sebe radi prijatelja koji je htio unistit zemlju a pripado takozvanim andelima, njusim ironiju, osim toga otkad andeli unistavaju ja sam mislio da oni stite, najveca ironia je to sto ti vidis pouku na jedan nacin a ipak volis kad prica zavrzi na drugi nacin,tj. dobri ne budu nagradeni nego kaznjeni sto je u mom slucaju obrnuto ; po meni kad glavni likovi produ kroz muke u ime dobra i onda na kraju ostanu sami i jadni nije dobar kraj.
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply
#9
Ne treba brkati babe i zabe...onu pricu nisam ja izmislio..onu pricu sam ti rekao kako tumacim i nema nikakve veze sa animom...sho se tice mai hime kao sto rekoh razlog mog komentara je u tome sho americka nacija pati od happy endinga i zato me je na to podsetilo zato sto su japanci za razliku od njih mnogo realniji...svakako da mi se vishe svidi happy end,ali tuzan ending ostavi daleko veci utisak na mene...ali stvar je u tome da je u mai hime to nekako odradjeno decije sa sve huraaaay dok je u X po mom misljenju i X takodje ima neku vrstu happy endinga,ali mnogo realniji happy ending...retko koji anime ima fazon da likovi ginu pa iznenada ozive i na kraju svi prezive..tacnije samo u mai hime sam to i video i valjda mi je stoga i odbojno
a sho se tice da li ko koga kopira...kao i uvek opet si shvatio sve bukvalno BUKVALISTO!!!ToungueXDAnime
[Image: Kingdom-anime-650x396.jpg]
Reply
#10
sto se tice bukvalnog - kak sam jos mogo shvatit? Toungue

sto se tice mai hime - nije ni meni kraj predobar, npr. ja ne vjerujem da bi svi oni bili prijatelji nakon sto su se medusobno poubijali, ja mislim da bi se vecinom razisli a cak sam mislio da ce bar neko od dobrih za stvarno umrijet Wink

sto se tice happy endinga - otkad su amerikanci okupirali sretne zavrsetke i dobili posebna prava na njih Toungue Toungue

ak si gledo film tjelesna straza koji je meni jedan od najdrazih skuzit ces da su i meni tuzni zavrseci dobri i mozda cak i drazi ali jer je puno da trazim da imaju smisla ??? Toungue Wink Cool


nego dobra mi je ona cura sta se pravila da je musko (pametno), da se nije zaljubila u brata od one glavne tesko bi je pobjedili, osim toga ima zabu kao suborca XD
[Image: XeDUK7e.jpg]
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)