RahXephon
#1
[Image: 165.jpg]

Zanrovi: Akcija, meha, drama, misterija, romansa, Sci-fi, psiholoski
Broj epizoda: 26
Studio: Bones

http://www.youtube.com/watch?v=BW1DJqONd...re=related

Quote:In the year 2012 Japan was invaded by the Mu. Human-like beings from another dimension with blue blood.

In the year 2015 Tokyo is attacked by invaders, who are repelled by a humanoid weapon called a Dolem. During the chaos, Ayato Kamina meets Reika Mishima, a classmate.
During that same day, he is attacked by government officials but a woman named Haruka comes to his rescue, informing him that she was sent to get him by the Organization TERRA, and that Tokyo had been sealed in a time rift where time flows one third as fast as the outside world.
He flees from Haruka onto a train where he sees Reika once more. Arriving at the Room of Rah, he follows her to a tremendous egg where the Dolem RahXephon is hatched from, and upon her singing his mother appears atop the Dolem that had stopped the TERRA Invasion. In the battle Ayato's mother is injured, and Ayato flees Tokyo Jupiter with Haruka upon seeing his mother's blue blood.

Rahxephon je cesto uporedjivan sa NGE-om. Ima ogromne slicnosti i svako ce ih primetiti. Od slicnoste u temi, do nekih razgovora, scena pa cak i u kraju.
Za razliku od NGE, Ra-Ra se vise fokusira na prihvatanje jedne vrste romanse nego na likove i njihovu psihu. Ima nekoliko trenutaka koji su, onako "mind wrecking", ali ne previse. Takodje, Ra-Ra ne koristi simbole i motive iz Hriscanstva, vec je povezan sa nekadasnjom americkom kulturom (Maji, Asteci i sl.).
Neke stvari su mi malo smetale. Npr. epizoda tek pocne i vec vidimo Ajata u nevolji bez ikakvog uvoda. Zbog toga sam morao da bacim kratak pogled na prethodnu epizodu da vidim da li sam nesto propustio. XD Neke scene deluju kao da su slucajno nabacane i nemaju mnogo smisla, niti ostavljaju neki trag na nastavak price.
Anime izgleda vrlo dobro kada su crtez i animacija u pitanju. Dizajn likova je raznovrstan. Muzika je solidna, opening odlican.
Prica je u pocetku relativno "normalna", ali kako se blizi kraju postaje melanholicnije, tuznije i tragicnije. Neke scene su me jako pogodile.

Sve u svemu, dobar anime i mislim da zasluzuje sansu.
Reply
#2
LOL citam opis i u sebi pomisljam pa ovo je slicno Evangelionu kad dole ispod to i pise. XD
Pokusacu da ga ubacim u raspored, ali sam pretrpan. Imam da zavrsim Code Geass, Baki the Grappler, King of Thorn, ongoinge... Anyway obicno anime na tu foru nikad ne omane. Big Grin
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#3
Rah je po meni mnogo lepse zaokruzen i isprican nego NGE. A setting nije da bas dele, naizgled lici - ali se to moze reci za dosta mecha naslova, sto vise gledate to shvatate da je to univerzalni shablon koji se koristi. Ne znam koje epizode su ti bile nabacane i besmislene, Rah bash ide vrlo lepo linearno ka svojoj zavrshnici.
[Image: promo_sig05_smaller.png]
Reply
#4
Nije los malo odskace od tipicnog shonen mecha animea...sto rece aka fino je odradjen prica je vrlo zanimljiva i za razliku od NGE nije besmislen (do 24 epizode je jos i bilo nekako gledljivo ali zadnje dve...LOL) tako da ne bih bas mogao da uporedi rak stefana sa Evom Smile
Reply
#5
RahXephon je meni pravo malo remek-delo, pocevsi od lepog crteza, muzike, dobrih borbi, dopadljivih likova i na kraju price koja drzi sve to povezano. To sa nevoljama u kojima se Ayato "odjednom" nadje je sasvim cool po meni posto ne mora nama svaki put da se objasni kako njemu treba autorizacija da poleti, reciklirana scena poletanja i sl. toga ima vise nego i previse u Gundam-u Big Grin. Oko pilotiranja isto mi se svidelo nacin na koji se Ayato suocio sa pilotiranjem RahXephon-a, nije bio emo pickica kao Shinji i ostatak tipicnih tinejdzera koji odjednom postanu hurr durr choses ones with a robot, video je lik "jbt, oni meni daju smestaj, uslove za zivot, pa red bi bio da im se i ja oduzim nekako i pomognem ovoj zajednici time sto cu da radim". Zenski likovi su bili Love, sitni mindfucky/sci-fi gimmicks takodje.

Da je svaki 10. anime kao RahXephon ljudi ne bi isli okolo govoreci kako je anime industrija propala i kako je svaka sezona losa, puna moeshit-a etc. Big Grin.
Reply
#6
Slazem se tih "dragulja" anime industrije ima manje (i bice ih jos manje) nego pocetkom 2000 tih...sve sada je shonen(smor) ecchi ili emoshit...oh well zato i postoji DVD pa se uvek moze prisetiti starih dobrih naslova Anime
Reply
#7
(2011-05-25, 11:18)Akai Wrote: Ne znam koje epizode su ti bile nabacane i besmislene

Nisam rekao epizode, vec scene. Konkretno jaja i cudesa koja padaju sa nebesa negde u sredini. XD
Takodje mi se svidelo Ajatovo ponasanje i suocavanje sa duznoscu (stariji je od Shinjija). Imao je i on svojih depresivnih trenutaka ali je pmm. to dobro, ipak je on rak. Thumbs up!
Dobro je to sto nema tih recikliranih scena poletanja, ali mi je malo cudno kada pustim epizodu, odgledam opening i odmah cujem Ajata kako vristi. XD
Reply
#8
(2011-05-25, 16:24)Last Exile Wrote: Slazem se tih "dragulja" anime industrije ima manje (i bice ih jos manje) nego pocetkom 2000 tih...sve sada je shonen(smor) ecchi ili emoshit...oh well zato i postoji DVD pa se uvek moze prisetiti starih dobrih naslova Anime

Na ovakve komentare sam mislio kada sam rekao da ljudi idu okolo i rantuju kako je anime postao los Toungue. Nema sada toliko losih naslova koliko je veci broj naslova pa je procenat anime-a, za koji postoji generalni konsenzus da su dobri, postao znatno manji. I 2002. je bilo dosta crap naslova nego je bilo ukupno 50 naslova godisnje pa su onda bolji bili vise istaknuti, dok sada ima tipa 150 godisnje pa ti se cini da je sveukupna slika losa. Da ne bude kako pricam svastarije, pogledaj u prvih 50 ili 100 anime-a na anidb -u ili mal-u koliko je toga iz prethodne 5 godine.
Reply
#9
Davno sam ga gledao i nije mi ostavio bas najsjajniji utisak. Previse filozofsko/psiholoski za mene u trenutku kada sam ga gledao, plus je to bilo posle evangeliona koji je ipak slican po nekim stavkama. Uvodna i pogotovo odjavna pesma su mi bile dobre. Od likova - ukratko - ona Quon mi je isla na zivce iz nekog razloga, ostali su mi valjda bili ok, glavni lik je bio malo manje kilav nego obicno itd.

Uglavnom nista posebno; da sam ga gledao kasnije verovatno bi mi bio bar malo bolji, ali ne bih imao volje da ga gledam ponovo.
Reply
#10
RahXephon, Evangelion lite Smile Nisam još gledao, ali sam razmišljao i planirao više puta. Nikako da pogledam. Bez obzira što mislim da je Evangelion precenjen, mislim da su ovde malo manje preterali sa nekim stvarima koje su učinile Evangelion da ne bude ono što je mogao da bude.
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply




Users browsing this thread: 1 Guest(s)