Death Note
#1
[Image: death-note.jpg]

Tip: TV serija
Broj epizoda: 37
Emitovan: 2006-2007
Žanr: Triler, Misterija, Psihološki

Quote:Raito Jagami, đak generacije u Japanu, jednog letnjeg dana nalazi Svesku smrti sa krajnje čudnim uputstvima za korišnjenje. Naime, po instrukcijama u svesci osoba čije ime upišete u nju će umreti upravo onako kako je opisano prilikom upisivanja imena. Raito s nevericom i iz čiste radoznalosti isprobava to i uskoro otkriva da nije u pitanju prevara. Nakon tog saznanja Raito odlučuje da uz pomoć Sveske Smrti stvori savršen svet bez kriminala. Nakon nekog vremena pred njega dolazi i vlasnik sveske smrti, Anđeo smrti (Shinigami - bog smrti) koji je bacio svesku u svet živih...


Meni je DN precenjen, nije toliko dobar kao što mnogi misle, a i nevolim baš da pratim glavnog zloću tokom bilo čega, bilo to anime, film ili nešto drugo Smile nemam protiv da glavni pozitivni lik pogine, kao što se desilo ovde, ali mi se ovo nije dovoljno svidelo da bi završio Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#2
(2011-05-08, 19:37)Dream Omen Wrote: Meni je DN precenjen, nije toliko dobar kao što mnogi misle, a i nevolim baš da pratim glavnog zloću tokom bilo čega, bilo to anime, film ili nešto drugo Smile nemam protiv da glavni pozitivni lik pogine, kao što se desilo ovde, ali mi se ovo nije dovoljno svidelo da bi završio Smile

Ako si kazes gledao do 19. epizode Death Note tu niko ne pogine od glavnih likova, tek kasnije [spoiler]pogine prvo L pa Light[/spoiler], mora da si shvatio da je precenjen zbog spojlera ili sta? Kada sam ja gledao Death Note vec je uveliko bio hype rasplamsan i nije mi smetalo to previse iako je fanbase relativno sh*t.
Reply
#3
Spoilere sam video kasnije tek, ali ni fanbase nije bio toliko naporan u to vreme, to je bilo možda godinu dana od kad sam počeo aktivno da gledam anime, tako da nisam ni znao toliko puno u to vreme, prekinuo sam da ga gledam je mi je Light bio izuzetno nesimpatičan, nisam mogao da pratim tog lika, za mene je to bilo kao kad bi gledao anime u kojem pratimo Knivesa iz Triguna ili Aizena iz Bleacha ili tako neke likove
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#4
Ne mozes porediti Knives-a i Lighta. Knives se pojavio samo na kraju, a Light je u 50% svake epizode. Big Grin

Anyway meni se cini da je presudan faktor prva epizoda, jer ako je onda dobro odradjena i lako me uvuce u pricu onda mogu i neke greske da previdim. Npr u mom idealnom anime-u prva epizoda bi pocela nekim badass krvoprolicem gde glavni protagonist ili antagonist pobio 50-100 kretene i onda ona scena jaw-drop i "MASAKA!" Big Grin Posle toga mi mozes pustiti najveci shit u istoriji i ja cu ga nekako svariti. Big Grin
[Image: 317bpjd.png]
Reply
#5
Naravno da mogu da ih poredim, i jedan i drugi su likovi koji spletkare, koji su mentalno poremećeni, imaju užasne komplekse, koriste svakog koga žele, spremni su na sve da postignu cilj i slično. Prilično su slični
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#6
Omen-e mogao bi slobodno da preimenujes ovaj thread u Death Note (rasprava) XD
Reply
#7
Nisam imao nameru da započnemo o tome Big Grin ali ako ste raspoloženi mogu da napravim još jedu temu??? Smile Skoro uvek sam raspoložen za raspravu i diskusiju Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#8
Meni nije jasno samo zasto je Light mentalno opterecen i ima uzasne komplekse kada je lik ziveo savrsen zivot bez ikakvih trauma, sto se tice mentalne neuracunljivosti znas vec kako kazu "ubijes par ljudi, ti si ubica/manijak, ubijes milion ljudi, ti si lider jedne nacije" Big Grin. Mislim ok ako se ne slazemo oko njegovih moralnih normi ali da je lik bio tako mentalno neuracunljiv ne bi on toliko daleko stigao, razlog za to sto je proracunat bio hence not an mentally unstable person.
Reply
#9
Mislim da neko može da bude mentalno bolestan i nestabilan i izuzetno inteligentan, ali i izuetno zao, kao što ja njega vidim Smile
"Your foe is well equipped, well-trained, battle-hardened. He believes his gods are on his side. Let him believe what he will. We have the tanks on ours." Joachim Pfeiff, 14th Krieg Armored

"Some may be able to avoid the judiciaries of the Adeptus Arbites, fewer may be able to face off against the Imperial Guard and the Adeptus Astartes, but let it be known that none can stand against the Officio Assassinorum."
Reply
#10
Inteligencija nije sve, Light je imao izuzetne socijalne sposobnosti i vesto je manipulisao ljudima. Cak stavise L je bio taj koji je imao psihickih problema, paranoja, nesanica, asocijalnost etc. I pojedine vrste majmuna su inteligentnije od coveka pa ne vladaju svetom Big Grin. Koju to po tebi bolest Light ima?
Reply




Users browsing this thread: 2 Guest(s)