AnimeOverdose Forum

Full Version: I ja malo kasnim
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Zdravo svima, jeste da i ja malo kasnim ali nema veze. Ja sam Aleksa, gledam anime, pa i ja sam relativno skoro počeo - ima možda četiri godine. Uglavnom gledam seinen anime tipa Monster, ali volim da pogledam i ostale. Iako mi je profilna i signature iz Attack on Titana nije mi to omiljeni anime.

Krenuću i ja da prevodim samo da nađem neki dobar anime bez prevoda. Malo da vam pomognem. Smile
Ne brini zbog kašnjenja, ovde je to neko neformalno pravilo.

Ukoliko rešiš da uđeš u prevodilačke vode, na ovom forumu možeš pitati za svaku nedoumicu koja te muči.
Pored Monstera, koji je zaista kvalitetan naslov, koji još naslov ti je zapao za oko?
Pa, Kaiji mi je omiljeni (zahvaljujem se jednom čoveku na preporuci zna on ko je, ima Japanski nick pa sam ga zaboravio), ako si mislio na to.

A ako si mislio na neki kvalitetan koji nema prevod, a ja bih hteo da ga napravim, pa ne znam možeš da preporučiš nešto, imaću vremena ceo septembar pre nego što mi krene semestar. Big Grin
Pošto si rekao da ti je Kaiji omiljeni naslov, mogao bi da nastaviš prevođenje Gyakkyou Burai Kaiji: Hakairoku Hen.
Ja mislim da to neko već prevodi ako se ne varam, ali bilo bi mi zadovoljstvo da ga prevedem samo da se niko ne ljuti Big Grin
ako postoji najava za neki naslov a nema prevoda vec neko vreme, pitas na njoj sta se desava, da li mozes da preuzmes/pomognes i to ti je uglavnom to Smile
Čovek koji je najavio prevođenje nije online godinu dana, pa mislim da nema poente da pitam jer mi neće odgovoriti.
A i ako se ne vrati mogu da krenem sa prevođenjem negde sredinom septembra dok dam ispite koje sada spremam.
I kad budem krenuo da prevodim bukvalno ću prevoditi po epizodu dnevno, ne znam da li je to malo ili puno ali mislim da je dovoljno. Smile
Ako me neko ne pretekne, naravno.
Samo polako i bez žurbe.
Nije toliko važno što pre završiti prevod, koliko je važno uraditi ga što je moguće kvalitetnije.
Slobodno radi kada i koliko misliš da treba, i koncentriši se na kvalitet prevoda.

Slobodno svrati do dela foruma Prevodi, gde ćeš naći mnogo korisnih tema u vezi samog prevođenja.
Pozdrav i ako nisi vec, baci pogled na pravila foruma sa zakasnjenjem XD

http://www.anime-overdose.com/forum/misc...ules&fid=3
Da, gledao sam pravila - nakon što si me opomenuo za veličinu signatura Big Grin