AnimeOverdose Forum

Full Version: Ja sam Drago del Fato
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Hi!
Ja sam Drago del Fato.
Veliki sam fan Anime, Mangi, Igara sto su vezane za njih...
Pisem programe (hobi, nisam profesionalac)

Odlicno je sto sam nasao domaci forum i drago mi je da sam ovjde.
Za one koji neznaju Drago del Fato je nick uzet iz Golden Sun-a na italianskom
(samo taj imam. Kupio mi tata Toungue), u engleskoj verziju cuo sam da se zove Chaos Dragon, samo da znate Smile

Inace na ovaj forum me je naveo Foste (ZATO STO NIKAD NE DODJEM NA RED U INTERNET CAFE-U JER ON VISI OVDJE - DA TO JE NAMJENJENO ZA TEBE FOSTE!!!)

Inace sam htio pitati-obojica smo u istom internet cafe-u, pa sam samo htio znati hoce li biti problema sa nasim IP-em (neznam dal je dinamican)

Evo za pocetak...poklon
Attachovo sam program koji sam napisao za lakse citanje mangi pa ako hocete mozete ga sad downlodavati (cijena, nista vise nego 0,00KM)
Exe je cist. Da se nebrinete.
[attachment=140]

Pozz
Ako si zbilja ti napravio ovaj program za lakše gledanje manga... pa svaka čast. Odlična je ideja... Samo što ako želiš da ti uspije ovaj program... dodaj mu u code više formata slika. Jer koliko mi se čini ne otvara baš sve osim jednog ili dva.

Inače dobrodošao. Big Grin
Zapravo 3 formata, BMP, JPG, PNG.
A sto se tice da li sam ga napravio...
Pa stavio sam u about...

Ostale formate slika su vec problem jer neznam kako ih uradit (radim sa Delphi 7)
A uostalom, koliko sam vidio ovi su formati najcesci (osim BMP) pa sam mislio da nece biti potrebno stavljati ostale formate....

Uostalom ti se zahvaljujem na odgovoru.
Dobro došao... Anime
Svaka čast za program =)
Nadam se da ćeš uživati ovdje Big Grin
Trebalo bi onda otvarati... Jer prvo, kada sam upalio program mi se pojavilo:
[Image: hehegs4.jpg]

A kada izaberem folder s manga- om mi se pojavi:
[Image: hehe2ce3.jpg]

Tako da ti možda nešto fali u kodovima. Ili je nešto drugo u pitanju?
... Primijetio sam da ti piše ime u about- u. Big Grin

I još mi svaki put izbaci Settings... koliko god puta pokušao otvoriti neku manga- u:
Stvar je u tome sto trebas izabrati folder voluma od mange, ne chaptere. On cita chaptere kao foldere pa tako i trebaju biti postavljeni.

Unknown picture file extension (.) greska je vjerovatno sto nije nasao ni jednu sliku u folderu od chaptera ili prvi fajl nije slika uopste.

List index out of bounds (-1) je vjerovatno zato sto folder koji je izabran nema uopste foldera chaptera ili u folderu od tog chaptera nema.

Ne vjerujem da je nesto u kodu... Mada je moguce Smile
Dobro dosaoBig Grin
Quote:Unknown picture file extension (.) greska je vjerovatno sto nije nasao ni jednu sliku u folderu od chaptera ili prvi fajl nije slika uopste.
Morao je naći sliku jer su mi sve u BMP i JPG formatu. I prva također. I to mi se pojavi prije nego se upali program...
Quote:List index out of bounds (-1) je vjerovatno zato sto folder koji je izabran nema uopste foldera chaptera ili u folderu od tog chaptera nema.
Ima foldera chapter- a jer sam njega birao.
Fin programcic moram priznati.
Ok... sada da ti se to ne pojavi izvbrisi Settings.ini pa onda pokreni ponovo program.

Evo sad cu dati primjer kako bi se trebale otvarati mange.

Na primjer manga Bleach
Recimo Bleach ima u sebi folder Volume 1.
Taj Volume 1 ima u sebi 15 chaptera (neznam koliko tacno).
Svaki od tih chaptera ima svoj zasebni folder.

E kada se trazi u programu ta manga izabere se folder Volume 1
On bi automatski trebao ocitati onih 15 chaptera.

Ako ni to ne pomaze onda cu morati poraditi na programu.
Pages: 1 2 3