AnimeOverdose Forum

Full Version: Alternativa
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: am8vbd9_700b.jpg]
Da cujem sta mislite o ovome. Mogla bi da ispadne fina diskusija. XD

Generalno se slazem sa ovim, osim onog dela Nisekoi - Toradora jer nisam gledao ni jedan od ta dva naslova, kao i ove melodrame, tako da oko toga ne mogu da imam misljenje. Mislim da je autor bio pomalo subjektivan i da nije sasvim realno predstavio pojedine naslove na levoj strani, tj da se vise koncentrisao na njihove negativne strane, ali u sustini smatram da nije pogresio ni u jednom slucaju/poredjenju (ogradio sam se od Nisekoi vs Toradora i melodrama za koje pritom sumnjam da mogu da nadmase Garden of Sinners, ali neka ostane da to ocene oni koji su gledali i jedno i drugo).
Reci cu jos da su mi se od animea sa leve strane dopali Hellsing Ultimate, Death Note pa i SNK donekle. One Peace nisam gledao tako da se i od toga ogradjujem.
Slažem se sa tim. Animei sa leve strane mi se uglavnom nisu svideli, sem Death Note-a i Anohane.
Moglo bi još da se doda No game no life - Kaiji.
Ima tu donekle istine. Recimo, HxH je bolji shonen nego što se maratonci ikada mogu nadati da budu (osim OP, koji ima taj vajb, iako je objektivno manje kvalitetan). Prođenje Akame ga Shit sa kultnim TTGL je krivično delo, IMO. XD Generalno, više mi se sviđaju naslovi koji su označeni kao alternativa.

Najveća moja zamerka na ovo je to što su svi alt naslovi u stvari vrlo mainstream. XD Očekivao sam nešto za šta nikad nisam čuo. XD
Da... kad sam video naslov ALTERNATIVA - mislio sam da će se pričati o animeima poput

Cat Soup
Dead Leaves
Mind Game
Noiseman Sound Insect
Eikyuu Kazoku
Darkside Blues
Dragon's Heaven
FLCL
G-9
Highway Jenny
Robot Carnival
Trava
Birth
Umi Kara no Shisha
Digital Juice

Ono... nije ni sve to alternativa ali je malo drugčije od tipičnog mainstreama Big Grin
^Hihi, Akaijeva najomrzenija Highway Jenny je definitivno alternativa Big Grin Big Grin

ali da, realno, i ja koji nisam odgledao pola ovih naslova, znam da su i jedni i drugi mainstream Smile
ovi levo su uglavnom ono sto novajlije pojure i zalepe se za, a ovi desno oni kao par stepenica iznad po pitanju kvaliteta i ne znam ni ja cega Smile

ali, s jedne strane, kao sto dole pise, moze da posluzi kao neki blazi waypoint za nekoga ko je tek usao u svet animea i gleda mu se nesto sto je slicno onome sto je prvo ugledao