AnimeOverdose Forum

Full Version: Puella Magi Madoka Magica (2011)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: madokamagicafacebooktime.jpg]

Quote:She has a loving family and best friends, laughs and cries from time to time... Madoka Kaname, an eighth grader of Mitakihara middle school, is one of those who lives such a life. One day, she had a very magical encounter. She doesn't know if it happened by chance or by fate yet. This is a fateful encounter that can change her destiny—this is a beginning of the new story of the magical girls.

Genres: Drama, Magic, Psychological, Thriller
12 epizoda




Kasnim i sa gledanjem ovog zanimljivog naslova, odlična dekonstrukcija Magical Girl podžanra. Madoka ima i 3 filma od kojih su 2 recap serije a treći je nastavak. Taj treći film mi je bio prilično nepotreban, vidi se da su hteli još para da namlate usled popularnosti serije.
Bas sam se iznenadio da dosad nije postojala tema za ovaj anime XD inace mi se svidio naslov iako sam ga malo razvukao sa gledanjem, jer me prva trecina animea nije toliko navukla na naslov i pomalo sam se i poceo pitati odakle toliki hajp za njim, ali kraj i rasplet su zato ispunila ocekivanja.
Meni se kod animea narocito svidio i soundtrack.



Odlicno je isao uz setting
Filmove jos nisam gledao jer nisam bas ljubitelj recap-a, ako mi se gleda nesto ponovo gledat cu citav anime ispocetka.
Sto se tice treceg filma mozda nekad bacim pogled na njega ali nemam neku potrebu ga gledati jer mi je i kraj animea bio zadovoljavajuci
Moje najveće razočaranje dosad što se animea tiče.
Ovo bese Shaftov anime? Poznat mi je, sigurno cu ga pogledati kad-tad. Dosta su ga pominjali dok je bio aktuelan, cak sam bio i spojlovao sebi neke stvari (tipa ko gine XD) slucajno.

Nego, mogao bih se i ja zakunuti da je bila ova tema vec (mada search kaze da nije).
Nisi spojlovao ništa sebi, jer serija ima 50 timeline-a. Gledaj slobodno Smile
I da , jeste Shaft u pitanju.
Madoka Magica in a nuttshell:

[Image: f4e5d876d56e5aff9c409615.jpg]


ok je, ali nije nešto što bi ponovo želeo da gledam tj. repriziram
Odlična slika Smile