AnimeOverdose Forum

Full Version: Your Lie in April (2014)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
[Image: a16108-33949875341411917.jpg]

Quote:Piano prodigy Arima Kosei dominated the competition and all child musicians knew his name. But after his mother, who was also his instructor, passed away, he had a mental breakdown while performing at a recital that resulted in him no longer being able to hear the sound of his piano even though his hearing was perfectly fine. Even two years later, Kosei hasn't touched the piano and views the world in monotone, and without any flair or color. He was content at living out his life with his good friends Tsubaki and Watari until, one day, a girl changed everything. Miyazono Kaori is a pretty, free spirited violinist whose playing style reflects her personality. Kaori helps Kosei return to the music world and show that it should be free and mold breaking unlike the structured and rigid style Kosei was used to.
Žanrovi: Slice of life, Romansa, Komedija, Drama, Muzika, Shonen
Broj epizoda: 22





Ovo bih izdvojio kao najkvalitetniji šonen naslov ove sezone. Animacija je jako lepa, nastupi su naročito upečatljivo odrađeni.
Mislim da su chibi humor momenti nepotrebni i to mi najviše smeta u seriji.
Klasicna muzika + shounen?
Sta je ovo XD
Ispao sam iz toka sto se tice ongoing naslova, nisam cuo za ovaj, ali zanrovski deluje da mi pasuje. Pukao ti je trailer, doduse, ali izguglacu sam da vidim o cemu se radi.




Opening je bio u pitanju.

I da, miks žanrova je neubičajan. Anime se bavi nekim ozbiljnim temama, ali takođe pati od nekih šonen boljki: humor - što mi gledaš pod suknju, glavni lik ima 13 godina isam živi kući itd...
Da li gleda jos neko ovo? Jako je dobar anime. Manga zavrsava ovog meseca a anime u martu.
Gledam, mada pauzirao sam pre nego sto se promenio opening XD

Gledacu dalje kad se malo nakupi. Svidja mi se skroz, mislim na mestu su sve primedbe kako su glavni likovi klinci a prosipaju mudrosti kao da su neki knjizevnici, ali to mi zapravo i ne smeta (mada vidim kako bi nekima moglo).

Zanimljivo mi je sto sam pratio Shigatsu na randomcuriosity blogu i tamo se onaj njihov bloger nesto tripovao kako su scene kada teraju glavnog lika da bude prateci klavirista zapravo maltretiranje i kako to nije u redu. I onda je droppovao seriju jer nije mogao vise da istrpi to. Bio sam u fazonu WTF kakve traume ovaj lik ima iz detinjstva da mu ono smeta XD

Bedak mi je sto se onoj maloj plavoj dobro ne pise, mislim foreshadowing (imamo li mi rec za to?) je onako bas ocigledan. U najboljem slucaju je bar anemicna, u najgorem...

Uglavnom kazes manga zavrsava ovog meseca? Znaci anime ce biti full prica onda?

A da uzmes da ga prevedes?
Da, anime ce sve pokriti, i ovako mangu verno pokrivaju, 2 poglavlja 1 epizoda.
Što se tiče plavuše gotova je sigurno. Do kraja serije će tuga i jad opšti biti.
Inače manga je dobila nagradu za najbolju šonen mangu 2013. godine, i autor je muškarac. Što ja po radnji i likovima nikada ne bih pogodio. XD
Što se zamerki tiče ima tu nekih. Humor koji je neki slapstick glupost, onda to što glavni lik naravno sam živi itd.
Što se tiče zrelosti likova , dobro jeste da se ponašaju kao stariji, ali Kosei detinjstvo nije ni imao, morao da je odraste pre vremena. Ova plava se ceo život bori sa bolešću itd. Jedini lik tu kojeg boli patka za sve je onaj fudbaler.
Ev pogleda ija ovaj anime, oko kojeg se toliki hype digao da je u posljednje vrijeme moj neewsfeed bio bombardiran sa isječcima, citatima i sl.
Nekim cudom sam uspio ga pogledati jos dok nisam neki veliki spojler popusio.
Mogu rec da je iako na trenutke pokusavao bit previse ili na silu melodramatican, ovaj anime je na kraju vise nego dobar ispao i uspio je
donekle to i dobro prenijeti. Da ne kazem da je animacija i muzika bila izvrsna i na velikom nivou (zanemarit cu i ono malo CGI sto su koristili tokom sviranja klavira).
Humor i to nije bio sad na nekom velikom nivou al je bio ok i dovoljno da dodje kao promjena na trenutke da ne bude sve drama.
Još jedna stvar koja mi se svidila da su epizode bile jako dobro tempirane (vjerovatno je imao tu udio sto je vjerno pratile mangu i isla 2 ch po ep kao sto je gore Yuspawn naveo) tako da sam skoro poslje svake ep palio odma iducu (i da nsiam isnoc do 3 sata gledao prvih 15 ep) vjerovatno bi zavrsio i anime u cugu.
Mozda ga ija sad malo prvise hypujem al od mene 9/10 ocjena
[Image: ohys-raws-shigatsu-wa-ki.png]

Kraj je očekivan ali svejedno opet pogađa emotivno. Šonen drama at its finest.

btw ne znam gde si bio toliko bombardovan ovim animeom, verovatno na nekim stranim forumima, stranicama, kod nas ga skoro niko ne pominje. XD
Ma na fb najvise tipa mangafox i jos neke druge stranice koje pratim su stalno nesto izbacivali od njega XD
I ja ga maltene u cugu pogledao. Poslednja epizoda je bas ostavila utisak na mene i to posebno prva polovina kada sviraju. Taj deo je bas prelepo odradjen. Malo mi je zamerka sto su na momente znali pomalo da udave sa monolozima, ali najvise me je smorilo smaranje sa Tsubaki. Sve ostalo je bilo kako treba, ali su sa Tsubaki malo udavili, jer me zapravo nije toliko zanimala njena prica, koja se na momente previse puta ponavljala, vise me zanimala Kaori i njena strana, ali kako je anime napredovao, tako je ona sve vise isla u drugi plan i sve manje i manje je bilo momenata sa njom, a sve vise i vise sa Tsubaki. Mada i pored toga, anime je skroz kul i podrzavam da bude vise ovakvih naslova. Takodje veliki plus je i sam kraj. Bez obzira sto je ocigledan, opet mi je drago da se tako zavrsilo kako se zavrsilo, a ne ona Clannad b u l l s h i t verzija happy endinga koji je po meni troll endinge XD
Pages: 1 2