AnimeOverdose Forum

Full Version: Parasyte (2014), preuzeo Stefan.6
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
[Image: 65165l.jpg]

Tip serije: TV serija
Broj epizoda: 24 (ongoin, 1 za sada)
Žanr: Seinen, Horor, Sci-Fi
Godina: 2014
Grupa: [HorribleSubs]

Dolaze nam odozgo, u tišini tame. Imaju glad za ljudskim mesom i svuda su oko nas. Oni su Paraziti!
Priča prati 17 godina starog Izumi Šinićija koji živi sasvim normalan život sa normalnim roditeljima u normalnom Tokiju. Jedno veče crvolika vanzemaljska stvorenja zvana Paraziti napadaju Zemlju i to tako što ulazeći ljudima u mozak, kroz uši ili nos, preuzimaju apsolutnu kontroplu nad tom osobom. Ista sudbina bi zadesila i Šinićija da to veče nije zaspao sa slušalicama. Parazit po imenu Mogi odustaje od gorepomenute ideje i ukopava se u Šinićijijevu desnu ruku (Mogi na japanskom znači desno). Na taj način oboje zadržavaju svoje ličnosti i intelekt. Vremenom veza između njih jača i pomaže im da prežive susrete sa ostalim parazitima.

YuSpawn i ja radimo na ovome. Nećemo se cimati da prevodimo odmah taj dan kada izađe ali prevodićemo redovno na nedeljnoj bazi.
I mislio sam da ce neko uzeti da prevodi ovo, samo ne tako brzo. Nek je sa srecom Smile
Jedan od naslova koje sam jedva čekao. Manga je odlična, nadam se da će je verodostojno pretvoriti u anime. Good luck sa prevođenjem. Big Grin
a bas sam mislio da najavim i da se trudim da idem redovno Big Grin
srecno Smile
Pošto je Stefan već poslao prevode a ja ne bih da dupliram prevode prepuštan Stefanu ovaj projekat.
Uzećemo YuSpawn i ja nešto drugo od ongoin naslova.

Stefan.6 je preuzeo projekat. Okačan je prevod za ep 1.
Da li je Mogi musko ili zensko? Posto vidim da je u prevodu zensko, a imao sam utisak da je musko. Smile
Migi se zove. Migi, kao desno, desna ruka. U mangi nema definisan pol, mada sam ja uvek kapirao da je muško. Trebali bi da napravimo thread za ovaj anime. :3
Ženski glas (Lucy iz Fairy Tail) + šaka je ženski rod. Tako da je po meni OK. I ja bih preveo u ženskom rodu Big Grin
Ima već tema, otvorena je pre ove najave.
I u japanskom nema roda, tako može i žensko.
Ja bih preveo Migija u muškom rodu. XD
ja dajem glas ženskom rodu XD
Pages: 1 2 3 4