AnimeOverdose Forum

Full Version: Tokyo Ghoul
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Ljudi a ko je znao da će anime da stekne ovoliku popularnost?
Možda ovde na forumu anime nije nešto popularan ali gde god drugde da odete svi pričaju i ostavljaju pozitivne kritike što se tiče ovog naslova.
@Nightwalker pa pogledaj ko uglavnom ostavlja pozitivne kritike, ljudi koji misle da su Naruto, Bleach, FT vrhunac anime industrije. Jako retko je cuti nekoga ko je gledao neke bolje naslove da hvali ovo u tolikoj mere kao ovi gore. Oko ovog naslova se digao ogroman hajp i preko nego sto je poceo da se emituje ali zbog mange, i na kraju s totalno sjebali pricu, i svaki realan gledalac to vidi cak i ako ne cita mangu, oni sto citaju e tek oni vide.


Da ne bude zabune ja ne pricam o uzivanju u animeu posto to za nekoga moze biti 10-tka kao kuca, ja sam recimo uzivao uz HSOTD i dao mu 9 iako je anime sprdnja, to je druga tema. Ja pricam o kvalitetu kojeg ovaj nema, zbrzan je maksimalno i nista nije objasnjeno, borbe same po sebi nisu lose ali nista posebno, likovi su skroz nezanimljivi i nerazvijeni, o glavnim negativcima se ne zna ama bas nista pojavili se 3 epizode pre kraja, o cenzuri svakog krvavijeg dela da ne pocinjem itd.


Cisto moje licno uzivanje u naslovu mogu da kazem da je neka slaba 7-ca, realna ocena mislim da bi bila negde 5-6. Definitivno nije naslov koji je zasluzio ovoliki hajp, za mangu ne znam ali anime je los. Smile

Necu da hejtujem ovo, nije anime bas tesko dno niti cu da kazem to posto mi je prosecan naslov, da se gleda sve od jednom cak bi i bolje legao. Ja cu gledati do kraja sigurno ali sem animacije ove nema nista da kazemo da te posebno privuklo naslovu. Gledam ga ali da neko kaze e anime se ukida ne bi se ni cimnuo.

Opet kazem ovde pricam o kvalitetu (kojeg nema) ne o licnom uzivanju. Ja sam inace poznat kao neko ko gleda sve i svasta pa kontam kad neko uziva u slabijem naslovu (guilty pleasure). Big Grin
Ako je 143. chapter stvarno zavrsetak, glavu cu da otkinem Ishidi. Ako ce stvarno da zajebe ovakvu mangu, proklinjacu ga vise neko raspali Pierrot.
Čitam i ne vjerujem. Koliko hejta a svi ga gledaju. Pa ova tema je najaktivnija od svih on-goinga koji su izašli pre 11 tjedana, a kao ništ ne valjda. Da ne spominjem kako svi koji ovdje postaju čitaju i mangu. Zašto nitko ne čita Aldnoah Zero koji je navodno bolji od ovoga. I onda svaki tjedan čitaš kako je ovo loše, bla, bla. Pa kad je tako loše, šta gledate.

Ali nema smisla uvrjeriti vas da vam se anime sviđa samo ga vi ne želite prihvatiti jer je stekao velike hype!

I Naruto i sl. jeste vrhunac anime industrije. Naravno, ovisi na što si pod to mislio.
Ni ja ne razumem zašto su ga odjednom svi omrzeli a u početku kada je tema bila otvorena svi su ostavljali pozitivne komentare.
A to za Pierrot što je Dimitrije rekao da je ''propao'', tu se ne bih složio.
Evo zašto je adaptacija 11 epizode toliko očajna u odnosu na mangu- Izostavljen je kompletan unutrašnji monolog koji je Kaneki imao u mangi i samo mu je zalepljena bela kosa. Bela kosa je u mangi posedovala određenu težinu, dok ovde samo ukazuje da je Kaneki badass zato što mu je kosa bela. Izostavljeno je da je Kaneki mučen duže od 10 dana, a ne svega 5-6 sati. Izostavljeno je da je pokušao da beži sa Banjoom i da ga je Jason zapravo primorao da radi za njega (da mu bude lutka za mučenje) tako što je rekao da će sve da ih ubije pred Kanekijem. Umesto toga, Kaneki je predstavljen kao dama kojoj treba spašavanje dok beskorisni Banjo i ekipa pričaju kako će da ga izvuku odatle.... Izbačena je Kanekijeva majka, koja ga je učila da je bolje da živi tako što će da bude povređen nego da povredi druge. Izbačeni su majka i ćerka ghouls koji su ubijeni zato što Kaneki nije mogao da odluči koja će da preživi, tj pokušao je da spasi obe (Još jedna od stvari koje ga je majka naučila) i da je to praktično pokrenulo Kanekijevu transformaciju. Jasonov lik je objašnjen od nekog inspektora sa strane iako je to trebao Jason da ispriča Kanekiju. Stonoga nije objašnjena, koja će da ima ogroman značaj u kasnijoj priči...I sve ovo je samo iz epizode 11. Pa sad vi razmislite zašto kažem da je ova adaptacija očajna. Hajp je bio i oko SAO 1 pa se ispostavilo da je glupost. Dajte par meseci i ovom naslovu i će da vidite i sami šta će da se desi. E sad, što se tiče mange i njenog navodnog kraja, ta dva ću da gledam odvojeno. Ne postoji ništa što mrzim više od kraja koji ne zaokružuje priču, a ova manga je predobra da bi imala takav kraj. Zato ću da posmatram ta dva za sad kao dve odvojene celine.

PS- @Nightwalker- Nisam rekao da je propao, nazvao sam ga raspalim. Neću da poreknem da su OP i animacija fenimenalno odrađeni, ali je tempo i priča osakaćena. To se desi kad studio koji uglavnom radi šonen naslove uzme seinen. Ako sam već počeo da gledam Tokyo Ghoul, prilično sam siguran da hoću da vidim sve što su cenzurisali. Plus, ubacili su 80 chaptera u 12 epizoda. Razvoj likova ne postoji, pogotovo razvoj glavnog lika i to sam već opisao. Ako hoćeš da kažeš da nisu propali zato što još uvek rade Naruta čiju animaciju obožavaš, čisto da napomenem da su 40% Naruto epizoda fileri, i da nije sve u animaciji. U oba naslova su priče one koje su osakaćene, s tim što je u Narutu priča otegnuta ko na lastišu dok je Tokyo Ghoul previše zbrzan i zguran.
Dimitrije aman koga boli uvo za mangu... Jbg što nisu ubacili dosta scena i likova iz mange ali ne treba samo o tome pričati i nabijati nekom na nos negativne kritike.
Jednostavno, očigledno je da ti se ne sviđa anime i mislim da je to svima ovde jasno. Ako ti se manga sviđa onda otvorimo temu o njoj i diskutujmo tamo brate.
Iskreno, otvorili ste temu u kojoj non stop pričate loše o jednom animeu uprkos tome što je osvojio 70% fanova širom sveta. Mene zanimaju mišljenja o epizodama i o celoj priči a ne šta je promenjeno u mangi ili koliko bi bolje bilo da je sve rađeno po mangi. Stvari su tu kako jesu i ne može se nazad.
(2014-09-12, 22:37)Dimitrije1606 Wrote: [ -> ]Zato ću da posmatram ta dva za sad kao dve odvojene celine.

Mangu ću da čitam kada završe anime, jeste nedorađeno ali ima neko đavo koji me vuče da gledam novu epizodu svake nedelje Big Grin
Manga će da bude icing on the cake sa proširenom pričom, taman da vidim šta je sve propušteno Smile
Dimitrije ja nisam oduševljen animacijom iz Naruta. Odakle ti to?
Pierrot ume da napravi dobru eksploziju ili po neki dobar fight ali u suštini sasvim prosečna animacija.
Gledao sam daleko bolje animacije od toga, tako da nije u redu da širiš dezinformacije.
(2014-09-13, 00:33)Nightwalker Wrote: [ -> ]Dimitrije ja nisam oduševljen animacijom iz Naruta. Odakle ti to?
Pierrot ume da napravi dobru eksploziju ili po neki dobar fight ali u suštini sasvim prosečna animacija.
Gledao sam daleko bolje animacije od toga, tako da nije u redu da širiš dezinformacije.
Mozda zbog ove recenice iz Najbolja borba u 2014 godini XD
[Image: 5e31080826745bd40b5d36aed9e29f7b.jpg]
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16