AnimeOverdose Forum

Full Version: New Getter Robo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: bpob.jpg]

New Getter Robo (AniDB|MAL)

Genre: Action, Adventure, Demons, Manga, Mecha, Piloted Robot, Post-apocalypse, Sci-Fi, Seinen, Time Travel, Transforming Robot, Violence

Plot/Summary
Quote:Humanity is under attack by demonic creatures called Oni. Unable to fight back by any other means, the scientist Dr. Saotome creates a series of giant robots that harness the mysterious power of Getter Rays, giving them the strength necessary to fight the Oni. The strongest of these is Getter Robo, and Saotome must enlist three very different men to pilot it - martial artist Nagare Ryouma, criminal leader Jin Hayato, and monk Musashibou Benkei. Together, the Getter Team fights to end the Oni menace forever.

Comment:
Reboot Getter Robo fransize, rekoh, 'ajde pogledacu bar jednu sezonu da vidim o cemu se tu radi, a kako je ova jedna od najkracih, nije otrcana kao originalna serija iz 70-ih i predstavlja pristupacno mesto odakle bi se moglo poceti. Elem, najkrace receno, brzo postaje jasno odakle TTGL vuce svoje korene, s tim sto ovde ima daleko vise nasilja, i likovi su vecim delom ludji, u bukvalnom smislu.

Prica i nije bas sofisticirana, misteriozni Oni napadaju laboratoriju dr. Saotomea u zelji da uniste Getter Robo, a kako su svi slabi i nedovoljno ludi da bi upravljali njime, on mora naci dovoljno jake i lude momke koji bi to bili u stanju da ucine. Pohvalno je to sto serija ne upada u standardni monster of the week format, tako da ubrzo nakon kompletiranja tima koji upravlja Getter Robom, prica krece nekim tokom.

Estetski gledano, anime je zamisljen tako da pruza zabavu najodanijim fanovima fransize, ali isto tako i novajlijama koji bi sa ovim naslovom krenuli gledanje. Zbog mnogo toga, anime me je podsetio na ono sto je uradjeno u Kikoushi Enma, dat je jedan ozbiljniji pristup fransizi, koja po mnogim modernim standardima ne bi delovala pristupacno nesto ozbiljnijim fanovima.

Kada se saberu utisci, rec je o poprilicno zabavnom naslovu. Nisam se upustao u gledanje istog radi neke slozene price o odrastanju, ili kakvih intriga, ono sto sam trazio, to sam u punoj meri i dobio, GAR makljanje par excellence. Ako vam se gleda tako nesto, imate moju toplu preporuku po pitanju ovog naslova.
I ja sam izabrao ovaj za start i legao mi je, ali nisam imao volje da nastavljam ostalo iz franshize. Nekako me uvek odbije kada kod nekog animea vidim pun klinac naslova sa prequel, sequel, OVA i alternate story. Trebalo mi je pola godine da se nakanem na ostale delove Ghost in the Shell i isto tako je bilo i sa Gundamima, Macrosima, mada u slucaju Getter Robo, tesko da cu se naterati da ih gledam, jer ako vidim u par epizoda da likovi nisu ludi poput ove trojice, verovatno mi nece od starta biti zabavno. Mada, sto se tice glavna tri lika, makljanja i uopsteno neke akcije, malo za promenu da kazemo neku seinen verziju da vidimo i krajnje je zabavno i osvezavajuce za oci, no verujem da je Zeta Zaku u ovom podrucju maher i verovatno ih je pogledao svet Smile
Odmah da si se bacio na Armageddon Elerane, tamo je Ryoma Nagare jos ludji. Izuzev one scene gde ga jure neki ljudi, a on stane i pije vodu kao da se nista ne desava haha. Tu scenu cu zauvek pamtiti.
U tom slucaju cim zavrsim sa Space Brothers uzimam da gledam Armageddon Smile I htedoh da napisem sve, a ne svet Big Grin