AnimeOverdose Forum

Full Version: Softver za menjanje ekstenzija
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Narode, ovako se prebacuje (ZIP) u (Cbz)
[Image: chx.png]
Evo vam app za Change File Extension Shell Menu:
http://free-sk.t-com.hr/T800/software/changeExt.htm

Za vas koji želite da čitate mange evo vam program - ComicRack -:
http://comicrack.en.softonic.com/


To je to od mene, nadam se da sam pomogao Big Grin
instalirao si softver da bi promenio ekstenziju fajla?
daleko je lakse otvoriti winrar, uci u folder gde se nalazi paket i odraditi rename fajla XD ako ti vec sam windows nije namesten da se vidde ekstenzije Smile

Pritom, ovaj post se nalazi na totalno pogresnom delu foruma, ovde su pitanja pre najavljivanja projekata, kakve tacno veze ima menjanje ekstenzije sa najavom projekta? Undecided

ne znam ni gde da prebacim ovo... recimo u softver...
Možeš da ideš na organize -> view -> isključi "hide extension for known file types". I onda možeš ručno da ih menjaš. Mada je ovo handy ako često menjaš ekstenzije, I guess. Ali ne znam zašto bi to neko često rekao.
Ovo ima vrlo ogranicenu korisnost, posto ako promenis npr. OGG ekstenziju u MP3 ekstenziju, neces dobiti MP3 fajl nego OGG fajl sa pogresnom MP3 ekstenzijom XD

Mada bi svakako radilo za zip -> cbz, posto je bese cbz skracenica za comic book zip. Ako ne gresim, u pitanju je najobicniji zip, ali cisto preimenovan da bi comic book readeri lakse kontali sta je namenjeno njima.

Inace ne mogu da radim na kompu na kojem su skrivene ekstenzije. To je zlocin ako mene pitate XD
Ja sam bas navikao da radim bez ekstenzija i nikad nisam imao veliki problema sa time. Ali opet, ja koristim Command Prompt kad treba rename ekstenzije. Smile

SHIFT+Desni klik bilo gdje u folderu i pojavice vam se opcija da na tom mjestu otvorite command prompt. Samo ne radi na mjestima windowsa koji su otvoreni preko Libraries. Big Grin
pa ne, ovo za konkretno reimenovanje zipova i rarova i cbz i cbr, je vise nego lagano preko samog winrara, jer realno i mene smara da stalno idem na folder optoins pa da cekiram show extensions, laksem i je da otvorim komander ako bas moram da menjam ekstenzije Smile
a inace mi nikad ne stoje vidljive, bar kod kuce, na poslu na linuxu stoje, ali pri rename-u mi obelezi smao naziv fajla, dok na windowsu obelezi ceo fajl sa sve ekstenzijom, pa ako ne dodas ekstenziju moras ponovo da se smaras sa tim XD
^Tako da ti selektuje i ekstenziju radi samo na XPu, ali ne i na ovim novijim vindovsima.
A ovo namestis jednom da ti se vide ekstenzije, ne po svakom folderu ponaosob.
pa nije ni na XPu za svaki folder ponaosob, nego za komplet windows explorer Wink
^Pa da, a ti rece da te smara stalno da ides na folder options, a to odes jednom i gotovo. Osim ako si mislio da stalno ides da prikazes ekstenzije, a onda stalo odes i vratis da se ne vide, u kom slucaju lol XD
^igzektli vot aj ment Smile
zato sto me kao sto gore rekoh, smara da mi se stalno vide ekstenzije jer kad radim rename, moram i njih da upisujem a to mnogo smara jer uvek zaboravim pa moram dva puta da idem na rename XD

odnosno, ovako je bilo davno, pre nego sto sam poceo da koristim komander, izmedju ostalog i u ove svrhe Big Grin
Pages: 1 2