AnimeOverdose Forum

Full Version: Haikyuu!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
[Image: 60431.jpg]
Tip: TV
Epizoda: /
Žanr: shounen, sport
Trajanje: 24 min. po ep.

Opis:
Igrom slučaja Shouyou Hinata se zaljubljuje u odbojku. Njegov klub u middle schoolu isprva nije imao članova ali nekako skupi ekipicu i odigraju tekmu gdje ih potpuno uništi Tobio Kayegama; superstar igrač poznat i kao "Kralj Terena". Hinata se nabrije na osvetu i u srednjoj prijavi u odbojkaški klub Karasuno... samo da bi se našao lice u lice sa svojim omraženim rivalom Kageyamom!

Komentar:
Ovo je nešto kao Kuroko no Basket, samo sa odbojkom. Prva epizoda je bila zabavna za pogledati. Uostalom, sport anime ko sport anime, likovi ne odustaju do zadnje minute i igraju kao da im život ovisi o tome. Čeka se druga epizoda Big Grin
Citao sam mangu, koja me je jako smorila, tako da nista ne ocekujem od ovoga. Doduse, bilo je lakse i zanimljivije gledati nego citati.

Uglavnom ocekuj generican i klise shounen sport. Nece biti nista vise od toga. Jos je i manga trebala da bude prekinuta, i ovo je kao poslednji pokusaj da povecaju popularnost. Od serije zavisi da li ce se manga nastaviti.
Jel možeš pisati svoje opise, a ne krasti moje s drugih foruma stvarno nije tako teško
Tnx
Došla si ovdje na forum samo zato što sam ti na drugom forumu rekao da ću ti uzeti opis za ovaj forum? Hvala, ali nisi trebala.

Nema veze ako je generičan kliše i sport shounen, meni se i takvi sviđaju XD
A mislim da će imat gledanost, ak ništ drugo, cure će gledat Big Grin
imam ovdje account dulje od tebe, ne pričaj gluposti, mogao si barem pitati jel možeš uzeti, a ne reći "Oho, tema za Haikyuu, taman da ti ukradem opis za neke druge forum xP"

ja bih drage volje otvorila i ovdje topic ako treba da si samo PITAO umjesto da kradeš dok ne gledam
Da je uzeo prevode ili tako nešto, onda u redu. Ali prekopirao je opis, zaboga. Nije ti 'leb iz usta uzeo. -___-
Pa da sam znao da će ti to toliko smetati, nebi ti uzeo te 3 rečenice!
Baš si baba, šta da ti kažem....

Kako bilo da bilo, ovdje se ne može editirati post nakon 10 minuta, ali ajde, zamolit ću nekog od moderatora da to promjeni lol
Je l' se meni cini ili u zadnje vrijeme izlazi više shonen sport naslova nego donazad nekih 5 godina? Surprised mislim od Kuroko no Basketa nema šta nece adaptirati :plivanje, odbojka, stoni tenis (uskoro) biciklizam itd i onako poprilicno više neki sportovi koje dosad nisam vidio u anime formi, Baseball i Fudballa bude naravno svako malo
^Bilo je i ranije stoni tenisa, odvojke, biciklizma i plivanja, samo sto nisu cesti kao fudbal, kosarka i bejzbol. Doduse, jedino je taj sa odbojkom donekle poznatiji (Attack No. 1).
Ok, ovaj naslov sam uzeo kao poslednji koji ću pratiti iz ove sezone, posle puno premišljanja. Kako bi se samo prevario da nisam počeo da ga gledam! Sad malo da izanaliziram.

Priča je do sad bila interesanta, iako nije toliko originalna. Iskreno sam se nadao da će Hinata i Kageyama da završe u istom timu i to se stvarno desilo. Nije bilo prilike da se vidi kvalitet priče do sad, jer se ništa bitnije nije desilo. Priču ću moći da ocenim tek nakon još koje epizode i krupnijeg događaja.

Likovi su ok. Možda se na prvi pogled čini da su Hinata i Kageyama likovi koji se uklapaju u već viđene šablone, međutim meni se čini da nije tako. Odnos između njih je vrlo lepo prikazan i njih dvojica imaju "dušu". Nisu "dvodimenzionalni" likovi, ako me razumete.

Crtež je sasvim pristojan. Animacija je divna, posebno kada su u pitanju pokreti tokom same igre. Igra je pregledna, nisu prikazani samo segmenti terena i glava igrača pored lopte (kao u Kuroko no Basuke), već se odlično vidi akcija i skokovi. Verujem da neće biti supermoći kao u KnB.

Na muziku, iskreno, nisam obraćao pažnju, ali mi čini da opening i ending fino zvuče.

Sve u svemu, mnogo mi se dopao ovaj anime. Ima nekakvu toplinu i dušu u sebi, ne umem to da opišem. Prosto mi se sviđa.

Izgleda da će sportski naslovi, bar meni, biti pobednici ove sezone.
Pages: 1 2 3 4