AnimeOverdose Forum

Full Version: Mahouka Koukou no Rettousei
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
[Image: 6ovdD.jpg]

Quote:Magic is a product of neither legends nor fairy tales, but instead has become a technology of reality since a time unknown to people. Supernatural power became a technology systematized through magic, while magic became a technical skill. A "Supernatural Power User" became a "Magic Technician." Magic Technicians (in short, Magicians) are nurtured through Magic High Schools and Universities.

MAL

Type: TV
Episodes: 26
Status: Currently Airing
Aired: Apr 6, 2014 to ?
Producers: Madhouse, Aniplex, Aniplex of AmericaL
Genres: Magic, Romance, School, Sci-Fi, Shounen, Supernatural
Duration: 23 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

Komentar:
Prva epizoda izašla danas. Ne čitam mangu, ali za sada mi se anime čini simpatičan. Počela sam ga gledati samo zato jer mi se svidio crtež, ali možda bude dobar. Magija je na malo futuristički način prikazana, što mi se sviđa. Gledati ću dalje pa šta bude Anime
A ja upravo otvarao temu i sve lepo preveo... XD

Aj da ne propadne ja cu da ubacim u ovaj post a neko od modova neka prebaci u prvi i obrise taj deo u ovom. Big Grin

Na pocetku 21 veka zemlja je zapala u tešku krizu zbog nedostatka resursa, napetost je rasla i na kraju je izbio treći svetski rat. Rat je trajao 20 godina i prepolovio je populaciju na planeti, jedini razlog zbog kojega zemlja nije potpuno uništena u nuklearnom ratu je pronalazak magije. Nekada samo priče iz legendi, magija je stvorena pomoću najnaprednije tehnologije. Nadljudske moći postaju tehnologija kontrolisana pomoću magije, a korisnici ovih sposobnosti postaju "magični tehničari" koji se obučavaju u specijalnim školama za magiju.

Mijuki i Tatsuja su brat i sestra kao i novi učenici u jednoj takvoj školi. Mijuki automatski postaje član 1 klase učenika, specijalnih, povlaštenih i arogantnih dok Tatsuja postaje član 2 klase, prosečnih. Ali jedno je sigurno da ni Mijuki ni Tatsuja nisu obični učenici u novoj školi i definitivno nisu prosečni.

Komentar: prva epizoda mi je bila ok, nije zbrzano i vidi se da ima nesto vise od obicnih ucenika u ovo dvoje. Takodje nekako imam osecaj da nisu brat i sestra s obzirom da je Mijuki ocigledno zaljubljena u Tatsuja (ako jesu onda je mala perverzna). A i on zbog necega okleva da pokaze pravu moc i analizira svakog kao je pretnja, moguce i da su ubaceni u skolu zbog necega.

S obzirom da Madhause studio radi seriju ocekujem dobar naslov. Smile
Trainwreck od serije. Jedva zavrsih prvu epizodu. Kako propada Madhouse haha
Meni se baš svidela prva epizoda. Sviđa mi se napetost koja je non-stop tu i Tatsuya-ina misterioznost. Miyuki mi je smor pomalo, ali takvi su glavni ženski likovi skoro uvek, tako da i nije neki minus. Muzika je solidna. Crtež nije loš, animacija tu i tamo. Mislim da će ovo biti fin anime. Videćemo da li sam u pravu. Big Grin
Ne volim škola-magija naslove.

*kliše
*glupi dijalozi
*očajni likovi(Miyuki- prednjači)
*sister/brother romance stories... smrdi mi na incest(bolesno)

Elem, odgledao 10 minuta i morao da pravim pauzu od 3h kako bi se naterao da je završim do kraja...
Drugi deo je bio prihvatljiv, bilo je fajta, bilo je zanimljive magije... pojavio se čak i šinobi kornjačin vrač haha ;/

OST- čudan XD

- Baciću pogled i na drugu epizodu jer ne verujem da može gore od ovoga, a i da vidimo kakva im je to magija... Big Grin
Wow, ovaj naslov baš ne nailazi na odobravanje na AO. XD A dobro, tek je prva epizoda, ne može se baš dobra procena doneti.

Mislim da je Lavi u pravu i da njih dvoje nisu brat i sestra. Ako jesu, well, nema veze. XD Ipak je to anime, ne RL. Niko se ne buni što je Game of Thrones prepun incesta.
A pazi najjaca mi je ona vrsta hejata koja se opravdava sa "to je klise", tacno me zanima sta to danas vec nije vidjeno bilo da je u pitanju anime, igrana serija ili film. Tako da odmah otpisati nesto zato sto se desava u skoli ili zato sto ima magiju u sadrzaju je stvarno smesno. Posebno mi nije jasno ako neko ne voli tako nesto sto uopste gleda, samo da bi mogao posle da pljuje ili sta? Smile

Mislim ako ne volis taj zanr onda vec unapred znas da ti se nece svideti i ne vidim svrhu da se uopste pocinje sa gledanjem ili hejtom. Smile

Ja recimo nikako ne volim slice of life anime, i nikada ali nikada ne bi gledao nesto tako ukljucujuci i ovde popularni Gin no Saji ali to ne znaci da cu sad da ga napljujem samo zato sto mi se ne svidja posebno ako ne pratim taj zanr pa ni ne znam da li je ok ili ne.

Naravno recimo ja sam fan Sf zanra, magije, supernatural, misterije itd i ako mi se neki naslov u tom zanru koji volim ne svidi onda cu da kazem e bas je los (ali zbog toga i toga, a ne ej zato sto je klise), ali ako uopste ne volim odredjeni zanr onda ne vidim svrhu forsiranja samog sebe da ga gledam ili smisao hejta. Koliko sam samo naslova ugasio nakon 1-2 epizode, neke cak i na pola prve epizode zato sto mi se nisu svideli, sigurno ih necu gledati na silu. Smile

A inace ja anime ocenjujem na osnovu licnog uzivanja u istom, a ne na osnovu nekog nazovi umetnickog pogleda na anime, originalnosti itd. Znaci samo onako kako sam ja uzivao u njemu. Smile
I ja anime ocenjujem na osnovu ličnog uživanja u istom, ali realnost je realnost Big Grin

- Svaki motiv koji se ponavlja, bilo u filmovima, serijama, igricama, knjigama, jeste kliše.
Naravno ima mnogo ljudi koji to vole pa to ti je... Kao ti ili recimo ja koji volim kliše knjige ili igrice Big Grin

Elem, ovo jeste kliše naslov... and that's a fact XD
Samo... jako loš kliše naslov(bar za sada)... jedna "Bed kopija", NE, već - bućkuriš napravljen od 15 animea, 15 filmova, 15 igrica...

Ukratko:
*Radnja - kliše
*Likovi i njihove osobine - kliše
* Svet - kliše
*Stil - kliše

Nema ni malo originalnosti(za sada).
Pardon, ima... Originalna stvar u ovom animeu posle prve epizode jeste - "Maybe incest maybe not" ... "I love my big bro" haha XD

Gledao sam ga jer sam se "potajno" nadao da će uspeti da izađe iz tog klišea... i nije uspeo. Videćemo šta će biti dalje, možda uspe, možda ja OPASNO grešim što pucam posle prve epke ;/
I naravno, ovo nije hejt(ne još Toungue) već stvar ukusa ;/

Treba sagledati kritiku na objektivan način.
De svega ti posto mislim da nema nema naslova na forumu za koji nisi izjavio da je klise ili shit ili nesto drugo hajde postavi nam svoju listu na Malu ako je imas da vidimo sta je to kvalitet za tebe i sta to pratis. :p

Imam osecaj da ti sve to sto hejtujes pratis bolje nego mi nego da si klasicni kontras koji samo trazi raspravu gde god moze da je nadje, sad mozda gresim ali sam takav utisak stekao iz nekog celokupnog vidjenja postova na forumu. Smile

Inace sto se ovog naslova tice niko nije ni rekao da je epic ili nesto, ali da se gledaju samo naslovi o kakvima ti pricas svako bi pogledao po jedan iz svakog zanra, eventualno dva i zavrsio karijeru s ovim. :p

Jedno je objektivna kritika, al jbt ti svaku temu trolujes ismevanjem svega redom u ulozi wanna be kriticara a opet gledas sve to. Wink

Kao sto sam rekao ne vidim poentu gledanja necega sto me smara i nervira, kao ni forisranja sebe na to samo da bi mogao da pisem kako je ovako/onako (ako se uopste i pogleda). Original naslova nema, svaki moze da se uporedi sa nekim drugim i svrsta u "klise".

Tako da moj zahtev stoji, bas me zanima sta je to kvalitet po tebi pa ako nemas mal listu ajde bar nabroj jedno 20 naslova koji su po tebi kvalitetni. Ono kontam da gledas samo extra kvalitet koji ne sadrzi klise i shit radnju pa ti 20 naslova ne bi trebalo biti problem. Ali slobodno otvori posebnu temu da ne idemo u off topic primera radi "Vasi najbolji 15-20 naslova koje ste gledali". Valjda si pogledao bar 20-tak naslova, naravno mislim kvalitetni posto kontam da ne gledas klise naslove. Smile
U koju god temu "zavirim" digne se prašina XD

Quote:nema naslova na forumu za koji nisi izjavio da je klise ili shit ili nesto drugo
Preteruješ XD
Zar nisam hvalisao FMA-FMA:B, Titane, Berserk, HxH(do Himera mrava) i tuce drugih animea...? Big Grin
Quote:Imam osecaj da ti sve to sto hejtujes pratis bolje nego mi nego da si klasicni kontras koji samo trazi raspravu gde god moze da je nadje, sad mozda gresim ali sam takav utisak stekao iz nekog celokupnog vidjenja postova na forumu.
Čemu forum bez zdrave rasprave, diskusije, replike? Big Grin
Ako malo bolje pogledaš postove videćeš da nisam kontraš već da ti i ja imamo TOTALNO različito mišljenje ;/
Quote:Jedno je objektivna kritika, al jbt ti svaku temu trolujes ismevanjem svega redom u ulozi wanna be kriticara a opet gledas sve to
Po prirodi sam veliki kritičar(pogotovo samog sebe XD), ali baš mislim da sam bio krajnje korektan i objektivan u svakoj svojoj kritici do sada Big Grin
Koji sam anime ismejavao, a da pritom nisam izneo objektivnu kritiku odnosno naveo razloge...?
Dakle, ne ismejavam, ne trolujem, već kritikujem.
Koji su to naslovi što "trolujem, ismejavam" ?
Quote:Original naslova nema, svaki moze da se uporedi sa nekim drugim i svrsta u "klise"
Dragon Ball, Monster, LOGH, Death Note, Gundam... unikat Big Grin
Zar već nisam x puta kačio MAL Big Grin
Nem' ništa protiv teme 15-20 favorite animea čak naprotiv, but već ima nekoliko sličnih tema. Da li smem?

On topic: http://www.animenewsnetwork.com/interest...ignite.com Nisam znao za ovo...
Pages: 1 2 3 4 5 6