AnimeOverdose Forum

Full Version: Najbolji vokal
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Koji je po vama najbolji vokal ( pevac )?
Po meni najbolji vokal je Shaun morgan ( seether )
Mnogo mi se dopada njegova boja glasa, covek moze bukvalno sve da peva, glas mu je potpuno isti u studiu i uzivo, dosta se prica o tome kako ima slicnu boju glasa kao i Kurt Cobain. Smile
Naravno postoji jos dosta odlicnih vokala kao sto su Adam Gontier, Ozzy Osbourne ( black sabbath ), James Hetfield ( metallica ). Da nenabrajam dalje jer ima dosta odlicnih vokala Smile
Till Lindemann ( Rammstein ) lik kida, on je moj omiljeni pevac, a sta je jos vredno pominanja: pevaci iz RHCP ( moj omiljeni bend XD ) i Godsmack-a.
Od muških vokala Ronnie James Dio, Robert Plant, Serj Tankian, Myles Kennedy i Chris Cornell.
Od ženskih Tarja Turunen, Amy Lee i Lisa Kelly.
Najjači prateći vokal svih vremena je John Frusciante.

http://www.youtube.com/watch?v=CnCmM0STdCY
Freddie Mercury mi nekako spontano pade napamet...
Slobodno mogu da kazem da je dosta dobrih pevaca prezivelo dosta trauma recimo shaun:
Njegovi roditelji su se razveli dok je jos bio dete, pa je bio na nekoj rehabilitaciji ili sta vec posle 2 godisnje veze sa amy lee ( evanescence ), pa mu je posle toga brat izvrsio samoubistvo.
On je svom bratu posvetio 2 pesme a to su rise about this i pass slowly. Smile
Od ženskih definitivno Tarja Turunen. Njezin glas na OVOJ PJESMI me ne ostavlja ravnodušnom...
Od muških ne znam koga bih mogla posebno izdvojiti. Jedino možda dečka što je išao sa mnom na zbor, lik ima ubojiti bas Big Grin, ali od poznatih nitko mi ne pada na pamet trenutno.
^ Ili Ghost Love Score, koja je IMO njihova najgenijalnija pesma. Love
Michael Jackson , Freddy Mercury ,Paul McCartney ,Robbie Williams
Emily, slazem se za Tarju sto se tice zenskih vokala, ali kako si mogla zaboraviti Marka iz istog benda od musih vokala da mi je znati? Big Grin

Mislim, normalno, pored njega, moj omiljeni pevac je Matthew Sanders iz A7X-a, koji prosto moze da peva sta god pozeli. Big Grin