AnimeOverdose Forum

Full Version: Texhnolyze [završeno]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: 2ytsn6d.jpg]

Tip serije: TV
Broj epizoda: 22
Žanr: Akcija, Cyberpunk, Dystopia, SF, Seinen, Tragedija
Studio: Madhouse, Fuji TV
Godina: 2003
Grupa: RaX

Opis serije:

Lukus je zaboravljeni grad, gde je očaj i nasilje svakodnevica.
Jedini razlog postojanja ovog grada je eksploatacija Rafie, retkog materijala koji se koristi u procesu tehnolizacije: proizvodnji veštačkih udova.

Ovde živi Ičise, momak koji preživljava kao bokser, Ran, devojka koja vidi blisku budućnost i Oniši Keigo, vođa organizacije Organo, koji može da čuje "Glas Grada".

Lukusom, gvozdenom rukom vlada Organo. Sa druge strane nalazi se Građanska Alijansa Spasa, predvođena Kimatom Motoharuom, koja se protivi procesu tehnolizacije. Između njih, nalazi se banda Rakan, sastavljena od mladih ljudi koji traže slobodu, kroz proces tehnolizacije. Izvan grada ljudi žive u Gejbu, spiritualnoj zajednici koju predvodi Prorok.

Simbol grada, Obelisk, bdi nad osetljivom ravnotežom u Lukusu, tiho posmatrajući haos koji predstoji.
Ovaj anime mi stoji na DVDju/hardu negde od 2006/07 i nikako da ga pogledam. Ako prevedes ceo, konacno cu ga pogledati. Srecno Big Grin
Nikad čuo a zvuči kao nešto što bi mi se jako dopalo Big Grin Samo napred, gledaće se!
Prvi put cujem za ovo ali cini mi se kao dobra prica definitivno cu da pogledam Big Grin
To je mindfuck anime, teško će biti prevoditi-
da, samo da ima ko da sve te prevode kači na sajt :/
Quote:da, samo da ima ko da sve te prevode kači na sajt :/

Slažem se.
Fear not my pp, I have cometh backeth XD

soon... Toungue
Odlican anime ,bas kao sto neko prethodno napisa mindfuck.Treba ga pogledati.