AnimeOverdose Forum

Full Version: Attack on Titan
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
(2014-01-23, 23:41)Sagara Souske Wrote: [ -> ]
(2014-01-23, 23:03)ZetaZaku Wrote: [ -> ]
(2014-01-23, 22:14)emily Wrote: [ -> ]Po meni, to nisu sad neki likovi koji su bili u max. dvije epizode i u idućoj poginu. Ili uzmeš npr. Levijev tim. Nekako sam očekivala da će barem netko od njih preživjeti, ako ne svi, ali ipak ne. Ili ona bitka za plinske boce pa gdje je nekoliko ljudi ubijeno koji su bili tu od početka serijala.
Ne znam, po meni anime ne drži baš sve ljude imunima, bez obzira na njihov položaj u serijalu.

I dalje su neki levi likovi. Recimo da sad pogine Levi, Jean ili Sasha, to bi vec bila smrt nekog malo vaznijeg lika.


Nije ni Saša previše važna

Shhh ona je jedini lik koji mi se svideo.
Hehehe Emily posle sto godina ponovo na forumu Smile Welcome back Wink

@Mau: Jok nije me glavni lik zivcirao zato sto nije tipicni super heroj, vec zato sto je tipicni shounen lik 90 posto danasnjih naslova. Verovatno zato sto sam gledao anime iz svih perioda i onda kada uporedim glavne likove 80-ih i delom 90-ih prosto mi ide na zivce shablon koji danas furaju, narocito kada se radi o muskim likovima. Sedim u cosku, sklupcan sam, kmecim i sav sam emo, jednom u sto godina nakon sto sve zivo pobiju oko mene mi se digne da uradim nesto i pretpostavljam da ocekuju da im za te scene jednom u sto godina dam orden ili sta? XD Da pojasnim malo bolje, imamo u bezbroj scena u kojima Eren bukti od besa i obecava da ce biti ovo ili ono, da ce sve da ih pobije i tako dalje, a onda sto Emily kaze shit his pants i panici na sve strane. Ne znam jedan, ali jedan momenat kada je u squad-u bio od koristi. Zao mi svih onih ljudi sto su se zrtvovali za njega, jer nije bilo vredno truda XD Cak i kada se pretvori u titana vise bude smetnja, nego sto je od koristi. Totalno je kontradiktoran kao lik i nikako ga ne vidim kao vodeceg u celoj prici. Da ne pricamo da ga previse otele sa dramom, filozofisanjem i polemisanjem kako i sta. Sa druge strane Levi kojeg sam nahvalio, takodje mi nije bio medju favoritima zato sto je ne znam ti kako jak. Znalo se od starta da je elita i samo prvo pojavljivanje Levija u anime nam je naglasilo da je tvrd orah. Radi se o stavu koji ima. Lik je flegma, na 90 posto stvari je flegma, ali kada je frka, covek radi svoj posao i ne davi. Sto se tice druge sezone, naravno da je sa radoscu ocekujem, jedino se nadam da ce malo ubrzati tempo, i pored svih adrenalin sokova, za mene je anime povremeno bio uzasno spor, prvenstveno radi Erenove drame koju je razbacivao oko sebe i kada ima i kada nema titana. Najvise razlog zbog kojeg iscekujem sledecu sezonu je u nadi da cemo dobiti neke odgovore na pitanja, tipa ko su titani i slicno, kao i malo vise informacija o samom svetu u kojem se nalaze, jer sama akcija kao akcija i smrti nikada nisu bili dovoljan faktor da me drzi na duze staze.
Iskrneo neobećavam da će se priča ubrzati, saznaćemo neke nove stvari, ali nepreviše i to mi je bio veliki problem. Bilo je prilika da saznamo puno novih informacija, ali ništa. Vrlo malo i vrlo polako se otkriva.
^Takodje je problem u tome koliko redovno manga izlazi, ovim tempom, jos godinu dana, godinu i po sigurno nista od nove sezone, osim ako nece da nagomilaju filere ili da gnjave sa OVA epizodama poput ove sto sada izlazi, po meni je mnogo bolje resenje koje su primenili recimo u Bakuman i jos par naslova, svake po godine jedna sezona pa pauza, sezona pa pauza. Ovo sa ovama samo zbunjuje coveka, jer nikad nisi siguran je li deo mange ili je samo neka fanservice epizoda.
Cekam blue ray verziju da zavrsim ovaj anime napokon, stao sam kad je jos bio ongloing na 16 ep Big Grin
Kako sam negdje citao zadnji vol ce izaci do aprila ove godine, dobro pa dosad nisam pokupio puno spoilera oko kraja hahaha
@Eleran, na samom pocetku, kada nosi ona drva s Mikasom, se vidi da je tvrdoglav, razmazen i jak na rijecima. Nekako mu stoji dodijeljena uloga koliko kod nas to zivciralo. Slazem se da je previse people zbog njega poginulo..
Levi mi je isto super jer je hladan, nema puno price kod njega, emocionalano je iskljucen.
Zenski titan mi je uzas predvidljiv tko je i sta. Mene je ona doktorica zivcirala XD moze pricat uff x

Ne bi trebali 2 sezonu previse razvuci
@Mau: Navikao sam da ignorisem iritantne likove poput njega u anime i nastavim da gledam naslov, ne batalim ga, mada kad covek malo razmisli
dovodi cak pomalo i do kontradiktornosti u prici kada pogledas, s obzirom da je toliko ljudi zarad njega izginulo, trebalo bi bar neke rezultate covek da pokaze, malo mi je bezveze da se kao lik ni posle 26 epizoda nije nimalo razvio, imamo Armina koji jeste panicar i emocionalno nestabilan, ali i dalje se vidi napredak u njemu, da kazemo neki vid character developmenta, kao i kod drugih sporednih likova, sama Mikasa kao Mikasa takodje kao i Eren nema nikakvog character developmenta, od prve do poslednje epizode mi je ista. Prosto mi na momente dovodi do kontradiktornih situacija da posle svega i dalje su ljudi oko njega sa razmisljanjem, ma on je nada covecanstva, zastiticemo ga.
Zamisli tek kako je njima kad se moraju osloniti na njega takvog Big Grin
Al opet, nekako kad gledaš, svi oni imaju oko 15 godina i vjerujem da će svatko od njih razviti s vremenom Smile Ako ih prije toga netko je pojede, naravno Big Grin
@Eleran, Armin se morao razviti jer im je falio netko sa idejama idejama. Mikasa nisu imali dati neko posebno znacenje pa je istala takva kakva je.
Dala mi je naslutiti da je mozda zapucana u Erena. Big Grin
Nije cudno sto stite Erena kad im je on bio jedini titan (medju ljudima) na njihovoj strani i s njim su jedino imali kao sanse da smlate zenski titan.
Kad smo kod nje...brate i ona ono nedodirljiva doslovce Big Grin

Erena treba malo nogom u guzicu..mozda sazrije Big Grin
@Mau: Iskreno se nadam da ce sledeca sezona da nam objasni odnos zenskog titana sa ostalim titanima, kako je uopste doslo do toga sto je doslo kod nje. Ocigledno je da ima neku mracnu proslost vezanu za nju, titane i njenog oca, opet s druge strane imam osecaj da ce mi biti neko razocarenje kada konacno pokazu sta je u tom podrumu ka kojem su Eren i ostali krenuli u prosloj misiji. Toliko su razduzili sa njegovim ocem i tim podrumom da sta god sad da ubaci ne verujem da ce biti zadovoljavajuce za strpljenje koje smo posvetili tome Big Grin
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35