AnimeOverdose Forum

Full Version: Saint Seiya: The Lost Canvas
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: ezriah.png]

Epizoda: 26
Datum: 2009-2010
Žanr: Action, Adventure, Martial Arts, Shounen, Super Power, Supernatural


Sveti rat, legenda govori o ratu izmedju grckih bogova Hada i Atine koji je trajao 200 godina i kojim se odlučilo o sudbini sveta. Radnja serije se dešava u Evropi tokom 18-tog veka. Tenma, Alone, i Sasha su odrastali zajedno u sirotištu i ceo život pazili jedni na druge ne svesni uloga koje im je sudbina namenila. Sasha biva usvojena i postaje reinkarnacija boginje Atine, Tenma koji je oduvek bio nagao i agresivan odlučje da postane Saint i odlazi na obuku u Sanctuary pod budnim okom svog mentora Dohko-a jednog od legendarni 12 zlatnih Sainta. Alone iako najčistjeg srca od svih postaje reinkarnacija Hada. Novi rat je počeo, ako vas zanima šta će se desiti pogledajte ovaj anime...



Upravo pogledao ovaj anime i nije me nesto odusevio, imam previse zamerki u samoj ideji i konceptu price, ujedno ovo je i jedini naslov iz fanshize sa kojim sam imao susret, problem je u tome sto je postavka sledeca, Had, Pandora i minioni na jednoj strani, Atina i 12 saint na drugoj strani, problem je u samim jedinicama i u jednoj i u drugoj vojsci, imamo dakle koncept preuzet iz grcke mitologije, da bi ubrzo u samom pocetku videli da 12 zlatnih saint koji su kod Atine imaju totalno neprikladne titule samom konceptu i ideji, jedan ima titulu Buda, drugi je Papa, par njih po sasvezdjima Taurus i slicno, dok kod neprijatelja imamo jos veci randomness, ono sto mi je takodje smetalo je sto do kraja ceo order je beskoristan, imamo bronzane, srebrne i zlatne saint, ali do kraja, izuzev zlatnih, ostali su tu bili samo kao ukras i sto me je najvise nerviralo su sami zlatni saint koji su takodje na momente bili totalno useless koji bi navodno trebalo da su najjajci...sam dizajn likova nije bio los, posebno mi se svidelo dizajn recimo kod Pandore i par jos negativaca, crtez i animacija su okej odradjeni i donekle je muzika uklopljena, glasovna gluma takodje nije losa, ali je zato pace totalni promasaj, tempo kojim anime ide je prespor i u ovom slucaju se pokazalo kao krajnje los potez...naravno kao i u vecini animea, *battle animea* i ovde je glavni lik medju najiritantnijim...
^Zato si ipak trebao original prvo da odgledas. Tamo imas uvod u sav taj sistem. Tu ti odmah nabacali i bronzane i srebrne i zlatne Saintove. U originalu ni ne znas za srebne i zlatne u pocetku, vec postepeno saznajes.
(2013-04-17, 02:18)Eleran Wrote: [ -> ]Upravo pogledao ovaj anime i nije me nesto odusevio, imam previse zamerki u samoj ideji i konceptu price, ujedno ovo je i jedini naslov iz fanshize sa kojim sam imao susret, problem je u tome sto je postavka sledeca, Had, Pandora i minioni na jednoj strani, Atina i 12 saint na drugoj strani, problem je u samim jedinicama i u jednoj i u drugoj vojsci, imamo dakle koncept preuzet iz grcke mitologije, da bi ubrzo u samom pocetku videli da 12 zlatnih saint koji su kod Atine imaju totalno neprikladne titule samom konceptu i ideji, jedan ima titulu Buda, drugi je Papa, par njih po sasvezdjima Taurus i slicno, dok kod neprijatelja imamo jos veci randomness, ono sto mi je takodje smetalo je sto do kraja ceo order je beskoristan, imamo bronzane, srebrne i zlatne saint, ali do kraja, izuzev zlatnih, ostali su tu bili samo kao ukras i sto me je najvise nerviralo su sami zlatni saint koji su takodje na momente bili totalno useless koji bi navodno trebalo da su najjajci...sam dizajn likova nije bio los, posebno mi se svidelo dizajn recimo kod Pandore i par jos negativaca, crtez i animacija su okej odradjeni i donekle je muzika uklopljena, glasovna gluma takodje nije losa, ali je zato pace totalni promasaj, tempo kojim anime ide je prespor i u ovom slucaju se pokazalo kao krajnje los potez...naravno kao i u vecini animea, *battle animea* i ovde je glavni lik medju najiritantnijim...

A nisi hteo da gledaš po redosledu kako je izlazilo kao što sam ti preporučio Big Grin
@Eleran svi oni imaju zvanicne titule ( oklope ) po sazvezdjima a buda ( Virgo ) i papa ( bivsi Ares koji vise ni nema oklop ) su samo nazivi...

Sto se Hada tice 118 spectara ( besmrta vojska kojom zapoveda ) ima vise nivoa kao i kod sainta ali problem je sto je serija prekinuta pa nije sve dovrseno kao u mangi ( mislim da je obradjeno oko pola mange mozda malo manje )...

Meni se svidja kako su zlatni odradjeni posto koliku god imali moc ipak su samo ljudi i ne moze jedan lik da "snagom volje" porazi sve sam, vec se bore, pobedjuju, zrtvuju i gube bitke da bi zastitili neke svoje ideale, imaj na umu da nisu cak ni prikazani svi sainti a nemoc Dohkoa i Aresa protiv Hada je ocekivana poznato je da samo God Cloth moze da se suprostavi Hadu tako da zlatni odpadaju al nacin na koji se taj fajt izdesavao moram da kazem da me iznenadio...

Mada sa druge strane ja sam vec bio upoznat sa samim konceptom bronzanih i srebrnih pa mi nije smetalo, uglavnom uvek su bronzani ti koji nose glavnu radnju...

Ja sam bas danas poceo opet original da gledam po par epizoda kad nemam sta ( iznenadio se koliko mi sve novo s obzirom kada sam ga gledao ko klinac ) a takodje pratim i ongoing verziju Omege koja je direktni nastavak originala...
Posle toga kako su zlatni Saintovi predstavljeni u seriji (pogotovu Virgo), nekako je cudno zamisliti zlatne Saintove kao "samo ljude" XD
mislio sam da nisu ono tipa nepobedivi kroz celu seriju i znas sad je on medju glavnima i nista mu nece biti, vec svaki ima svoj neki cilj za koji je spreman da se zrtvuje a njihova moc kao boraca je van svakog razuma kao sto treba...

samo sto ne mogu da se sukobe sa svima da ne budu povredjeni primer Taurus koji je zestoko ranjen u 2 bitke jednostavno nije mogao da se suprostavi trecim neprijateljima ( iako je uspeo al po cenu zivota ), pa recimo bitka u ralemu snova gold saint protiv 4 boga + na kraju sta su uradili i kako je on to zavrsio je vrhunski al jbg, da ne pricam o fajtu protiv pope i Cancer vs Thanatosa..
Bice da sam ipak trebao prvo original da gledam, ali cu ipak malo pauzirati od ove fransize pa je nastaviti u nekoj buducnosti, s tim sto sledeci put idemo u old school vode Big Grin