AnimeOverdose Forum

Full Version: Yoake Mae Yori Ruriiro na: Crescent Moon
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: 5mddzl.jpg]

Yoake Mae Yori Ruriiro na: Crescent Love (AniDB|MAL)

Genre: Romance, Seinen

Plot/Summary
Quote:Based on a bishoujo game by August Soft.

The LORD reigneth; let the earth rejoice; let the multitude of isles be glad thereof. Clouds and darkness are round about him: righteousness and judgment are the habitation of his throne. A fire goeth before him, and burneth up his enemies round about. His lightnings lightened the world: the earth saw; and trembled. The hills melted like wax at the presence of the LORD, at the presence of the Lord of the whole earth. The heavens declare his righteousness, and all the people see his glory.

Long ago people settled down on the moon and established a kingdom there, the Sphere Kingdom. However, relations to the earth cooled down and were finally broken off since a war was fought hundreds of years ago. There isn't any business between the two races and travelling isn't allowed. The only link between them is to be found in the Mitsurugasaki Central Port City.

However, one day the princess of the moon kingdom, Feena Fam Earthlight, is sent on a "homestay" to the earth. She gets to stay at Asagiri Tatsuya's house. And this is where her task of learning the customs and lifestyle of the earth begins.
Comment:
Prvo sto moram reci o ovom animeu je da nije toliko kompleksan kao sto se mozda moze zakljuciti iz sinopsisa Big Grin. Anime u pitanju je los, krenuo sam da ga gledam nadajuci se nekoj lakoj romance komediji sa mozda kojim iznenadjenjem a dobio sam kurap.

Ono sto je jaca strana, verovatno jedna od redjih je taj neki koncept zabranjene ljubavi koji je imao potencijala manje vise ali nazalost neiskoriscenog. Prica tece manje vise linearno i veoma veoma predvidljivo. Likovi su plitki, razvoja i nije bilo, dijalozi su delom ok bili mada je bilo pojedinih trenutaka kada su delovali jako otrcani cak i za nesto sto nije ozbiljniji naslov mada ovo je mozda bio i pokusaj drame kako mi se cini.

Najvise se uglavnom isticu crtez i animacija, u pojedinim trenucima su delovali toliko lose da se covek zapita kako li je animatorima to poslo za rukom. U dosta slucajeva koriscena je chibi tehnika crtanja koja je usput katastrofalno izgledala kao nacin da se ustedi verovatno.
Jedni od ne toliko retkih primera gde je crtez otkazao poslusnost:

[Image: 10mol8l.jpg] [Image: 16ga0dh.jpg]

Na trenutak zakljucak animea mi se ucinio boljim posto se desilo nesto prilicno neocekivano ([spoiler]glavni lik je nastradao tako sto je odbranio princezu/njegovu devojku[/spoiler]) ali sve je to palo u vodu i jos vise ucinilo ovaj anime losijim u roku od 20 sekundi gde su vanzemaljci spasili dan svojim magicnim isceljujucim laserima. Ne bih bas preporucivao ovo sem ako ste igrali igru ili zelite da zavirite iz morbidne radoznalosti. Ocena: 3/10

- - -

2010. februar, ovo je u rangu sa Munto TV otprilike, uzasan naslov

[Image: b57.gif]

Izvolite malo naseckanog kupusa.