AnimeOverdose Forum

Full Version: Sora o Miageru Shoujo no Hitomi ni Utsuru Sekai
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: 2qjc2me.jpg]

Sora o Miageru Shoujo no Hitomi ni Utsuru Sekai (AniDB|MAL)

Genre: Action, Angst, Elves, Fantasy, Magic, Parallel Universe, Romance, Super Power

Plot/Summary
Quote:To save both the Magical Kingdom and the Heavens and restore the flow of akuto - the flow of energy of everything - King Munto of the Magical Kingdom must follow a vision and find the girl Yumemi in the normal world. Yumemi is just a normal girl except that she is the only one who can see the islands of the Heavens floating above. When Munto appears before her she starts thinking about her responsibility and that of others to the world.

Source: ANN

Comment:
Uh, utisci su mi prilicno pomesani... Ovaj anime je remake OVA-e iz dva dela, Munto i Munto: Toki no Kabe o Koete Munto: Toki no Kabe o Koete, gde je u potpunosti prenesena radnja sa dodatim materijalom tokom 3. trecine anime-a (morao sam vise izvora za ovo da proverim). Studio koji je radio ovaj anime je Kyo Ani i cak postoje glasine da su ovo prvobitno imali u planu pre novih epizoda Haruhi lol.

Yumemi, glavna junakinja prica je prosecna 13-godisnja devojcica bez nekih briga sem sto je od malena moga da vidi "ostrva" na nebu i naravno svi su mislili da je luda. Uglavnom se druzi sa njenim drugaricama Suzume i Ichiko dok se jednog dana pred njom nije pojavio misteriozni elf stranac cudnog izgleda, tu je bila i prica oko Suzume i njenog decka za koga se udala ali to je potpuno nepovezano iako je deo animea i zauzima trecinu radnje(?!). Taj prvi deo animea gde je radnja uglavnom bila smestena na Zemlji je i najbolji po meni.

Posle prvog dela za koji se coveku mogao uciniti i kao neki kraj price, usledila je nova dilema oko raspodele Akuto energije koja je inace izvor svega u tom nebeskom svetu odakle dolazi Munto iako se na kraju nije moglo zasigurno utvrditi cega je ona prozivod posto su vise faktora bili u igri (moc duha, ljudska misao, ljubav or stuff like that). Dijalozi su u prvom delu bili jako dobri iako deluju kao da su pogresno upuceni, odnoseci se na neki drugi zanr animea.

Animacija i crtez su definitivno najbolja stvar u ovom animeu, takodje u prvom delu je to najvise doslo do izrazaja sa nekim pejzazima i pozadinama u globalu koji su odlicni, ljudski likovi su sasvim lepo nacrtani i podsecaju na neke Kyo Ani likove iz njihovih poznatijih naslova. Sve to izgleda odlicno dok ne uporedite sa Muntom i njegovim kompanjonima iz fantasy sveta ciji dizajna odudara u celoj toj prici. Nakon tog prvog arc-a vise se polagalo na random eksplozije i magijske efekte/rune koji su trajali i po pola epizode. Muzika je sasvim prosecna posto nijedna tema barem meni nije dosla do izrazaja, ED pesma je sasvim fina though sa zanimljivim animacijama. Wakamoto Norio, inace jedan od gotivnih voice actora je ovde imao ulogu uzasnog negativca (kada to kazem ne mislim na grozote koje je on pocinio nego u kontekstu crap) gde je njegov potencijal protracen maksimalno.

I ispade to sve nekako zbrda zdola, prvi deo animea koji je unrelated totalno, devojka koja je zbog neobjasnjivih razloga izabrana kao spasilac univerzuma svojim jedinstvenim mocima i na kraju sve se to nekako zavrsilo opet bzv. Zaboravio sam da spomenem da su u predzadnjoj epizodi dok se odlucivala o opstanku univerzuma ipak odvojili vreme da prokomentarisu cudan oblik voca koji stvaraju elfovi i komicnih relief scena sa matorim elfovima i devojkama :/. Naslov koji je preporuka za fantasy fanove sa magijom i random eksplozijama na svaka 2 minuta i elfovima koji imaju magiju i svemirske brodove i sta vec ne. Ocena: 4/10

- - -

Februar 2010., moja naivnost na stranu, ako ste mislili da Kyoani ne radi zaista lose stvari, e pa gospodo, dobrodosli u Munto TV. Imao sam prilike pre nekoliko dana sa nekim ljudima da komentarisem o ovome, i anime je stvarno batshit, kao da gledate Clannad sa magicnim krugovima i eksplozijama, a da pri tome nista nema smisla, good old Munto. Vredi gledati seriju kako biste videli kakav jedan anime NE treba biti.