AnimeOverdose Forum

Full Version: Yozakura Quartet
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: 1zdmc7r.jpg]

Yozakura Quartet (AniDB|MAL)

Genre: Action, Daily Life, Demons, Law and Order, Martial Arts, Shoujo, Shounen, Special Squads, Super Power

Plot/Summary
Quote:* Based on a shounen manga by Yasuda Suzuhito serialised in Shounen Sirius.

Akina, Hime, Kotoha, and Ao are four members of the Hiizumi Seikatsu Soudan Jimusho (Hiizumi's Everyday-life Consultation Office), which, in addition to helping kindergarteners deal with tough times, strives to preserve the peace of their little town, Sakurashin, by hunting down the troublemakers who dare threaten it.

Hime is a superheroine. Ao can read minds. Kotoha can conjure up anything with the right word. And Akina…well, he's just a regular guy, surrounded by three supergirls! Together, they protect the town of Sakurashin. But that's not easy, as the town faces demon dogs and other supernatural threats!
Comment:

Prvo da kazem da je sinopsis malo off posto Akina nije obican tip vec poseduje sposobnost tuning-a kojom salje demone i druga natprirodna stvorenja na drugi svet. Treba reci i da je ovaj anime imao sasvim solidan koncept ali skoro nista dalje od toga.

U gradu u kome zive zajedno youkai/demoni/cudovista kako god, postoji organizacija koja se brine za red, nesto kao policija samo sto imaju 4+1 clanova posto treba racunati i Kyousuke-a koji je dosta doprineo tom cilju. U toj prici pojavio se negativac Enjin koji ima mracne namere da pretvori grad u mesto pogodno za zivot iskljucivo natprirodnih stvorenja bez prisustva ljudi. Enjin je lame, nisam skoro video tako nekog lame negativca, gde je lame bas pogodna rec. Tako radnja tece u nekim tokovima normale i onda krene neartikulisanost, to nije random timeline ili epizodicnost sa nasumicnim elementima nego biva bacana sa jednog kraja na drugi, toliko da se u gradu cak u jednom trenutku pojavio i Tokyo Tower iz nepoznatih razloga koji nemaju veze sa nekim poremecajem prostora ili teleportom, a grad u pitanju nije Tokyo :|.

Ono sto je malo pohvalnije (barem meni) je muzika koja je imala par finih tema, cak i par pesama na OST-u gde pevaju na engleskom bez engrish-a. Animacija je so so, dizajn za likove je radio Kikuchi Satonobu kome je za sada ovo bio jedini anganzman tog karaktera a za animaciju u globalu se pobrinuo studio Nomad (Sola, Rozen Maiden, Kyouran Kazoku Nikki, Kampfer i sl). Kada sam kod character dizajna, meni se najvise dopala Ao koja je sem lepuskastog izgleda malo sta ponudila karakterno kao i ostali uglavnom.

Kraj je bio dosta bzv, dosta stvari nisu objasnili, cak je i onaj Enjinov pomocnik [spoiler]preziveo[/url] iako se jasno videlo da to nije slucaj oh well. Ocekivao sam malo romanse medju nekim likovima koje nije bilo, cak su ubacili da se Akina lozi na Enjina/Gina i to je u par trenutaka delovalo prilicno wtf. Prosek 6/10

- - -

2010. mart, nesto slabiji utisak imam o ovom naslovu, ideja jeste bila relativno solidna, ali su vreme i nove ideje nemilosrdni i ne stede je.