AnimeOverdose Forum

Full Version: Kikoushi Enma
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: 24475l.jpg]

"A remake of Go Nagai's 1973 lighthearted horror anime TV series Dororon Enma-kun.

Kikoushi Enma is a full-fledged horror show, which contains very few lighthearted parts, since it is much more grim and aimed towards adults.

Enma forms together with Yuki-hime and Kappa a team which sends demons back to the netherworld."

MAL|AniDB

Type: OVA
Episodes: 4
Aired: Aug 24, 2006 to Mar 23, 2007
Producers: Bandai Visual, Brains Base
Genres: Demons, Ecchi, Fantasy, Magic
Duration: 45 min. per episode
Rating: R+ - Mild Nudity

Komentar: Prve dve epizode su bile cool, ali su druge dve bile tezak shit. Bile bi cool da je neki drugi anime, ali ovo je jednostavno bilo smor. Boli me k za neke tamo likove koje nikad nisam video (izuzev novinarke i inspektora). Enma-kun i Yukihime jedva da su imali screen time u te dve epizode. A tek Kapaeru... Meni stvarno nije jasno kako se ovo moglo svideti nekome ko nije upoznat likovima, posto o likovima ne znamo bas nista na osnovu animea, i mnoge scene bi bile jednostavno lolrandom (Enmino ponasanje i loltits).

Crtez je u nekim momentima bio okej, ali je u poslednjoj epizodi bio prilicno los. Dizajn je bio okej, jedino se inspektor izdvajao svojom tipicnom Go Nagai facom haha. Muzika je ponekad delovala prilicno out of place zbog tradicionalnog feel-a, ali ajde, u pitanju su one lutke, tako da se mozda nekako uklapa.

Jezivo uopste nije bilo. Nasilje je isto bili prilicno tame u odnosu na druga dela Go Nagaija. Kao horor mislim da je cak i Another bolji. I fanservisa je prilicno malo bilo. Ne znam kako je u mangi, ali je potrebno vise Yukihime tits!

Ne znam koliko prati mangu, ali jedno stoji. OVA po Go Nagai mangi = sure miss. Jednostavno ne mogu da naprave ni jednu dobru OVAu po njegovoj mangi, a mange su mu odlicne lol. Trebali su da adaptiraju onaj njegov one shot sa kraja Dororon Enme kad posalju andjele iz raja da stupe u seksualni odnos sa Enmom i druzinom da bi ih time poslali u raj. Mnogo bolja prica nego cela ova OVA lol.

P.S. Meramera > this. Ovo je pocelo kao grimdark verzija Enme, sto je bilo cool (zato mi se i svidele prve dve epizode), ali kasnije je postalo delo Agate Kristi. Not cool. 4/10
Stoji tu doma na cd-eima sa tanuki prijevodom i čeka da se pogleda. Nemam baš neku volju za gledanje ovoga, ali kad već imam cd s prijevodima, bilo bi šeta ne pogledat. I valjda nije tako loše kao što izgleda Toungue
nzm, meni je bio ok + što su se meni baš dopale te druge dve epizode i anime u celini