AnimeOverdose Forum

Full Version: Michiko to Hatchin
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: 13614.jpg]

Michiko to Hatchin (AniDB|MAL)

Genre: Action, Seinen, Underworld, Violence

Plot/Summary
Quote:Set in an alternate-universe Brazil, Michiko to Hatchin tells the story of Hana Morenos. Hana is routinely abused by every member of her adopted family, that only takes care of her because the government pays them to do so... until one day, an escaped convict named Michiko Malandro crashes through their kitchen window on a motorcycle, claiming to be Hana's real mother. Confused but willing to do anything to escape, Hana agrees to go with her...

Comment:
Ako ste se ikada zapitali kako bi izgledale japanske bande u Brazilu, a koje su sacinjene od mesanaca lokalnog stanovnistva i Japanaca, look no further.

Michiko to Hatching je nesto izmedju coming of age price (iz ugla Hane), odnosa majka-cerka (iz ugla Michiko) i kako je to ziveti u zemlji koja je blago receno veci shithole od pravog Brazila. Michiko bezi iz zatvora i krece u potragu za svojim bivsim ljubavnikom, a u tome joj pomaze Hana, njegova cerka, za koju je iskreno do kraja ostalo nerazjasnjeno [spoiler]da li je dete Hiroshija i Michiko, tako je to dvosmisleno dato, da se moze protumaciti kako god[/spoiler]. Setting je egzotican, i moze da privuce, ali dosta toga je manjkalo u produkciji.

Najlosije su nekako bile scene akcije, koje su na momente smesne bile, kretanje ljudi i vozila je bilo lolwat. Inace, u globalu animacija i nije bila toliko losa, dizajn likova je bio interesantan. Muzika je prilicno dobra, i bilo je nekoliko pesama koje su trebale da docaraju DUH BRAZILA, na portugalskom naravno.

Michiko to Hatchin u globalu nije los anime, ali ako se ja pitam, nije ni dobar, sva ta neodredjenost me je nekako podsetila na Madlax, koji je isto imao nerazresenih pitanja do kraja. Bilo je par zanimljivih epizoda, ali je bilo i epizoda koje su bas smorile. Da je originalan koncept za anime, to stoji, ali koliko je zapravo dobar? Ako vam se gleda nesto sa egzoticnim settingom, mozda vam se i dopadne neodredjenost koju Michiko to Hatchin ima da ponudi.
Sviđa mi se setting, mda, 22 epizode mi je nekako previše čak i za ovaj naslov? Vjerojatno ću još danas bacit oko na ovo, ako ima dobre akcije uz koju ju prati dobra muzika.
Na momente vrlo dobar, na momente dosadan, tako da je sve u svemu nije ništa posebno. Big Grin Sviđaju mi se japansko-brazilska imena likova.
Meni je anime ostavio ekstra utisak, prvenstveno zato sto je retkost videti anime u kojem je postavka u nekoj drugoj drzavi, iako ne znam kakva je brazilska kultura, ali meni je bas ostavilo kul utisak nacin na koji su prikazali ovde, atmosfera jednostavno ima neki shmek, likovi su gotivni i slazem se sa Corwinom, jedino je povremeno malo nereale sto se tice akcionih scena sa vozilima, ali u svakom slucaju vredi pogledati anime..