AnimeOverdose Forum

Full Version: Tasogare Otome X Amnesia
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: 79569.jpg]

Tasogare Otome x Amnesia (AniDB|MAL)

Genre: Clubs, Comedy, Contemporary Fantasy, Detective, Fantasy, Manga, Middle School, Romance, School Life, Seinen, Shounen

Plot/Summary
Quote:* Based on a manga by Maybe, serialised in Monthly Gangan Joker.

The story takes place in Seikyou Private School. A facility that consists of multiple buildings that connect together to accommodate both junior and senior high school students. Sixty years of ongoing renovations and expansions have meant most of the old inner structures have been sealed and abandoned. Classrooms turned into storage rooms, staircases no longer in use, hallways like dark alleys. With the existence of such a maze-like building, it is only natural that rumours of the paranormal would appear.

One day first-year middle school student Niiya Teiichi gets lost in this maze and by chance arrives at an old storage room. This is where he meets Kanoe Yuuko, a mysterious girl with raven black, long silky hair and a tall and slender figure, who introduces herself as the ghost of the old school building. For some unexplainable reason Niiya is the only one able to see this spirit and she herself does not have any recollection of the reasons or time of her death, nor any lingering feelings about life itself. Curious about the circumstances of her death the two create a paranormal investigation club and seek to find out the truth about it and the many other mysteries surrounding the school.

Comment:
Sasvim solidna romanticna serija sa primesama "misterije" i "horora", u reprezentaciji nekako najblize onome sto je prikazano u Natsu no Arashi, ima sexy zenskih duhova, nesto se dogadja, a few laughs and shit, taj fazon otprilike. Ironicno, Oonuma Shin koji je bio reziser prethodno pomenutog naslova je i ovo rezirao.

U pogledu razvoja neke spektakularne price, ovaj anime svakako ne pleni, jeste da je bilo elemenata romcom balege ali nije bilo uslova da idu na neko putovanje, posto je Yuuko duh, i vezana je za skolu i sl. Oko malog broja likova je centriran dobar deo animea, ponajvise oko genericnog MC-kuna Teichija i Yuuko, a nesto manje se pojavljuje i Kirie [spoiler], koja je njena unuka kako kasnije saznajemo,[/spoiler] ali i ona igra solidnu ulogu u svemu tome, a pojavljuje se i Yui koja ima obrve kao Mugi, ako to uopste ima smisla. Tragaju za secanjem koje je Yuuko izgubila kada je postala duh, a pritom u par navrata dramaticno definisu i spomenu termin amnezija, da ne ispadne da je naslov misleading. Sem tako nekih banalnosti, nije mi bilo najjasnije [spoiler]kako je to kuga mogla da opstane u bilo kom obliku u 20. veku, i kako da je to neizleciva[/spoiler], i zasto su svi maltretirali onu devojku samo zato sto se zvala Yuuko, posto je u pitanju prilicno uobicajeno ime u Japanu, shit didn't make any sense.

Sa tehnicke strane, dosta je slikovit anime bio u grafickom pogledu, ne sa obiljem neke tecne animacije (koja i ne bi imala gde da dodje do izrazaja, usled manjka neke ozbiljnije akcije), ali zato su koriscene razliciti apstraktni uglovi kamera i efekata. Za one koji su recimo gledali ef. serijal, ovo ce biti poznato, posto je Oonuma Shin i to rezirao dok je bio u Shaftu. Muzika je sasvim solidna bila, pokusali su sa nekim goth/rock/pop hibridom da docaraju celu atmosferu misticnosti, sto nije tako lose ispalo, iako mozda prenaglaseno, posto i nije bilo neke misticnosti i prigodnih elemenata za tu muziku previse.

Kao romansa, serija nije losa, po najavama ocekivao sam spektakularnu zavrsnicu, koja i ne bi bila tako losa ali su je usrali [spoiler]maltene u zadnjih par minuta, prosto ne znam sta ima je trebalo posle takvog emotivnog oprastanja u trajanju od jedne cele epizode da ponovo ozive Yuuko, volim ja happy end, ali ovo su se bas posrali po sebi[/spoiler]. Nije ecchi balega, iako ima fanservice-a koji umanjuje neku eventualnu ozbiljnost koju bi anime mogao da ima. Svakako ne pretendent za najbolji anime godine, u pitanju je solidan anime za one koji bi pogledali nesto novo iz ove godine. 6/10
Gledao sam 7 epizoda i odustao sam. Nije jedan od lošjih naslova koje sam gledao, ali u tom trenutku mi je u glavi bilo samo to da gledam anime iz zabave, ne iz obaveze da pogledam nešto. Nije tip animea koji je ne gledljiv. Čak štoviše, ostalih 5 epizoda bi mogao pogledati maratonski. Ne znam, mogao bi dovršiti taj naslov, ali jednostavno ima boljih stvari koje trenutno gledam.

Odnosi između likova su tipičan anime klasik. Ženska trči za glavnim likom, a on je potpuno ne zainteresiran. Kad se ona skine kako bi ga zavela, on je upućuje na to da se pokrije, haha.