AnimeOverdose Forum

Full Version: Darker than Black II: Ryuusei no Gemini
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: darker-then-black-2.jpg]

Godina snimanja: 2009
Broj epizoda: 12

Priča ovoga animea počinje iste noći u kojoj se završava prvi serijal: zamislite, zvezde počinju da padaju sa neba. Dvoje blizanaca, Shion i Suou, zajedno sa svojim ocem gledaju u nebo, kada te iste zvezde pretvore Shiona u Kontraktora. Dve godine posle, oni pokušavaju da žive normalnim životom. Ali, kada nepoznati čovek provali u njihovu kuću i ovaj duo pobegne, Shionu se gubi svaki trag, i Suou spašava maskirani čovek, znan kao BK201, ili Hei. Zajedno, Suou i Hei pokušavaju da otkriju šta zloglasni sindikat želi od Shiona, zašto ih ljudi progone i nadasve, šta se to dogodilo te sudbonosne noći dve godine ranije...

Recenziju možete pročitati na Darker than Black II: Ryuusei no Gemini
Nakon skoro godinu dana sam konacno pogledao ovo i sezonu 1.5, E sada sezona ili OVA 1.5 (kako vec hocete) mi je bila super kao direktan nastavak price. Sezona 2 tu sam vec malo podeljen, negde do 10-te epizode mi je bilo dobro, ono postamtrao sam je kao novu pricu umesto sezone i u tom stilu je super jedino mi se nije svidjalo sto Hei nije glavni lik i sto prica nije centrirana oko njega.

Slede spojleri... :p

Zadnje 2 epizode su me iznervirale, postalo je neko proserava*e u stilu DBZ moci, ono sto je Shion napravio mi je debilno van svake granice, ok stvaranje kopija puske itd ali kopija cele planete i svega ostaloga to je vec previse.

Kraj mi je bio super (zadnje scene) i ostavio prostora za nastavak, nadam se da ce biti jednom. Smile

Pozitivne stvari u seriju su mi bile sto je Hei izgubio svoje moci, postao alkos kao i kompletan njegov stav, ona pandurka mi je uvek super od 1 sezone, Mao se vratio kako veverica. Ako se gleda kao ark nevezan za 1 sezonu vec posebna prica nije los, samo mi taj kraj ne ide nikako. Ostalo je mnogo neodgovorenih pitanja ali sta je tu je.

U svakom slucaju drago mi da sam odgledao posto sam dugo odlagao zbog komentara da je upropastilo seriju itd s cime se ne slazem, jednostavno je druga prica. Preporuka svima koji su pogledali 1 sezonu (koja mi je sigurno bolja) da pogledaju i sezone 1.5 i 2 (da bi shvatili sezonu 2 i sta se desilo sa Heiem da je tako propao mora da se pogleda 1.5). Smile
(2013-12-22, 23:57)Knez Milos Wrote: [ -> ]Uzimam sad* da gledam nastavak, mada ne ocekujem puno posto vidim da ga svi pljuju i da je slabije ocenjen.
*2013-12-22 22:57

Prodje tri godine od kako sam gledao prvu sezonu bokte XD

Odgledah sad i drugu konacno. Zaboravio sam vecinu toga sto se desavalo u prvoj, ali nisam imao problema sa pracenjem radnje ovde; dovoljno je bilo sto sam samo na brzaka ispreskakao OVAu da se podsetim gde sam stao.

Uglavnom nije bilo lose, cini mi se da retko vidjam (ili mozda samo retko gledam) kvalitetno odradjene akcione trilere u anime formatu. Pomalo me je podsecalo na neku americku seriju gde je svaka epizoda uzbudljiva ali i otvara vise novih pitanja nego sto daje odgovora. Osim toga, na momente sam se pitao da ne gledam neki mahou shoujo, jer:
  • Glavni lik je Suou, nize-srednjoskolska devojcica
  • Poseduje "magicne" moci, a pre koriscenja istih mora da prodje kroz klasicnu scenu transformacije
  • Ima zivotinjicu-sidekicka, letecu vevericu koja moze da prica

Neke stvari su mi bile skroz nelogicne, npr. ona policajka iz prve sezone tek tako postaje bitan clan sindikata, ili veverica koja se seti da zapravo zna suou od ranije kada se seti njene majke (na osnovu njenih clanaka), i to bas iz misije u kojoj je izgubio svoje ljudsko telo i ostao u telu macka (u kojem je bio u prvoj sezoni).

Kraj je bio mnogo cudan, morao sam malo po netu da trazim razjasnjenje. Koliko vidim cela prica oko Izanami i Izanagi vodi poreklom iz japanske mitologije pa je verovatno japancima jasnija sama po sebi... Pravljenje duplikata planete zemlje je bilo WTF, a bas sami kraj je nekako ostao nedorecen - propast planete zemlje bi trebalo da otpocne, ali sve se nekako zavrsilo na pozitivnoj noti...

Uglavnom, slabije od prve sezone ali sasvim gledljivo. Gledao bih trecu sezonu kada bi postojala, mada nesto sumnjam da ce je biti. Najveci nedostatak je sto su autori ocigledno smisljali radnju nabacavanjem raznih ideja kako im koja padne na pamet, kao u americkim serijama, sto lepo funkcionise do jedne tacke zasicenja kada cela stvar pada u vodu.