AnimeOverdose Forum

Full Version: Blame!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
[Image: blame1247686581.jpg]

Autor: Tsutomu Nihei
Žanr: Cyberpunk, SF
Godina izdanja: 1998
Broj tomova/poglavlja: 10/66

Opis:

U post-apokaliptičnom svetu plemena ljudi, kiborga i transljudi raštrkana su po gigantskom tehnološkom kompleksu građevina nazvanom Grad, koji je u procesu stalnog haotičnog širenja od strane robota graditelja. U ovom ogromnom svetu usamljenik Kili traži Gene mrežnog terminala, mistični materijal koji će mu omogućiti da zaustavi beskrajno širenje Grada i spase život u njemu.
Nisam citao Blame, ali iz onoga sto znam o njemu kontam da je zeznut za prevodjenje, tako da... srecno Big Grin
Jeste malo zeznut, ali nema mnogo razgovora u njemu, pa mu to dođe kao neki balans Smile
U Blame!-u se desilo daprođu celi chapteri bez razgovora, ili vrlo malo do skoro nikako.
Iskusno sam izabrao XD
Počeo sam da čitam, ali nikad nisam završio. Eto mi sad prilike. Samo napred, Oblando, kapiram da ćeš ovo prevesti u relativno kratkom vremenskom periodu. Smile

P.S. Ja sam pre razmišljao da krenem da prevodim ovo kako bih imao što više prevoda, al' sam onda shvatio da bi to bilo varanje XD
Pošto nije bilo mnogo za prevođenje (čitaj - skoro pa nimalo), dao sam se i na čišćenje šlajmare između panela i u balončićima. Čini mi se da tako malo lepše izgleda Smile
Pročitao sam ova 2 čaptera. Dosta je čudna manga za sada. Odlično si očistio strane. Samo da li si ih ti i flipovao pa se sada čitao kao strip ili je tako i u originalu?
Sve pohvale za prva dva čaptera, samo nastavi tako i dalje Big Grin
Nisam ih ja flipovao, nego momci sa iz Project Omanga. Tražio sam neke bolje, čistije skenove, ali izgleda da netom kruži jedan te isti (i to slabo odrađen), pa sam morao da preuzmem stvari u svoje ruke Big Grin
Manga jeste luda na početku, priča se saznaje kroz svih 66 čaptera "na kašičicu". Ali videćeš posle kad legnu neka objašnjenja Smile
Hvala na podršci.
Imate moju temu o Blame-u Smile Voleo bih da porazgovaram o toj mangi ako ste zainteresovani??
Pages: 1 2