AnimeOverdose Forum

Full Version: Patrick Rothfuss - The Kingkiller Chronicle (Hronika o kraljoubici)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[Image: imevetra-patrikrotfusv.jpg][Image: strahmudroga-itom-patrik.jpg][Image: strahmudroga-iitom-patri.jpg]

GoodReads - Ime Vetra
GoodReads - Strah Mudroga
Laguna - Ime Vetra
Laguna - Strah Mudroga I Tom
Laguna - Strah Mudroga II Tom

Quote:The Kingkiller Chronicle is a fantasy trilogy by Patrick Rothfuss, telling the autobiography of Kvothe an adventurer, arcanist, and famous musician. The plot is divided into two different action threads: the present, where Kvothe tells the story of his life to Devan Lochees (known as Chronicler) in the main room of his inn, and Kvothe's past, the story in question, which comprises the majority of the books. The present-day interludes are in the third person from the perspective of multiple characters, while the story of Kvothe's life is told entirely in the first person from his own perspective. The series also contains many metafictional stories-within-stories from varying perspectives, most of which are recounted by Kvothe, having been heard from other characters in his past.

Veliki sam ljubitelj epske fantastike u globalu u vidu filmova, knjiga, stripova, ali ovo je nesto najbolje sto sam citao iz tog zanra. Prosto...potpuno drugacije prikazana, koncipirana i odradjena EF trilogija koja se jos uvek nije zavrsila i koja se razlikuje od vecine naslova iz ovog zanra, ako ne i od svih. Prica celokuponog serijala, barem do sada je odlicna, sa potpuno drugacijim prikazom magije jer se ona oslanja vise na nauku: alhemiju, sigaldriku i slicne oblasti, a opet je mnogo vise carobna i magicna od vecine naslova iz EF zanra. Naravno, i sami likovi su odlicni, kako glavni lik, tako i sporedni likovi, a pogotovo glavni lik Kvout koji je prosto veoma jedinstven i predobar lik. Celokupnu tu pricu, setting, likove je odlicno uklopio odlicni Patrik Rotfus sa predivnim pripovedanjem, stilom, a pogotovo opisima pejzaza i bitnih situacija i detalja. Prosto, obozavam njegove uvode u poglavlja i njegove zavrsetke tih istih poglavlja jer su prosto nesto carobno i dirljivo. Celokupan serijal je prozet avanturom koja se preplice romansom (ciji se pocetak, kraj, pa i sama svrha jos uvek ne nazire), kao i sa dramom, akcijom i lepim, suptilnim humorom. Sve u svemu, dopala su mi se oba dela za sada, ali mozda malo vise drugi jer je onaj deo sa Ademre ljudima bio odlican, mada je i prvi deo imao odlicnu dramu u duhu egzistencijalizma. I da...ceka se treci deo i naravno, ako volite Tolkina, Jordana, Martina, morate dati sansu i Rotfusu jer je on svakako zasluzuje.

Krajputaš je njegov, baš kao što je i treća tišina njegova. Tako i priliči jer to je i najveća od tri tišine i obavija ostale. Duboka je i prostrana poput svršetka jeseni. Teška je poput velikog uglačanog rečnog kamena. To je uporan, rezak zvuk čoveka koji čeka da umre.
Cini mi se bas mocno kad budem imao slobodnog vremena uzecu je da procitam.

Ovo si lepo napisao pa me zanima jesi li uzeo pa kopirao sa nekog sajta ili si sam to smislio.
Znam da ne bih trebao da odgovorim na ovakav post, ali ajde: ne vidim zasto bih nesto kopirao sa nekog sajta samo da bih otvorio temu. Prosto...volim da pisem u slobodnom vremenu neke "kritike" necega sto mi se dopalo ili ne, i to se valjda, da primetiti. Big Grin

A, da je mocno, to sigurno jeste.

P.S. Take relax just a little. Trollujes i previse.


Ne stvarno nista lose nisam hteo kazem,nego bilo je bas fantasticno napisano,pa nisam verovao da ti mozes tako dobro napisati,al svaka ti cast vidi se da dosta citas(to postujem).
Trenutno cekam da dobijem drugi Tom od Strah Mudroga. Serijal je pravo odlican, kud se ismijes kud je dobro objasnjeno i samo te jednostavno ubaci u tok price. Big Grin

Preporuka od mene svima sto citaju. Smile
Pročitao sam obe knjige ranije, po mom mišljenju knjige su napisane vrlo dobro i tu nemam nekakvih zamerki sa druge strane "glavna" priča je malo oskudna to jest dosta se vrti o nekakvim sporednim stvarima, što istina potpunjuje sam svet i priču ali i odugovlači celu radnju. (Pisac verovatno planira veći serijal kako je sve započeo) Takođe zamerka bi bila to što je stalno iz pogleda jednog lika, manje više. To na stranu knjiga nije loša, kao što rekoh prijatna je za čitanje. Smile