AnimeOverdose Forum

Full Version: AssDroid (Android ass subtitle editor)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
Najbolje ti je resenje da koristis SVN i http://code.google.com/ Smile
Posto cu ja uskoro da pribavim sebi jedno moderno telefonce a ne trenutnu ciglu-tarabu koju njakam i kuckam na fizickoj tastaturici... ocekujem da neces da zabatalis ovaj projekat jer sve sto meni ne bude odgovaralo svalicu ti na ledja XD
Lol. Nemam vremena bre da radim na ovome XD
Ne mogu da se saberem ni da ga okacim negde onlajn kao open sors projekat pa da pomogne neko. Eventualno mozda iscimam jednog ortaka sto hoce da nauci da programira za Android da usput dok uci sredjuje ovaj moj projekat po mojim instrukcijama XD

Inace za osnovne izmene teksta sve radi ok; mozda je interfejs malo nezgrapan ali to je dizajnerski posao. Jedno deset zadnjih epizoda Svemirske Brace koju sam preveo su izlektorisani na ovom cudu dok sam se vracao sa faksa gradskim preveozom. Sitne greske ispravim na njemu, a kad je nesto vece i mrzi me da kucam, onda otkucam {?} gde treba nesto da se menja i posle na kompu izmenim. Jedina mana trenutno je sto ne mogu da nadjem latinicna domaca slova; na engleskom ih ocigledno nema, a na srpskom dobijem cirilicnu tastaturu. Mada ovo je realno do Androida (do Androidove tastature) a ne do moje aplikacije, pa ako neko zna kako se to sredjuje nek javi.
pazi, ja na mom telefonu nemam tih problema sa nasim slovima, mada, ja sam uzeo preko mtsa onaj bangavi huawei sa 2.1 androidom pre 2 godine, i po difoltu sam imao u ponudi cirilicu i latinicu pored svih ostalih jezika, videcu da pogledam da li mogu da iskopiram te fontove na neki nacin, jer sam onomad nekad kad sam cackao oko toga izbacio sve ostale jezike osim engleskog i cirilice i latinice iz ponude, al da me ubijes ako se secam kako XD
Hello!
Uzeh tablet Asus Nexus 7 i taman sam hteo da iskoristim ovo čudeseo... ali, ne lezi vraže, eto problema.
Uđem lepo u .ass fajl, krenem da prevodim i kada hoću da izađem dobijam ovu poruku "Unfortunately, AssDroid has stopped." I ništa mi ne sačuva....
Hm, to je cudno. Prvo, pretpostavljam da si skinuo verziju 0.4.0? Prethodna je krahirala povremeno XD
Drugo, koju verziju androida imas? Kod mene sve radi ok na 2.3 verziji, ali posto imas tablet verovatno je u pitanju trojka ili cetvorka, a verovatno nisam testirao nista na njima XD
Inace bi trebalo sve sto radis da cuva u aplikaciji (i ostane sacuvano kad izadjes/udjes), a onda kad u nekom trenutku odes na save (tipa na kraju), tek onda ga snimi u fajl. Moguce da puca nesto oko baze ako ti nista ne ostane u aplikaciji, aj javi koji android imas pa cu veceras da poteram to u emulatoru i da vidim gde je greska.

Edit: imao sam pola sata slobodnog vremena sad XD, isprobao sam ga na cetvorci i nije radilo, ali mislim da sam resio problem. Veceras cu jos malo da ga provrtim pa kacim ispravljenu verziju.
Skinuo sam AssDroid 0.4.0 beta.zip, tako da je to valjda najsređenija verzija :3

Na tabletu mi je Android 4.2.2., bilo bi JAKO cool da središ to pa da budem prenosni prevodioc XD
Ako bude sve radilo kako treba videću i ono što dugujem da odradim Smile

Ok, sredio sam tu sitnicu i okacio sam novu verziju (0.4.1-vort Big Grin) u prvi post. Mada preporucujem da prvo odradis malo isprobavanje pre nego sto krenes da prevodis nesto. Ja sam ovo testirao na emulatoru sa verzijom 4.0.3, mislim da ne bi trebalo da ima mnogo razlike sa tvojom verzijom Androida. Pucalo je (kao sto sam pretpostavio) nesto sa bazom podataka.

P.S. Ako zeli neko da pomogne a nije programer, verovatno ce mi trebati neke ikonice za meni i slicno posto na ovim 4-verzijama androida izgledaju uzas jer su neke moje a neke sistemske, a one moje imitiraju 2.3 izgled.
(2013-04-15, 23:03)Knez Milos Wrote: [ -> ]Ok, sredio sam tu sitnicu i okacio sam novu verziju (0.4.1-vort Big Grin) u prvi post. Mada preporucujem da prvo odradis malo isprobavanje pre nego sto krenes da prevodis nesto. Ja sam ovo testirao na emulatoru sa verzijom 4.0.3, mislim da ne bi trebalo da ima mnogo razlike sa tvojom verzijom Androida. Pucalo je (kao sto sam pretpostavio) nesto sa bazom podataka.

P.S. Ako zeli neko da pomogne a nije programer, verovatno ce mi trebati neke ikonice za meni i slicno posto na ovim 4-verzijama androida izgledaju uzas jer su neke moje a neke sistemske, a one moje imitiraju 2.3 izgled.

Cool!
Videću da sutra to istestiram malo, pošto sam sada mrtav, ako naiđem na još neki bag, javljam, a ako uspem da nađem vremena videću da odradim i ikonice. Samo okači ovde dimenzije ili nešto kako bi treblo da izgledaju...
Testirao sam ovu verziju. Ovoga pute ne krešuje, ali zato ni ne čuva izmene. Ne znam da li treba negde posebno da kliknem da bi sačuvao izmene ili on automatski čuva kada izlazim...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8