AnimeOverdose Forum

Full Version: The Breaker
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
[Image: the_breaker_manga.jpg]

Žanr: Action, Adventure, Comedy, Drama, Martial Arts, Romance, School Life, Seinen
Status: Završeno
Nastavak: The Breaker: New Waves
Tip: Manhwa
Autor: JEON Geuk-jin
Crtež: PARK Jin-Hwan
Godina:2007

Novi učitelj engleskog jezika, Chun-Woo nije običan učitelj. Shioon, koji je česta žrtva maltretiranja, slučajno svjedoči borilačkim sposobnostima Chun-Wooa i moli ga da mu postane učenik. Chun-Woo mu kaže da će ga učiti samo ako je jako odlučan, te mora skočiti s mosta u duboku vodu da bi se dokazao.
Ali ovo je manhwa, it butthurts our Japanese aristocratic magazines! Toungue

Čitao sam ovo već, odlična manhwa. Nastavak je takođe dobar. Smile Srećno s' prevodom. ~ Big Grin
sa srećom, ali ja ovo neću čitati iz dva razloga
^ Sad mi treba da pitamo zasto? XD

(2012-08-23, 20:25)Meneldor Wrote: [ -> ]
(2012-08-23, 14:20)Raph95 Wrote: [ -> ]Ne vidim najavu za tu mangu. Inače rečenica iz opisa "Shioon, koji je česta žrtva bullyinga," mi baš ne uliva poverenje u prevod, bez uvrede XD

Zato ja ne gledam/citam nista sto ti prevodis Big Grin.

Najava za The Breaker napravljena, slusam kritike tamo, nekako nije bas lako prevoditi takve mange, jednostavno jezika nema dobrih rijeci i glupo zvuci Big Grin.

Ne raumem vas najbolje sta hoces da kazes lol.
mene ovo dosta podseca na karate kid filmove XD ali mi ne izgleda lose procitacu.... Smile
^karate kid je smece naspram ovoga, nhf fanovima. Pocetak je sporiji ali razvit ce se prica na bolje Big Grin.
Breaker na kraju ko da je fantastika, a tako lep početak ima Toungue
^naspram Naruta i sl koji su ok poceli nema bas toliko pretjerivanja Big Grin.
Imho, Breaker 1 je bio mnogo dobar, Breaker: New Waves se previše zakomplicirao i sad mangaka ili kako god da je korejski ekvivalent, ne zna kako da se izvuče iz govana.
Breaker mi je bio malo dinamicniji, new waves nekak sporo ide i bas se sve nakuplja nekam i nis se ne rjesava.
BTW o mangi se moze nastaviti u Manga sekciji foruma gdje ima i tema, ovdje mogu samo kritike/pohvale Toungue.
Pages: 1 2