AnimeOverdose Forum

Full Version: Hunter x Hunter 2011 remake
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Odgledah i ja ovo čudo. Dobro je što nisam počeo da gledam dok je izlazio jer bih se samo nervirao zbog čekanja.
Stvarno je vrhunski, šounen poput FMA:B (mogu se ladno uporediti). Tempo je dobar, muzika kida (isti kompozitor kao i za Death Note), i svaki lik je zanimljiv na svoj način. Imalo je par smornih epizoda, ali su zato ostale bile odlične, tako da sam zaboravljao na ove slabije.
Omiljenog lika nemam, ali tu su negde Hisoka, Kuram- ovaj, Kurapika, i možda Nakl. I ono što mi se sviđa kod ovog animea jeste što me nije ostavio ravnodušnim u scenama smrti nekih od likova ('bemti 135. epizodu Sad ), i to je za mene pravi pogodak.
Zbog ovog naslova me je prosto sramota što gledam i dalje Naruta, a još sada je ovaj najzanimljiviji deo gde prikazuju čunin ispit iz, ma gluposti...

Ocena 10/10, zasluženo
Sto se tice 135 ep, to te ne ostavlja ravnodusnim jer Togashi daleko dublje pise pricu nego neki ostali shoneni pogotvo Naruto.
Ubacuje detalje koje mozda na prvi pogled ne primjetis odma ali kad saznas opet te baci u zesci feels momenat, ovo sad je copy paste sa mal ali predobro imho i naravno spoiler za one koji nisu gledali XD
[spoiler]Kokoriko is an advanced Gungi technique developed by Komugi that centers around isolating the King (as in the Gungi piece, not the Chimera Ant), separating it from the other pieces and killing it off. Just like Netero and the Hunters were planning to do to Meruem. However, Komugi unexpectedly develops a counter to this technique in the middle of a game, meaning that the King piece (representing Meruem) no longer has to die (since he unexpectedly survived the nuke). Then, later on, when Komugi uses Kokoriko again, she actually develops a counter to the counter ("she reversed my reversal???"), representing that the King piece (Meruem) apparently actually does have to die after all (because of the Rose's poison). However, immediately after beating Meruem using Kokoriko (symbolizing his imminent death), Komugi and Meruem start one final game together, a game that they never finish. 1-5-1 Black King -> 9-5-1 White Lieutenant General, I believe, or something to that extent. Immediately afterwards, they die together, leaving on the board Meruem's one black piece and Komugi's single white piece, together in Gungi forever. This represents that the two were always united through Gungi, and will continue to be together even after death, undisturbed and united for all eternity. Meruem places his piece down, symbolizing his death, and then Komugi responds by placing her piece down next to his, showing that she is perfectly willing to die at his side..

The black screen/black panels in the manga show that the Rose's poison has made Meruem go blind. That's why he has to keep asking Komugi if she's still there, because he can't see her anymore. This is ironic because his name means "the light that illuminates/shines upon all". He even got some godlike light-related photon-based powers before his death, allowing him to fulfill his name. In addition, as they are playing in the bunker before their deaths, Meruem sees a blinding light radiating from Komugi as she "reverses his reversal", making her "the light that illuminates even the all-powerful light". Despite being far weaker (and blind to boot), her light shined far brighter than his. Then, as he dies, Komugi holds him and feels his head, allowing her to finally "see" or know what his face is like. Thus, as they die, Meruem joins Komugi in blindness as she joins him in death. Meruem can finally see what Komugi has been seeing all along, and knows what it feels like to be blind like her, and Komugi finally knows his face, allowing each to understand the other more as they fade away (the OST used during their death scene is called "Understanding"). Touching, isn't it? Togashi is a mastermind, and this entire story, especially this arc, is a masterpiece, a beautiful work of art, a canvas depicting love, hatred, innocence, corruption, happiness, suffering, loyalty, betrayal, anger, sadness, life, death, malevolence, destruction, resolve, determination, avarice, sacrifice, "true" power, truth, and understanding.[/spoiler]
^Odličan tekst, mora se opet odgleda ta epizoda. A ono što sam zaboravio da dodam jeste da mi ne bi smetalo i da se anime završio sa ovom epizodom. Ovo posle toga mu dođe kao neki epilog.
Pa poslednje epizode su najlosije, samo su srozali ugled HxH organizacije , a u pocetku su pretstavljeni kao elita ,taj deo je bio bespotreban...
Onda se pojave najjaci hunteri koji su kao pokemoni XD
Hisoka je mnogo zanimljiv i steta je sto su ga kasnije izostavili, mislim da je trebao nekako da isprati celu pricu do kraja.
Anime je za sada najbolji koji gledam . Sve je super ( animacija ,prica ,likovi ). Puno je bolji od orginala i nadam se da ce se snimat jos epizoda animea jer je jako dobar ako se bude nastavila manga. On mi je najdrazi nakon Code Geass i FMA Brorherhood. Opening je izvrstan i sama muzika u animeu je izvrsna
Evo, završio sam poslednjih 35 epizoda poslednjeg arka što mi je ostao i moram da iznesem nekoliko činjenica vezano za čitav anime.
Prvo, anime je dobar i u to nema sumnje, priča je u jednom navratu krenula u pozitivnom smeru pa u negativnom i sve tako do poslednje epizode što je izašla. Negativci su smešni i jadni... ne donosim ovaj zaključak iz poređenja sa ostalim šounen naslovima već isključivo iz onoga što mi leži na duši. Jedini pravi negativci su Uvogin, Binolt, Togari, Nobunaga, Franklin, Phinks, Feitan, Menthuthuyoupi (Jupi) i to je to. Sposobnosti i tehnike su im jednostavne, ali razorne. Ni minut u epizodi u kojima su oni bili nije me smorio i sam njihov stav mi je extra, a uz to su i lepo dizajnirani likovi. Sve u svemu, ne nerviraju me kao drugi za koje sam čekao a za neke i još čekam da umru što je pre moguće.
Kurapika je OP lik, a ovamo izgleda kao curica i voice actor mu je devojka... pih... bolje da te sposobnosti poseduje neki drugi lik, poput Hanza ili Kite. I dalje ne mogu da prežalim to što je išamarao Krola kao džukelu koji je uz to Lider Akatsu-ehmm, pardon Fantomske Trupe, dok je Uvogina, koliko-toliko dostojanstveno nafajtovao. Glavni negativac je mlađi brat od Cell-a... ali čekaj, to je DBZ, kako sad taj lik odjednom ovde? Nema veze, idemo dalje. Shalnark je Tranksov brat od tetke, pa imaju istu frizuricu i obojica postaju Super Sajonci. Koja slučajnost!
Dakle, iritantni likovi pobeđuju interesantnije, a priča je u par navrata bila interesantna dok Tagaši nije rešio da prestane da štedi sa decom, pa je i njih na brutalan način počeo da roka u poslednjem arku sa mravima. Ja to ne volim da vidim u šounen naslovima. I da završim sa romanom, Gon je preslikani Goku-san, čak je i manga krenula u istom smeru, pecanjem ribe... borbe nisu loše osmišljene, previše palamude oko Nen-a i bla bla bla, ili kada neko koristi neku tehniku, obavezno neki lik očitava lekciju drugima usred borbe i to me je dodatno zbunilo i smorilo, ali sve u svemu fight je okay. Ocena 8/10, nažalost ne može ni da prismrdi velikoj petorki (Dragon Ball(Z), Naruto (Shippuden), One Piece, Bleach i FMA). Ogroman minus dajem što se Netero nije malo češće pojavljivao u priči. Zoldik familija (Porodica Adams) je super, a Kilua je zakon, a i podseća malo na Saskea. That's it!!! Anime
To sto iznosis nisu cinjenice vec tvoje misljenje, pritom dosta povrsno. XD Pojedine stvari su tacne i kritika je na mestu, ali mnogo toga je puko tipkanje po tastaturi. Velika petorka? lol Moze se reci velika dvojka u najboljem slucaju, mada bi i to bilo preterano. Toliko negativnih komentara a ocena 8/10? Kako li si Naruto i Bleach oceno onda? Big Grin
Naruto je jos sve pokrao od ovog naslova, tako da nikako ne moze biti bolji XD