AnimeOverdose Forum

Full Version: Hunter x Hunter 2011 remake
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Lavi je u potpunosti u pravu, Gon jeste iskoristio Vows and Limitations. Ali to nije sve, njegov bes je isto imao dosta uticaja. Pogledajte Gonovo obaranje ruku sa Nobunagom. Tu je rečeno da Enhanserova moć eskalira paralelno sa njegovim osećanjima. O tome svedoči i 116 epizoda, kada Killua kaže da se Gonov Nen ne može porediti sa prethodnim. I pre toga, u borbi Gon vs Morel.
Jeste u pravu si. Predvideo sam deo kada Pito kaže da joj je drago što će Gon ubiti samo nju. Nije kao kod Kurapike da ima boost protiv određene vrste protivnika.

Onda će u sledećoj ep kralj da vidi Komugi i da ubije Poufa, ali šta će onda biti da Jupijem i kraljem? Ko će njih da odradi, ili će da postanu pozitivci Big Grin
Jupi je meni facona, ne znam zasto, ali sam ga zgotivio, mada mi je i Pitou bila faca na svoj nacin, a sto se tice ovoga sto je sad usledilo, bilo je epic, mada me odmah brine ovo za ruku i za kaznu. Videli smo kada je Kurapika koristio 100% enhancer-a da je izregenerisao ruku sa zdrobljenim kostima za nekoliko sekundi, tako da verovatno moze i Gon da izregenerise svoju u stanju u kojem je trenutno, ali ovo za kaznu, tesko da ce da se oporavi. Verovatno ce sledeci ark da se fokusira na trazenje nekog lika koji moze da im pomogne oko toga.
Ali zar ne rekoste ranije da su himera mravi stvoreni od desetina/stotina ljudi sa nen sposobnostima + najmoćnijih magičnih životinja koje su im bile na raspolaganju. A znamo da su magične zveri daleko superiorniji od običnih ljudi, čak i nekih lovaca, kao i da mravi imaju ugradjenu sposobnost da se razvijaju i uče daleko brže od bilo kojeg čoveka... Prema tome kakav god nen ugovor da je sklopio Gon, ne bi trebalo da bude equal sa Kraljem, odnosno pretnja uopšte...

Oporaviće se Gon sigurno(ne u ovom arcu), ali šta će raditi bez ruke?
I da, izgleda da će se moja prognoza obistiniti-Kralj neće umreti u ovom arcu... Ali ne verujem da će postati dobrica XD
Pa i ako su stvoreni od desetina nen korisnika postoje obicni korisnici i oni nenormalno napredni koji su sami po sebi jaci nego desetine mozda i stotine prosecnih, nen nije fiksna stvar.

Najbolji primer je Netero koji je proveo par decenija na onoj planini dok je vezbao, Gon verovatno ima i veci potencijal od njega pa je zrtvujuci sve ovo sto jeste uspeo da privremeno dobije svu tu snagu za koju bi inace morao decenijama da ludacki trenira.

Gon i Netero su do sada jedina 2 primera ljudi na tom nivou ali je po nekim HxH pravilima (Vows and Limitations) Gonov power up opravdan i vec objasnjen. Mada bi se moglo reci i da je Netero u stvari jedini primer posto je ovaj samo privremeno dobio moc. Bitno da su ubacili nesto logicno sto je vec uvedeno kroz seriju, a ne neki random power sa parolom snadji se.
Stoji to, ali samim tim što glavni protagonista ima TOLIKI potencijal, HxH se više ne izdvaja iz te mase generičnih šonen animea...
Ali tu postoji i problem što se meni uopšte ne sviđa taj "nen ugovor"... meni je to glupost, dođe mi kao zelenašenje.

Eto spomenuo si Netera... Džaba mu decenije vežbanja kada jedan dečak Gon uz pomoć nen ugovora može da ga ubije kao zeca...
Sviđa mi se kako niko od vas ne uzima u obzir činjenicu da Netero ima 110 godina. Nen mu je dao vitalnost, ali je odavno izgubio svoj potencijal. I sam Netero kaže da nema ni izbliza snagu koju je imao u svojoj mladosti.

Inače Super Freshman, Gon je uz pomoć tog Nen ugovora jeste stekao veliku snagu, ali je i žrtva brutalna. Nisi video onaj deo kada je rekao -It is all over, so I will use everything? Bukvalno je žrtvovao sve-svoj život, Nen...i sve to usmerio ka Pitou. Plus da ne zaboravimo kompleks osećanja koji je kipteo u njemu zbog svega- bes, krivica, bol, patnja....A opet kažem, Enhancerova snaga zavisi i od njegovih osećanja. Šta misliš, kako je uspeo da ispali 3 lopte za redom, i da svaka bude jača od prethodne tokom igre sa Razorom? Zato što je želeo da pobedi. To sama želja je bila dovoljna da izravnja snagu lopte sa Razorovom, koji je po meni jedan od najjačih karaktera HxH univerzuma. Ovo što se sad desilo uopšte nije neočekivano, čak štaviše potpuno je opravdano.

A to što smatraš da je HxH generičan zato što protagonista ima veliki potencijal, postoji brdo razloga zašto nije generičan. To je i glupo da kažeš, s obzirom da nije samo u shounen naslovima protagonista snažan, ili da ima veliki potencijal. Ako želiš da gledaš protagonistu koji je slabić, eno ti NGE. Ako hoćeš protagonistu koji nema potencijala već do svega stiže samo treningom, eno ti Hajime no Ippo.

I još samo jedno- Ideja Nen ugovora je odlična. Za razliku od drugih "generičnih" shounen naslova, ovde je potpuno objašnjen razlog brzog ojačanja protagoniste. Nije kao Bleach, kad je Ichigo izvukao Hollow-a iz bulje tokom borbe sa Ulquiorrom. Nije kao Fairy Tail, gde to čine u praktično svakom arc-u.

Ova epizoda je ipak fenomenalna. Savršen završetak uvoda koji nam nudi 116. Epizodu sam gledao valjda nekih 5 puta do sad, i i dalje mi nije dosadila. Sledeću epizodu će da vidite kraljevo dominiranje. Ne mogu da dočekam zaključak ovog arc-a-
Također je i meni ova ep bila vrh, ne pamtim kada me neka ep tako dirnula XD
Gon kao crno-bijela škrabotina mi je bila jakomoćna, što se mene tiče mogli su ga takvog i ostaviti no razumijem što nisu Big Grin
Gon se jako oslonio, vjerovao Pitou da će icijeliti Kite-a pa poslije ona bujica osjećaja bijesa, ljutnje, krivice samo bila okidač za sve poslije, što se moglo i očekivati. Čim je Gon išao do kraja, ne gledajući sebe i posljedice očito je koliko se vezao za Kite-a
One zadnje min ep... baš mi je bilo nekako jako tužno Smile
Pitou mi je isto zanimljiva bila samo mi žao što smo, po meni, vidjeli malo njenih borbi

Meni je razvoj tih različitih moći kod likova super. Uvijek nešto što nikako ne očekuješ, na kraju ostaneš paf Big Grin
Sviđa mi se kako za svaku Togašijevu "rupu" nađete nekakav izgovor XD

.... ajmo sada i Morel i Nakl i Kilua i Pam i Šot i hobotnica i kamelon i Knov da parafiraju ugovor, naravno ne tako ozbijan po njihov život ali dovoljno da zajedničkim snagama potuku Kralja, što da ne... Kakva odlična ideja... ako ne mogu oni, naći će već nekog nadarenog klinca od 12 godina(pojačivača) pa će njega da boostuju XD

Vala ni ja ne mogu da dočekam kraj ovog arca... hoću da vidim šta radi trupa, Hisoka, Krolo, a ne da gledam ovo zelenašenje i da me zamaraju sa besmislenim idejama gde nerealne stvari i nerealni likovi dobijaju realan oblik. Big Grin
Ako ti je sve zelenašenje, glupost, masa shounen generičnih naslova pa nadalje, besmislene ideje koje su nerealne sa hrpom nerealnih likova koji sve skupa čine klišej animea....zašto ti gledaš anime? XD