AnimeOverdose Forum

Full Version: DC Comics
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Kao ogroman fan DC stripova, otvorio sam ovakvu temu na jednom forumu, pa zasto ne bih i ovde.

[Image: 1.png]

Quote:DC Comics, Inc. (founded in 1934 as National Allied Publications) is one of the largest and most successful companies operating in the market for American comic books and related media. It is the publishing unit of DC Entertainment a company of Warner Bros. Entertainment, which itself is owned by Time Warner. DC Comics produces material featuring a large number of well-known characters, including Superman, Batman, Wonder Woman, Robin, Aquaman, Green Lantern, and the Flash, and such superhero teams as the Justice League and the Teen Titans, and such antagonists as Lex Luthor, the Joker, the Riddler, Catwoman, Sinestro, the Penguin, Two-Face, General Zod, Gorilla Grodd, Brainiac, and Darkseid.

Odlucih da otvorim ovu temu jer sam veliki fan DC, a i vidim, da vlada veliko interesovanje za DC stripove, crtace i filmove na forumu. Kao sto vec znate, DC Comics je mozda i najveca kompanija stripova koja je popularisala velike i poznate superheroje, kao sto su Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman, The Flash, Aquaman, Martian Manhunter, Green Arrow, Hawkman, Black Canary, Dick Grayson, Captain Marvel ili pak timove superheroja, kao sto su Justice League, Justice Society, Teen Titans i Doom Patrol. Ili, pak na drugu stranu njihove velike protivnike, kao sto su Lex Luthor, Joker, Darkseid, Sinestro, Deathstroke, Ra's al Ghul, Brainiac, Bizarro, Cheetah, Two-Face, Solomon Grundy, Black Manta i Gorilla Grodd.

Pre svega zelim, da ova tema bude mesto gde cemo iznositi nasa misljenja o stripovima koje smo procitali i o crtacima i filmovima koje smo gledali, a da imaju vezu sa DC svetom. Kao i sto cemo ovde traziti preporuke za citanje i gledanje i davati te iste preporuke. I, naravno zelim da ovde pre svega iznosimo novosti o DC svetu, koji nam novi stripovi dolaze, filmovi ili pak crtaci, pa da pocnemo....

DC je odlucio da izbaci 2012. tri animirana naslova, a to su Justice League: Doom koji ce predstavljati adaptaciju stripa JLA: Tower of Babel, Superman Versus The Elite koji ce biti baziran na stripu What's So Funny About Truth, Justice & the American Way? i The Dark Knight Returns koji ce predstavljati adaptaciju stripa The Dark Knight Returns. I, Bruce Timm producent DC Comics-a je rekao, da bi voleo da uradi Aquaman i Green Arrow animirane filmove, a Dan DiDio pisac i editor DC Comics-a je izjavio interesovanje, da se uradi adaptacija Sinestro Corps War stripa.

Bas me raduju ove vesti i to pre svega, vest o ova tri filma i da razmisljaju, da naprave animirani film o Green Arrow-u, a uskoro nas ocekuje i Green Lantern animirana serija tj. ocekuje nas u Novembru, kao i igrani filmovi The Dark Knight Rises(Nolan=win) i Man of Steel(Nolan+Snyder=epic win)....

A, DC Comics je poceo 31. avgusta sa rebootom cak 52 strip serijala. Pa, ja cu sigurno procitati skoro sve, ako stignem, a do sada sam procitao par naslova i kratki su, ali mogu vrlo dobro da se razviju.

KLIK




P.S. Ako neko misli da treba, da se napravi slicna tema o Marvel svetu, slobodno nek je napravi, jer ja veoma slabo poznajem Marvel svet.
Eo bas krecem u DC svijet s Batmanom Big Grin
meni su se uvek "klali" dc i marvel
ima ekstra likova i na jednoj i drugoj strani...
jedno vreme sam hteo da skinem sve stripove supermena i betmena ali ima 40+ gb toga Big Grin
volim tu americku skolu crtanja
Taj reboot mi se nikako ne sviđa za sada, puno mojih omiljenih likova i timova nepostoje ili su izmenjeni do neprepoznavanja, tako da mi se nikako nesviđa Sad verovatno će biti interesantnih piča po malo ali shvatam da su mnoge stvari koje su radili pre ovog novog 52 bile potpuna katastrofa, bilo bi im bolje da su izbrisali Countdown, Final Crisis, sve gluposti kje su uradili sa Green Arrow i Arsenal-om, kao i Batman Inc. koji mi se isto nikako nesviđa Sad

Rant mode over sad da malo kažem šta mi se sviđa Smile SInestro Corps War animirani film bi bio odličan, to je jedna od boljih priča koje sam čitao, sve velike bitke u svemiru, bitka za Mogo, borba sa Paralaxom, borba na Zemlji i naravno nezaboravni deo kada građani Coast City-a pale zelena svetla i odbijaju da beže Big Grin

Green Arrow bilo kakav film bi isto bio fantastičan, on jeste jedan od meni dražih i interesantnijih likova, u jednom trenutku je stvarno imao vrlo interesante likove oko sebe, pravu porodicu Smile što je on i oduvek želeo, ali su morali sve da upropaste Sad
e što je to s Batmanom? Nešto sam čuo da Bruce Wayne više nije batman (da je umro ili nešto), i da ga je zamijenio neki ratni veteran...?
To je bilo zbog katastrofe zvane Final Crisis, Darkside ga je pogodio omega beam-om i svi su mislili da je mrtav, ali je bio u prošlosti i nekako se vratio, tokom tog vremena Dick Grayson je bio Batman, nije on bio loš, ali nije to ni bio problem
^cek cek cek......sta bi sa green lantern-om u final crisis-u?
Kojim Green Lanternom?? Ima ih preko 7000 Big Grin
Jel stare brojeve u opšte vredi čitati? Kontam da su previše naivn i dečji? I kakvi su stripovi generalno. Da li su kao mange pa da se non stop prati neka dugačka radnja ili je svaki broj za sebe?

O DC i Marvelovim herojima znam jedino iz mora crtaća što sam gledao kao klinac, stripove nikada nisam čitao.
I da li je originalni Batman stvarno gay ili su to fanovi sami zakljucili? Mislim ono, kad se dva muskarca bude jedan do drugog i pricaju o dorucku i tusiranju, tesko da ce covek pomisliti da je iko straight. Pojasnite please.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29