AnimeOverdose Forum

Full Version: Perfect blue
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
[Image: 5972l.jpg]

Tip: Film
Emitovan: 1998
Žanr: Drama, Horor, Psihološki
Trajanje: 80 min

Quote:Mima Kirigoe, a member of a pop-idol group called "CHAM!", decides to quit singing to pursue a career as an actress. Some of her fans are displeased with this decision though, particularly a stalker named Me-Mania. As Mima progresses into her new career, those close to her are violently murdered one by one, and Mima begins to lose the ability to distinguish reality from fantasy.

Trazio i nisam nasao ovaj topic. Ovako, ovo je malo matoriji animirani film koji je rezirao Satoshi Kon ciji je ucitelj bio Otomo(poznat po Akiri) i koji je sa njim radio na animiranom filmu Memories koji je veoma popularan.

Prica prati devojku Mimu, pevacicu, koja odlucuje da se bavi glumom i pristaje da glumi u sceni grupnog silovanja. Ubrzo, ona pocinje da halucinira, a oko nje pocinju da se desavaju ubistva(zrtve bivaju ljudi koji su bili zasluzni za njen okret ka filmu)....
Pa da li je neko gledao ovo?

Nadam se da tema nije vec zapoceta(da mi nije promakla)...
Gledao sam i anime je imao dobar pocetak i zaista je isao dobro, ali posle su mi malo bile nerealne sve njene silne halucinacije i sam kraj mi je slab...drzao me je film prvu polovinu, a onda je tokom druge osecaj polako opadao, jer kao sto rekoh sam kraj filma kao i mnoge stvari koje su ga pratile usput su krajnje nelogicne (bar po meni doduse)...
(2010-05-03, 23:33)Eleran Wrote: [ -> ]Gledao sam i anime je imao dobar pocetak i zaista je isao dobro, ali posle su mi malo bile nerealne sve njene silne halucinacije i sam kraj mi je slab...drzao me je film prvu polovinu, a onda je tokom druge osecaj polako opadao, jer kao sto rekoh sam kraj filma kao i mnoge stvari koje su ga pratile usput su krajnje nelogicne (bar po meni doduse)...

Meni je celi anime drzao paznju, a kraj je imao dobar preokret, bar po meni.
Mislim da PB mozda predstavlja i sam vrh opusa reditelja Satoshi Kona mada bi morao dodati i naslove kao sto su Paprika, Tokyo Godfathers i naravno tv anime Paranoia Agent. Sto se tice samog Perfect Blue-a dotican naslov spada u moj top fav dugometraznih anime filmova jer zaista poseduje veliki kvalitet sto samo pokazuje koliko kreativan i uvrnut um ima Satoshi sensei Smile I da i meni je celi anime drzao paznju mada se slazem sa Eleran-om nekim gledaocima ce se mozda Mimine halucinacije uciniti nerealnim i pomalo nelogocinim ali iskreno meni nisu Smile
Nisi pomenuo Satoshijev Millenium actress koji delio sa Spirited away nagradu za najbolji animirani film u Japanu Smile
Meni Mimine halucinacije nisu bile nelogicne vec nejasne i zbunjujuce....
Hehe Lasty pa konacno ima nesto u cemu se ja i ti slazemo Toungue inace ako bi odvojio od svega ovoga sto ste nabrojali, moj glas ide Tokyo godfathers, pa zatim paprika, pa tek onda na trece mesto dajem Perfect blue, da nije bilo tih nelogicnih halucinacija bio bi verovatno na prvom mestu...
A Millenium actress stavljas na poslednje mesto ili ga nisi ni gledao?
A sto se Perfect blue-a tice, ipak je to njegov prvi anime...
Stoji mi na listi anima koji moraju da se odgledaju, tako da ce da se baci pogled ovih dana, samo da ga skinem Wink
gledao josh poprilicno davno ovaj film, nisam bio neshto odushevljen, ali imao neke dobre trenutke/scene u filmu
od ostalih radova od Satoshi'a jedino josh Tokyo Godfathers, ali nije ni to neshto
ali je radio josh na JoJo`s Bizarre Adventure kao neki asistent to je dobar aniem Anime
Dva puta sam gledao ovaj film, i bas sam ga ovih dana preporucivao jednom ortaku koji se ne krece u anime vodama, pa rekoh da napisem koju rec ovde. Prvi put sam ga gledao davno, u nekom odvratnom kvalitetu, i tada mi se nije svideo posto se dosta razlikovao od anime serija koje sam gledao u to vreme. Drugi put sam ga gledao skorije (sto mu opet dodje pre par godina verovatno XD) i tad mi se svideo... posto se dosta razlikovao od raznih drugih animea kojih sam se nagledao do tada.

Kako sam ja to opisao ovom mom ortaku sa pocetka posta - animei su, velikom vecinom, cista roba za konzumaciju (sto ne znaci da su svi losi), ali ovaj film i drugi filmovi Satosi Kona su drugaciji - oni su prava kinematografija. Uglavnom, preporuka za sve koji ga nisu gledali.
Pages: 1 2