AnimeOverdose Forum

Full Version: Record of Lodoss War
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
[Image: 20716.jpg]

Quote:Created from the aftermath of the last great battle of the gods, Lodoss and its kingdoms have been plagued by war for thousands of years. As a quiet peace and unity finally become foreseeable over the land, an unknown evil begins to stir. An ancient witch has awakened, bent on preserving the island of Lodoss by creating political unbalance throughout the many kingdoms and keeping any one from maintaining central control. Only a mixed-race party of six young champions, led by the young warrior Parn, stand between this new threat and Lodoss' descent back into the darkness of war and destruction.

Godina: 1990 - 1991
Epizoda: 13

Prevod možete skinuti na:
http://www.anime-overdose.com/titlovi/re...ar-42.html

Moze li mi tko nesto poblize reci o ovome anime-u ? Cuo sam samo hvalospjeve, no , nazalost, nisam ga imao prilike gledati ....
Naime radi se o fantaziskom animeu tipa Gospodara Prstena. U njemu ces sve naci vitezove, zmajeve, vilenjake, patuljke, gobline i jos dosta fantaziskih bica. Anime ima malo stariji crtez, odnosno, nemoj da ocekuje ono ostar crtez, efekte koji sijaju na sve strane, takodje dosta mracna atmosfera vlada u njemu. Kao zakljucak mogu samo da kazem da anime treba odgledati i stoji da je jedan od top animea koje sam gledao, odnosno ima svoj smek.

Na kraju mogu da ti kazem, da epizode sa AO SoftSub epizode mozes pronaci na: http://www.bg-anime.com/bga/index.php?topic=426.0
Super, veliki sam fan Tolkiena, pa sam siguran da je taj anime po mom ukusuSmile. Koja je razlika izmedju ROLW OVA i " obicnog " ? Da li je OVA nastavak ili ?
OVA je prvi, a TV je nastavak
koji par epizoda ide isto kao i kraj OVA serijala ali se kasnije desava par godina kasnije.
Tv ima bolji crtez od OVA ali je meni OVA gotivnija Smile posto je tamo Gim, patuljak Toungue

PS Posle TV RoLW imas i Legend of Crystania koji se nadovezuje na pricu ali je malo bangavije nacrtan, ali je sasvim ok za pogledati i videti sta se posle desilo (da li su se uzeli na kraju Smile Smile Smile)
Pegla Wrote:OVA je prvi, a TV je nastavak
koji par epizoda ide isto kao i kraj OVA serijala ali se kasnije desava par godina kasnije.
Tv ima bolji crtez od OVA ali je meni OVA gotivnija Smile posto je tamo Gim, patuljak Toungue

PS Posle TV RoLW imas i Legend of Crystania koji se nadovezuje na pricu ali je malo bangavije nacrtan, ali je sasvim ok za pogledati i videti sta se posle desilo (da li su se uzeli na kraju Smile Smile Smile)

OK, hvala vam na informacijama decki, potrudit cu se nabavit sve sto budem mogao od ROLWWink
Davno sam gledao ovaj naslov. Pre nego sto sam ga pogledao cuo sam glasine (bilo je to pre-internetsko doba) kako se mnogi loze na Lodos, i mozda je to uticalo kontraproduktivno na mene, ali uopste mi se nije svideo. Prica je genericka i likovi nisu razradjeni; stvari se desavaju cisto eto onako, da poguraju pricu, sto je losa osobina "americkih" serija i filmova. Nastavak serije me je tek zbunio - izgleda kao nesto izmedju nastavka i rimejka originala. Jedino sto je dobro odradjeno je bila OP pesma iz nastavka koja je meni bila odlicna (Sakamoto Maaya - Kiseki no Umi).
^Koju sam odslusao sigurno jedno 1000 puta, kiseki no umi je fenomenalna stvar Smile Mada moram priznati da je iz prvog serijala celokupni OST odlican, a i drugi je takodje ok, ono sto se meni svidelo u ovom animeu jeste dizajn likova i sami zmajevi koji su ovde vise nacrtani po zapadnom, a ne istocnom stilu zmajeva, prica je imala potencijala, ali kao sto kazes do kraja je krajnje genericna, mada kada pogledamo vreme u koje je radjena, pitanje je da li je tada to bila genericna Smile U svakom slucaju od likova moram da izdvojim Deedlit iz prvog serijala koja mi je istovremeno i omiljena anime elfica ever, nije da nesto cesto sprovode elfove u anime, ima ih, ali ona je definitivno najbolji zenski elf lik, nekima ce mozda vise biti drow elfkinja iz ovog animea, koja po meni jedino ima seksipil...
Kod ove anime ima jedan velik problem a to je dezinformacija.

Anime ima 27 ep + 13 ep OVA.
E sada prvo je izašla OVA pa tek posle 7-8 godina i anime. Tako da ili gledate samo ovu ili samo anime, nema potrebe za oba, pošto su ista stvar. Prvo sam pogledao OVA-e jer sam mislio da je to sezona 1, zatim uzeo da gledam anime koji ima identičnu priču ali je proširena kako su se likovi upoznali i slično. Dalje od par ep nisam ni gledao pošto sam skontao da je u pitanju neki prošireni rimejk.

Anime mi je ostao u nekom solidno lepom sećanju. Dosta čudno je videti zapadnjačku avanturu u nekom anime. Ocena neka solidna 7.
E sad, kako je serija zapravo prosirila pricu? Da li ima vise bitnih stvari ili su samo razvukli radnju? Da li su likovi vise razradjeni? Sve planiram da gledam, ali me odbijao broj epizoda, pa ako je OVA superiornija, onda je mozda i odgledam.
Ne sećam se imena likova ali u OVA dva glavna lika se već znaju. U seriji je prva ep kako se ta 2 lika upoznavaju. Zatim u OVA-i su se svi likovi našli za 1-2 ep i kreće avantura u seriji je to razvučeno na par ep. Dalje nisam gledao XD
Pages: 1 2