AnimeOverdose Forum

Full Version: Gundam...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
Bogami za sad cekam da se nakupe epizode pa verovatno cu gledati tek kad budu zavrsili sa 2. sezonom, pa po predjasnjem iskustvu od SEED-a i Destiny verovatno ce napraviti oko 50 epizoda a za kasnije ko zna....
Od Gundam serijala, pogledao sam jedino Wing i SEED; nikako da se nakanim da odgledam DESTINY, sacekacu da AnimeHQ izbaci preostale epizode. 00 se za sada talozi na kompu, cim se zavrsi prva sezona, odgledacu ga iz cuga.
Sada gledam originalni Gundam (aka 0079), izgleda zanimljivo. Smile

BTW kako biste vi preveli Mobile Suit na srpski? Mobilni oklop, mobilno oruzje ili nesto trece?
Bilo bi nesto kao Pokretni oklop, ali inace je meni opcenito tako neke stvari uopce ne prevoditi bez obzira na jezik.
Ali nazivi su bas podugacki kao npr ovaj

Mobile Suit Gundam SEED Destiny

Zna li neko duzi ?
Antropos Wrote:Zna li neko duzi ?

Mobile Suit Gundam - The 08th MS Team, i ovo MS je skraćenica verovatno za Mobile Suit Big Grin
Ljudi jeste li gledali Gundam 00, mogu slobodno reci da je vredan svake odlgedane epizode, prevashodno sto volim ovaj tip animacije bez kombinovanja 2D i 3D, mnogo vise likova je u igri nego u SEED i SEED Destiny sto ipak predstavlja mali problem dok se svi lepo ne uklope ali s druge strane dosta je i danimcnije...

Glavni lik Sestsuna jako podseca na Shina iz Destiny ne znam da li je neko primetio, ali u globalu likovi su jako cudni svako ima neku falinku i proslost kojom se ne ponosi, jednostavno nije ni crno ni belo vec sivo...
Yap Gundam 00 rocks Big Grin
Prica je dobra,borbe odlicne,dosta mocnih gundama XD
Nema ni jednog dobrice Big Grin
Ichigo Kurosaki Wrote:Yap Gundam 00 rocks Big Grin
Prica je dobra,borbe odlicne,dosta mocnih gundama XD
Nema ni jednog dobrice Big Grin

To sam hteo da pomenem nijednog pozitivca medju likovima nema, Setsuna kurdistanac koji je kao klinac ratovao, Haleluja poremecena dvostruka licnost, Tieria jos nisam skontao koji je njegov problem Smile, a jedini medju njima je vredeo Locon Stratos koji je nazalost preminuo Sad

O ovima ostalima ne zelim da govorim pogtovo o ekipi Throne...

Mada sve do 25 epke nisam kontao kakve veze sa pricom ima ona plavusa Louise i njen decko a onda me je kraj prosvetlio Big Grin
Ajde da dogovorimo neki prijevod za "mobile suit" pa da se koristi u svim Gundam prijevodima.
Neki izvedeni da dobro zvuci i da ljudi skuze da se odnosi bas na mobile suit.
Moj primjeri: Mobilni oklop, mobilno zaštitno odjelo... dodam jos ako se sjetim necega.
Meneldor Wrote:Moj primjeri: Mobilni oklop, mobilno zaštitno odjelo... dodam jos ako se sjetim necega.

U SEED-u se letelice zovu Mobile armor - mobilni oklop, ako ćemo bukvalno onda je mobilno odelo, ne znam ja to ne bi prevodio (u one 2 ep ni nisam Toungue).
Mobilno zaštitno odelo mi se ne sviđa.

@Pitanje za Hendrixa i kompaniju što su radili Transfomerse i Robotech Smile
Kako bi ste vi ovo preveli?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7