AnimeOverdose Forum

Full Version: One Piece manga (Warning! Spoilers!)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
to sto si ti sad rekao za mene je u najmanju ruku bezobrazno i neobzirno, da ne pricam da u prijevodu znaci on je glup on to ne kuzi

sve sto sam ja rekao stoji, nitko nije rekao nista temeljeno na mangi nego na pretpostavkama pa i ti sad, pala koncentracija hahaha, razmisli opet tko je tu glup, da ne pricam da je shanks prosao tko zna kakve i koliko bitki u zivotu da bi mu onda pala koncentracija samo tako, da ne pricam da je bilo kakvom logikom da ides morao bit u stanju lakocom spasit luffya bez da izgubi ruku, lik je bio kapetan na brodu sa kojim je plovio po grand lineu, a poslje luffy demonstrirao 1000 puta jacu snagu prije nego je uopce dosao do grand linea

no nema veze, svak ce mislit sto zeli kao i uvijek, ali za mene ovo sto si ti sad rekao je krajnji bezobrazluk i neukus, ne sjecam se da sam ja to napravio ikome ikad
Evo idemo deo po deo Big Grin

Prvo Sea Kings:

1. Uspostavljeno u prici: da su najjaca i najveca stvorenja u moru, takodje i jedna od najagresivnijih.

- Comic Relief aka Plot Hole: Luffy nokautira Sea Kinga koji 100 puta veci od njega. I to je naravno Plot Hole kad pogledas jer se ne uklapa sa prvim postavljenim uslovim u prici, koji je postavljen u samom pocetku price.

Znaci delovi gde SH nokautira iz jednog obicnog udarca Sea King-a, je PLOT HOLE.

Mada taj Plot Hole je napravljen da bi se dobio comic relief u mangi, da se vidi kako se posada zeza okolo...i da bi se covek malo nasmejao.

- Scena kad Senksu odrize ruku nije plot hole, jer se uklapa sa prvim uslovom.

- Takodje nije Plot Hole i kad Sea Kings vuku Noah jer se i to uklapa sa prvim uslovom.

- Takodje se sa prvim uslovom uklapa i borba SH protiv Surume-a (Krakena), jer borba nije bila comic relief nego je bila koordinisana borba sa sposobnostima koje koriste Lufi, Zoro, Sanji.

- Takodje ona scena kad se Lufi bori na onom grebenu u Fishman Arc-u, koristi Kings Haki da bi savladao Sea Kinga. Sto znaci ni to nije Plot Hole.

Sad za Haki: (hvala Eleranu na hintu!!!)

2. Uspostavljeno u prici: svako ima Armanets i Observation haki, samo odredjeni pojedinci imaju Kings Haki. Kad neko uspe da aktivira Haki, onda dalje nastavlja da trenira taj isti Haki, kroz idividualan trening ili kroz borbe.

- Za Senksa ne znamo kako je dobio Haki, znamo da je jos kao klinac bio u posadi Gold Roger-a, i verovatno je stekao veliko iskustvo i znanje koricenja hakija, takodje znamo da se borio dnevno protiv Mihawka, sto znaci da treba da zna Armanets Haki, mada sad se stvara pitanje, da li je on mogao taj Armanents Haki da koristi na telu u to vreme kad je izgubio ruku ili je samo kao Zoro mogo da prebaci na mac i da sa njime sece metal. Dok to Oda ne pokaze u prici, za sad ovo nije Plot Hole. Ako bude pokazao suprotno onda ce da bude Plot Hole.

- Jedini likovi (za koga ja znam) koji mogu da koriste Armanents Haki i na svome telu i na oruzju jesu Vergo i Smoker. Zapravo Vergo je jedini lik za sad koji je pokazao toliku spretnost koriscenja Armanents Haki-ja post Time Skip. Pre Time Skip je to bio Akainu koji je sa svojim Armanents Haki-jem, ojacao svoju DF i uspeo da se odbrani od napada Marka i Viste.

- Sanji je svoj Haki aktivirao u borbi protiv clana posade don Kriega i to je Observation Haki, danas Sanji moze da oseti emocije na daljinu.

- Sanji je svoj Haki aktivirao kada je bio u nezgodnoj situaciji i bila mu je potrebna maksimalna koncentracija i napregnutost da bi pobedio protivnika.

- Zoro je svoj Haki aktivirao u borbi protiv Mr. One. Kada mu je bila potrebna moc da isece metal on je imao flashback i setio se kad mu je ucitelj rekao da postoji moc koja moze da sece metal. Tada se Zoro koncentrisao na svoje maceve i aktivirao Haki. Danas zoro moze da isece gvozdena vrata i ceo brod itd...

- Obojica su aktivirala svoj haki relativno rano u prici i posle su dopustili da se on razvija kroz borbu, iako nisu bili svesni sta predstavlja ta moc, prihvatili su je jer su shvatili da je korisna, tek su posle shvatili da je to Haki.

- Usop je takodje aktivirao Haki kad je bio najskoncentrisaniji na metu. Da li ce nastaviti da trenira taj haki ili ce pustiti da se vremenom kroz borbe razvije, to ostaje na Odi da odluci.

- Ostali clanovi posade nisu imali borbu ili situaciju gde se od njih zahteva maksimalna koncentracija i napregnutost. Imali su napete situacije sa clanovima posade, mada ne individualne situacije.

Nadam se da je ovo razjasnilo malo. Smile

gle kaj god, imas elerana da ti utapa dosadu sad, pa se razgovaraj sa njime o tome Wink

ja ti samo mogu rec da ona scena di je nokautirao sea kinga iz onog malog camca kod arlong parka nije bila comic relief, kao nit scena kaj je ispucao bez da je koristio ikakav haki, sto su pak one zenske potvrdile i komentirale cak, pa eto i tu dokaz tome, onu crnu panteru na otoku prije nego je isao spasit acea

bila je komicna situacija, to je istina, ali je vjerno pokazivala njegovu trenutnu snagu, i takvu istu snagu je imao i kasnije tjekom borbi, i ne samo on, ne znam tko je opet kasnije ispucao tu zvjer u tri pm

ali ti ocito mislis da je comic relief pomjesan sa pricom na nacin da je istovremeno prikazano nesto sto mogu i ne mogu, pa ti sad trebas citat izmedu redaka ili nesto... daj molim te.. to moze bit istina za epizode koje su van arca i same po sebi napravljene kao comic relief ali ovo ostalo vrijedi, smjesno je i zabavno i puno humora ali je stvarno i vrijedi za pricu

kaj god, meni uvijek zabavno raspravljat sa nekime ali kad dode netko tko pocne vrijedat i lupat jos vece gluposti nego ja i ta druga ili treba osoba lupamo, pa se onda pravi nesto pametan tipa eleran im out Wink
@Frog: Nisam hteo time reci da si glup, vec tvrdoglav, sto su dve totalno razlicite stvari. U Naruto temama, niko nije u pravu i niko to ne cita kako treba, samo si ti u pravu i ti to jedini tumacis kako treba i sada isto primenjujes i u One Piece temi. Ja to ne smatram glupim, vec tvrdoglavim, ako si tako protumacio, onda sorry, sve sto sam hteo da istaknem je da si strasno tvrdoglav, sto iskreno kao osobinu osobe ne smatram uvredom.
to je ona fora rajcica paradajz koju cujem tu i tamo

nit je istina da sam tvrdoglav, ako nesto tvrdim sanse su dobre da vjerujem da je to tako, pa onda TI koji recimo ne vjerujes i ides mi dokazat suprotno bi trebao to moc, osim ako ti nisi u krivu i tvrdoglav

a budimo iskreni ljudi su tvrdoglavi u stvarimo do kojih im je stalo, mene bas briga di je na ljestvici OP, meni je takakv kakav mi je

iz moje perspektive ostali su tvrdoglavi, a posto se vecina vas slaze, pa sam ja sam protiv svih ne daje tebi za pravo da ti tu mene dissmissas, a to je upravo to sto se desava, jer da ima vise ljudi koji se sad slazu samnom onda da ti takvo nesto kazes nebi bilo smisla jel, pa se vodimo idejom ako se vise nas slaze za nesto onda smo u pravu jel

ali kaj god

istini za volju dok ja nesto ne komentiram i izvlacim ljude da komentiraju na forumu se nista ne desava, jos jedan razlog zbog kojeg tvoji komentari nisu na mjestu, daj onda se ti ukljuci pa komentiraj nesto, skupa cesto dodemo do odgovora na pitanja koja sami nismo prokuzili, kako tocno je ovo ili ono logicno, ili kako to tocno funkcionira, haki recimo

ali cim mi netko tvrdi kako je nesto imalo smisla od pocetka, a ocito nije ni moglo bit, odma znam da nije u pravu, to je cinjenica

nit jedna prica ikad ispricana nije savrsena, a kamoli price koje se pricaju 10 ili vise godina, i tijekom tog razdoblja mjenjaju kako se autor mjenja i vanjski utjecaji na njega, da ne pricamo ono sto publika zeli..
Izvini, nije mi bila namera da te uvredim, ali se radi da smo o ovome diskutovali vec vise puta, bas o tim momentima o hakiju i Shanksu i celom uvodjenju hakija, da sam shvatio kao tvrdoglavljenje i mlacenje prazne slame. Iskreno meni one piece ne spada ni u top 5 naslova, tako da se ne radi ni o kakvoj pristrasnosti, ali je poenta da povremeni comic relif mogu da budu kontradiktorni glavnoj prici i nekako me nervira kada se ljudi ko pijani plota po forumima uhvate tih delova, tako da je moguce da sam nesvesno burno reagovao. Cela situacija sa Shanksom moze da se posmatra na vise nacina. Kada je pricao sa Belobradim i kada ga je Belobradi pitao na kakvog neprijatelja je izgubio tu ruku, on mu je rekao da je polozio tu ruku kao gamble for new generation. U prevodu, moze da se shvati na sledeci nacin, Shanks svesno prepusta Lufiju. U prevodu, mogao je da sredi cudoviste i ne izgubi ruku, ali bi Lufi stradao, umesto toga je odlucio da polozi svoje nade u Lufija kao sledeceg kralja pirata. Opet sa druge strane, armament haki ne znaci imunost na sve vrste udaraca. Koliko sam ja shvatio, armamaent haki sluzi samo da bi mogao da se osteti devil fruit user, perception da bi citao protivnika, kao i okolinu oko sebe, dok sam conquer mi je i dalje misterija. I dalje ima dosta faktora koji treba da se razrese oko hakija i prakticno kroz svaku novu borbu sa korisnicima hakija dobijamo nove informacije. Poput one sa Vergom i Smokerom, ali je cinjenica da je imao na umu od samog pocetka da ga uvede u One Piece i nije nesto sto je iz guzice izvukao.
znao sam da ce netko spomenut taj razgovor sa whitebeardom ali ako se prisjetis on ga je pitao kakav je to neprijatelj bio da mu je uspio ruku oduzet, jer je whitebeard bio iznenaden time

a shanks mu rekao da se kladio na iducu generaciju, a to mi nije jasno, sta onda je voljno zrtvovao ruku i pustio da mu je neman odgrize da bi napravio nekakvu poantu luffyju ili se nije stigao obranit.. sve je to jako mutno i svak normalno vjeruje svoju verziju, ali da je mogao koristit haki, tj armaments haki to bi mu spasilo ruku sam tak, to je potvrdeno, pogotovo protiv tog nivoa protivnika tj za njega obicne ribice

ja znam kako ce oda to objasnit ako se ikad vrati na taj dio price, a vjerojatno oce, ali i dalje ce postojat nedosljednost

a za mene ona scena sa luffyjem kad je ispucao onu neman u zrak je comic relief samo utoliko sto su on i sanji pricali o necemu i nisu dali da ih omete ogromna zvjer, ali istovremene to je prikazalo njegovu pravu snagu koju je poslje koristio da razbije zeljezna vrata kod arlonga, unistu mu citavu kucu, ili unisti onaj brod kad smo uboznali sanjija i tako dalje...
uopce mi je smjesno komentirat o tome jer comic relief je nacin na koji se razrijesi neka situacija a ne citava situacija kao da se nije desila jer inace ja nebi ni pratio OP

u drugim mangama ima situacija kad se comic relief prikaze kao nesto slicno ali u mislima te osobe, a ne kao aktivan dio price, pa onda poslje arlong naredi tom morskom biku da napadne luffija pa ovaj nece jer se sjeca traume od prije, pa onda ga ovaj opet ispuca, to je comic relief ali i aktivan dio price i njen stvarni prikaz.. uopce mi je idiotski da moram pricat o ovome
Kada gledamo proslost od Robin i Dzimbeja, Kizaru i Aokidji su viceadmirali, sto znaci da isto tako da je i Sanks verovatno bio za nijansu slabiji u proslosti sa Lufijem. U borbi Verga i Smokera, obojica koriste armamant haki, ali Smoker dobija batine zato sto je njegov haki slabiji. A ako cemo tako, onda bi trebali da idemo logikom da je nemoguce da je mogao Teach da mu zada ranu, kad nije ni Mihawk to mogao, jer boze moj Shanks je jedan od cetiri cara. Po meni, najveci problem je sto svi gledaju na cetiri cara i admirale kao na nepogresive i neunistive likove. Gde pise da nijedno bice ne moze da im zada ranu? Belobradi, koji je vazio za op lika, je dobijao povrede od obicnih marinaca, sto ne bih onda Shanks mogao od morskog kralja? Po toj logici, ne mora ni da se brani, ni nista. Aktivira armamanet haki, proseta kroz masu dok ovi uzalud masu i boli ga patka. Armament haki jeste u neku ruku armor i oruzje, necu poreci to, ali ne verujem da ima bas toliko jako dejstvo da moze da spreci ujed morskog kralja.
Oda opet je*e kevu. Nema, ako nastavi da piše ovakve chaptere ubiće me srce od uzbuđenja. Napokon je Doffy dobio po pi**i. XD Biće ovo kul fajt. A još sam slušao neki kul metal kad sam čitao onu stranicu i baš je neki badass riff svirao, uklopilo se full. XD
Kako je krenulo, uopste nisam ocekivao da ce da ga pipnu, a kamoli da ce da popije red hawk Big Grin Mada realno, da nije bilo Law-a, tesko da bi Lufi uspeo ista. Ekstra chapter, a izgleda da cemo konacno da vidimo i sta se desilo pre 13 godina sa Law i Flamingom. Taj deo takodje iscekujem jos od onog kratkog fleshbeka.