AnimeOverdose Forum

Full Version: Last Exile
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
(2009-06-10, 13:44)Eleran Wrote: [ -> ]@Vele: he he a sha ces Smile bitno je da me bar neko razume Wink

He he sad sam se setio koji mi je lik bio bas faca...Mullin Shetland...znaci lik je totalna pozitiva Smile

Hteo sam da ga spomenem bar ranije ali teško je u konkurenciji svih onih ostalih Smile
on je sigurno jedan od najsrećnijih likova u celoj seriji XD
(2009-06-08, 22:21)Eleran Wrote: [ -> ]Froggy kakav ti je last exile zasad??? Smile

a ma tek cu danas navece krenut s gledanjem pa cu onda napisat, i bit cu iskren ko i uvjek Toungue

(2009-06-09, 19:06)Last Exile Wrote: [ -> ]Koliko god negativni bili komentari ( ili cudni ) meni nikad ni jedan anime ( ili manga ) nisu bili ogadjeni. Drzim se svojeg misljenja do Enda

pa nego XD, do cijeg ces misljenja drzat XD XD

(2009-06-09, 23:29)Eleran Wrote: [ -> ]Mene jedino sto moze ubedaciti jesu filleri anime-a koje jos nisam gledao, tipa kad kazu da ce neki lik riknuti, a ti ga zgotivio i slicno...pogotovo kad je maratonski anime pa se lik prozima 200 epizoda a ti vec na 20oj znas da ce da umre Sad bedak...

da ti iskreno kazem ja sam bio na tebe tu ljut a ne na onog ko je to reko jer si uso naivno u temu u kojoj se raspravlja o tome kak ce taj anime zavrsit i sta si ti ocekivo onda?
neko uvjek nes izlane u takvim temama, a i pretjerujes to sta si sazno ce se desit za nekih 20tak epizoda tak da nije bas neki veliki spoiler samo nes dozivit kak bi se reklo "sok" kad bi to gledo
i ubuduce nemoj ic u takve teme di vidis da je veoma moguce da ce bit spoilera Anime
Sta hoces da kazes da od sada treba da budem vidovita Zorka, baba vanga i ne znam ti ja sta i da onda kad vidim neku temu da kazem...hm...ovde mozda nece biti spoiler-a ovde mogu da citam na miru...niko nista ne kaze za taj spoiler, jedino sto je kulturno jeste da napises ljudi pazite spoiler ili da ga jednostavno stavis u spoiler opciju...mozda tebi ne kvari feeling, ali ja svaki put kad vidim izvesnog lika u narutu osecam se totalno ravnodusno, ko da i nije tu...nema uopste vise uzbudjenja pri njegovom pojavljivanju, da ne pricamo da fajte sa njim uopste vise nisu zanimljive sad kad znas da je sve to njegovo mlataranje za dzabe kad ce ionako umreti...A sto se tice bleach-a tu da ne pominjem...znaci sto je najsmesnije ima posebna tema bleach i posebno bleach spoiler tema i iz nekog razloga svi idete u bleach i pisete bez upozorenja na spoiler, pricate o epizodama koje ce se desiti unapred podrazumevajuci da svi mi ovde citamo mangu...sorry Froggy, ali ovaj put nisi u pravu...a sad da se vratim na temu LAST EXILE...

@Dream Omen: Non stop sam navijao za njega...bilo to, muvanje, kockanje, borba Smile lik je bas faca...jos u samoj prvoj epizodi mi je bilo ono kao...e ovaj lik ce da bude zanimljiv Smile
Zato je sreca sto LE nema filera i nije maratonski anime vec ( samo ) 26 epizoda Big Grin A to za spjlere.... uopste vas ljudi nisam razumeo ( pogotovu Frogia ) ali i netrudim se ( lenja buba XD ). Inace u samom anime-u ima nekoliko padova pogotovu od sredine. Doduse nista ozbiljno tako da sam LE i gledao nekoliko puta i nikad se nisam smorio ( kao sa nekim drugim naslovima ) Big Grin
Solidan anime sa lepom, originalnom pricom u izvodjenju Gonzo studija dok jos nije bio toliki propalitiet XD
Dizajn likova i vozila je radio Range Murata koji mi je jedan od omiljenih anime-umetnika ili kako se to vec zove.

Mislim da su uspeli da naprave zanimljivo okruzenje, sa svim onim steampunk fazonima, a da to ne predje u haos i konfuziju kao sto je bio slucaj npr. sa onim Bounen no Xam'd-om. Upecatljiva mi je bila scena vojnika iz 18 veka u napoleonovskim uniformama koji, postrojeni u formaciju, pucaju jedni na druge sa ogromnih letecih tvrdjava.

Uglavnom, solidna osmica recimo. Znam da je bio i nastavak pre par sezona, ali nisam ga jos pogledao. Ne znam da li je vredan gledanja posto sam cuo da nije u pitanju strogi nastavak vec vise kao nekakav spin-off, side-story koji se odvija kasnije i da se neki likovi iz prve serije pojave tek usput.
Slazem se sa gore navedenim Big Grin anime sam onako prateci ga svaki dan pogledao par puta dok sam jos imao Animax na njemackom i engleskom dub-u
Range mi je tkđ jedan od najomiljenijih artista jos od Blue Submarine No. 6 (sto je bio jedan od prvih animea koje sam ikad gledao Big Grin)
Treba jos navest (ako nije vec) da po meni anime ima odlican OST, pogotvo opening se slaze totalno u Steam Punk fazon (koji tkđ volim Big Grin)
http://www.youtube.com/watch?v=SUjiXriGFbo

nažalost jos nisam pogledao sequel Last Exile: Fam, the Silver Wing
to stalno sebi govorim i kod Eureka seveN nastavka koji moram pogledati ali nikako da se nakanim XD
Pages: 1 2 3 4