AnimeOverdose Forum

Full Version: Fullmetal Alchemist: Brotherhood
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
U starom je sve bilo odlično! Bio je više drama oko likova i likovi su prikazani mnogo bolje kao i njihovi odnosi... Ovaj novi jedino ima zanimljiviju priču zavere i to je to ništa više (mene borbene scene apsolutno ne intresuju kada gledam anime jer ih gledam zbog priče)...
Ako nešto u zadnjih 20 ep ne bude VAUUU ovaj anime mi neće ući ni u TOP 10 a stari je u TOP 5 ;D
Nije loš FMAB nego naprotiv ali da su ovaj anime (priču zavera) odradili na fazon starog bio bi odličan ovako šta ja znam jači prosek...
(2010-06-19, 21:10)alex5ko Wrote: [ -> ]U starom je sve bilo odlično! Bio je više drama oko likova i likovi su prikazani mnogo bolje kao i njihovi odnosi...

Ne bih mogao sa tobom tu da se složim, al' jbg. Sve zavisi ko i na koji način gleda. Čak je tu i pitanje ukusa. Mom drugu se više sviđa stari jer su hipoteze bazirane na fizici, a mene ovaj jer su bazirane na...pa alhemiji. Big Grin
Takođe su mi ovde likovi i odnosi bolje prikazani. Nikada nisam mogao da svarim prvog Hohoa i aferu sa Dante... Mnogo mi bilo pussy. To je doduše jedan od razloga, ali sve u svemu je stari ok.

Što se tiče mojih prevoda:
"IZVINJAVAM SE SVIMA NA PROGUTANIM SLOVIMA"
Čim završim sa prevođenjem, prešišaću tekstove i ispraviću ih. Smile
Alex neslažem se sa tim, odnos između likova je prilično dobro urađen sve je lepo objašnjeno, priča oko Homonclia je mnogo logičnija i smislenija, mnogo bolje urađen, posebno kako su oni nastali i ko su oni u stvari, to mi je malo smetalo ranije
U starom mi se nije svidelo kako su Scar i Kimbli prošli imali su mnogo manju ulogu, kao i King Bradli ovde se pojavljuje mnogo češće i njegov lik je mnogo bolje urađen, kao i njegov odnos sa ženom njegove misli, wrath iz starog anime mi se nikad nije svideo kao lik, Sloth isto još manje, skoro da nije ni imala nikakav smisao, njihov otac skoro da nije ni imao nikakvu ulogu ranije, bio je tu da bi se pojavio i to je sve

Da tačno i Dante je veoma neupečatljiv zloća, ovaj iz FMAB je neouporedivo upečatljiviji u svakom smilu i njegov nastanak i planovi i ono što je hteo da uradi Smile
A odnos Eda i Ala?! Njega ovde skoro i nema! U starom je bilo dosta skenjaža oko njih i mnogo je bolje prikazano i obljašnjeno njihovo detinjstvo! I tamo je bilo nadam se da će uspeti na kraju a ovde toga nema samo gledaš samo akcija samo priča ide dalje... Gde su ti odnosi!! Meni je zbog prikazanog odnosa Eda i Ala zbog čega su šta uradili i zbog čega žele to i to da urade anime toliko i dobar! A ovde su napravili scenu od 2 min gde gube tela i onda idemo da ih povratimo. Ona scena kada se popičkaju pa Al pobegne se ovde svela na 2 min WTF!! Čisto radi reda da je prikažu, ma ajde bre ovo je dečiji FMA brzog ritma bez mnogo prikazivanja odnosa i emocija. Bez emocija i odnosa FMA B je postao tipičan generički shonen anime gde se ide da se nešto skuplja/nađe...
OK za taj odnos između njih dvojice priznajem da je u starom bolje urađen, ali verujem da je tako jer su morali da produže sve što su mogli duže jer je manga išla sporo, ali ni ovde to nije završeno tako brzo, bilo je situacija između njih dvojice nekoliko epizoda, ne kao ranije ali bilo je, odnos između Mustanga i njegovih ljudi je ovde bolje prikazan i nijma je data veća pažnja nego ranije, kao i porodica Amstrong
Pa da ali ja sam zbog toga i gledao anime.
Ono kada je Al pobegao pa ga Ed kroz celu ep traži i non stop se premotava film da je Al stvorena duša da zadovolji Edovu želju za bratom. I do kraja se stvarno natripuješ da je to Ed hteo da mu kaže i kada ga konačno nađe kaže nije to hteo da mu kaže nego da ga pita da li ga mrzi što mu je oduzeo telo i da li će ikada moći da mu oprosti. Teški skenj od epizoda a toga ovde nema. Bio je stari FMA pun ovakvih detalja ali toga u novom nema. Ovde je taj događaj pretovren u scenu od 2 min Sad I taj odnos Mustanga i ekipe nije neki ima ih svega u 2-3 ep, mnogo mi je bolje ep u starom FMA kada se Mustang i ekipa skrivaju u hangaru neko si groblje čačkali ili šta beše XD
I da kakav je to FMA kada nema one čuvene Mustangove zbog čega želi da postane predsednik XD
jedva cekam da izade zadnja epizoda pa da i ja pogledam, a za onu situaciju kad Al pobjegne mozda nije bila tako duga u mangi (?), mozda su je produzili prije a sad napravili kak treba, ako ko cito mangu skroz neka kaze, ja se nadam da ide po mangi jer nije dobro da razvlace ali ni da zbrzaju stvari nasilu.
(2010-06-19, 21:49)alex5ko Wrote: [ -> ]Ono kada je Al pobegao pa ga Ed kroz celu ep traži i non stop se premotava film da je Al stvorena duša da zadovolji Edovu želju za bratom. I do kraja se stvarno natripuješ da je to Ed hteo da mu kaže i kada ga konačno nađe kaže nije to hteo da mu kaže nego da ga pita da li ga mrzi što mu je oduzeo telo i da li će ikada moći da mu oprosti. Teški skenj od epizoda a toga ovde nema. Bio je stari FMA pun ovakvih detalja ali toga u novom nema. Ovde je taj događaj pretovren u scenu od 2 min Sad

Samo zato što se Al ponašao kao emo ne mora da znači da nije njihov odnos izgrađen. Obojica su prošli kroz pakao: izgubili su majku, prošli su kroz užasavajuć trening, nisu uspeli da ožive svoju majku i obojica su kažnjeni jer su uopšte i pokušali. Kada čovek prođe sa nekim kroz te stvari, posebno dva brata, nema potrebe za objašnjavanjem i dramom. Ed ga je konkretno pitao da li on smatra da su ona sećanja i sve ono što su proživeli laž. Al je shvatio šta je time hteo da kaže i dokazao je da je zreliji. Ako već treba da se poredi sa prvim animeom ono na krovu je bilo sledeće:
Al: "Am I an artificial soul?"
Ed: "Nnnnnn- OMFG that kid has my limbs!!"
Al: "You didn't answered me, am I..."
Ed: "Come on Al, lets catch him!!"
Al: (PWNED)
Tako da je ovaj odnos dosta realniji po meni. Ipak je internacionalni naziv FMA: Brotherhood kako bi se shvatila ta bratska ljubav i predanost kroz njihova dela. Smile

(2010-06-19, 21:49)alex5ko Wrote: [ -> ]I taj odnos Mustanga i ekipe nije neki ima ih svega u 2-3 ep, mnogo mi je bolje ep u starom FMA kada se Mustang i ekipa skrivaju u hangaru neko si groblje čačkali ili šta beše XD
I da kakav je to FMA kada nema one čuvene Mustangove zbog čega želi da postane predsednik XD
Ono je bila jedna avantura gde su mislili da su na tragu uklete kuće da bi se ispostavilo da je Hajate samo zakopao kosku. Ovde je njihov odnos mnogo dublji.
[spoiler]Tačno se vidi koliko je Mustang nemoćan bez svojih ljudi i koliko mu znače. Ovde je takođe bolje objašnjen odnos između Hokajeve i njega, jer je obećala da će ga pratriti "do pakla". Možda to ostavi jači utisak dok dođeš do 54. ep.[/spoiler]
Čak je njegov i Hjuzov odnos dosta bolji. Povrh svega četvta OVA epizoda će prikazati njihov prvi susret.
Što se tiče one čuvene mini-skirts scene, zaista je žao što su to izbacili, ali je ipak to bio specijal, a ne regularni chapter. Big Grin
(2010-06-19, 22:09)Čoča Wrote: [ -> ]Što se tiče one čuvene mini-skirts scene, zaista je žao što su to izbacili, ali je ipak to bio specijal, a ne regularni chapter. Big Grin

Kad je tako dobra scena onda mora da se ubaci koga briga što je nije bilo u mangi XD
Kako se gledaju OVA epizoda? Posle koje ep treba koju OVA da pogledam ?
Pazi ovo moje su utisci do 45 ep.
(2010-06-19, 22:13)alex5ko Wrote: [ -> ]Kako se gledaju OVA epizoda? Posle koje ep treba koju OVA da pogledam ?

Pa sve OVA epizode se dešavaju pre animea. Preveo sam prvu OVA, ali nikako da nađem fajl, tako da ću morati iznova. Da završim još drugu polovinu druge OVA i odradim treću pa šaljem. Pokušaću do ponedeljka da odradim. Wink

(2010-06-19, 22:13)alex5ko Wrote: [ -> ]Pazi ovo moje su utisci do 45 ep.
Ma ok, sasvim te razumem, ali nemoj da se ljutiš ako misliš da sam hteo da se svađam, ili tako nešto, nego nisam mogao da sedim i ćutim. Big Grin (NEEEEEEEEEEEEERD)
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32