AnimeOverdose Forum

Full Version: Bleach Manga [Warning! Spoilers!]
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ideja o paklu u Bleach svetu mi je malo glupa i kako sad one espade su mrtvi, zar oni nisu već mrtvi XD oni bi trebalo da su duhovi?? Zato mi je od uvek bilo glupo što krvare, ali nisam pravio preveliko pitanje oko toga
Ni meni se ne sviđa u kom pravcu sve ovo ide. I ja sam ranije raspadao dok ne izađe novi chapter (da ne pričam o delovima kada se Zaraki fajtao sa Noitrom i Ičigo borio Ulquiorrom (tad sam baš krizirao), ali....posle 423. chaptera....baš nešto i nemam taj stari osećaj.
Možda je i tačno da je ovo Kubeov "prvi i poslednji" rad......i sve se nadam da će ga završiti sa stilom....i daću mu šansu....napraviću pauzu jedno mesec, dva...pa ću da vidim šta je uradio.

Ne znam kako vi ljudi zamišljate kraj "izbeljivača", ali meni sve osim Ičigo + Rukija.....TOTALNO SUCKS! Toungue(mada sam mislio da će u 423 čapteru Ičigo da je "coki"....i da Tite tu stavlja tačku...ŠTO BI PO MENI BILO BRILJANTNO)!
Mene ovo podseca na neki fail filler. -_-
@Dream Omen
Napomena: Ništa od ovoga Tite Kubo nije objasnio u potpunosti, pa sam ja izvlačio zaključke na osnovu malobrojnih i nepotpunih informacija.

Ideja pakla se pojavila na početku mange i uopšte nije loša samo što je to sada prikazano na drugačiji način. U Blič univerzumu kada čovek umre njegova duša napušta telo, te duše se zovu celoviti. One lutaju dok ih anđeli smrti ne upokoje i pošalju u Grad Duša. Kada celoviti umru (npr. neko ih ubije) njihovo duhovno telo se raspada na duhovne čestice i ulaze u sastav Grada Duša, (duhovni svet je izgrađen od duhovnih čestica) - ovo isto važi i za anđele smrti. Doduše, pominjala se i neka reinkarnacija duša. Nije rečeno koliki je životni vek celovitih i anđela smrti i da li su besmrtni, ali je sada za Aizena rečeno de je besmrtan (ako su besmrtni kako se onda održava onaj pominjani balans između živih i mrtvih?) Takođe, plemstvo među anđelima smrti može imati potomstvo, primer za to su Bjakuja i Joruiči. Celoviti mogu postati ispijeni svojom voljom (kada žale za nečim, usamljeni su, ne žele da napuste ljudski svet-gube svoje srce) i kada ih ispijeni prožderu. Anđeli smrti seču maske ispijenima i pročišćuju ih i omogućavaju im da uđu u Grad Duša. Ali ako anđeo smrti poseče svojim zanpakutom ispijenog koji je činio zločine za života, kada je bio čovek onda on ne ide u Grad Duša već u pakao (jer zanpakuto može da očisti samo one grehe koje su počinili ispijeni). I sada imamo npr.da su i članovi Espade u paklu, to protivreči onome sa početka mange. Zael Aporo je arankar a da bi postao arankar prvo više ispijenih mora da se sažme u menos grandea (nemoguće je da su svi ispijeni koji su ušli u sastav menos grandea (girijana) činili zločine kada su bili ljudi, onda oni "nevini" ispijeni po tome ispaštaju zbog ovih koji treba da idu u pakao). I potom girijan evoluira u ađukasa a ovaj uz pomoć Hogjokua postaje arankar. Kubo je trebao da ostavi ono sa početka priče da u pakao ulaze samo ispijeni koji su kao ljudi činili zločine i onda npr. da se te duše u paklu sažimaju, evoluiraju i da tvore neku novu vrstu opakih duhovnih bića gorih i od vasto lordova. Trebalo bi da girijani, ađukasi, vasto lordovi i arankari ne mogu otići ni u pakao ni u Grad Duša (kao pročišćeni) oni jednostavno kada umru nestaju, pretvaraju se u duhovne čestice pošto su oni evoluirali od drugih duhovnih bića, nemaju više dodira sa preminulim čovekom.

@zarakikenpachi
Kubo mora da odmrsi čitavu priču koju je zamrsio tako da o kraju nema ni govora, postoje mnogobrojna pitanja i misterije na koje on mora da odgovori, inače sve ovo neće imati nikakvog smisla. Ne mogu samo tako pojedini likovi da nestaju i da Kubo nagomilava jednu priču preko druge. I ja navijam za par Ičigo-Rukija, mada ljubavna veza između Ičiga i Orihime mi je nekako prirodnija. Ičigo je ljudsko biće a Rukija je duhovno biće, tako da je to nemoguće, jedino da Ičigo umre pa da bude s njom ili neki hokus-pokus od strane "Kralja duhova" pa Rukiji da podari život - da postane ljdsko biće. Meni je čitava ova saga o arankarima bila promašaj, više mi se sviđao Blič kada se Ičigo borio protiv ispijenih, više sam za čudovišta tipa predator ili tuđin, a ne ovi hibridi. Blič je postao detinjast posle Soul Societya. Kubo je trebao posle okršaja Ičiga sa anđelima smrti u Gradu Duša da ubaci horor atmosferu, malo Berserk žanra, neki "Festival" vasto lordova u Ueko Mundou i naravno malo romantike.

[spoiler]
[Image: ichigokissesrukianum2gi.gif]
[/spoiler]
Pilja: ne moze on odgovorit na te misterije i pitanja jer je zakompliciro stvari i nije to ni sam skuzio, a sad kad bi pokuso dat objasnjenja bi samo pogorso situaciju

on jest imo dobru pricu u startu ali je sve to napustio nakon sto je rukia bila spasena i pretvorio aizena u gay-a
i onda mu je trebalo 200 chaptera da zavrsi s tim dijelom i to na nacin da ispada da aizen ni ne zeli postat najjaci ili sta god je bilo, znaci sve to se vrtilo oko negativca koji ne zna sta zeli i na kraju odustane voljom

a sto se tice sad kako je nastavio, uopce mi se ne svida, restarto je prakticki sve, opet cemo gledat kako ichigo ojacava i sve skupa isponova, a najgore od svega je to sto mu je prica sad posve nelogicna, preko 400 chaptera u jednom smjeru i onda sad okrene u drugi

tak da ja ovo citam tek toliko jer chapter dode na isti dan kad i OP i naruto pa mi je tak rec usput XD
@Frog_Hermit: potpuno si u pravu da je sad priča nelogična i da je čovek sve upropastio. Ali to ne znači da se greške ne mogu isparaviti, sve se može kad se hoće, samo treba da napusti put profita i zarade (a i pitanje je kakvi ljudi ga okružuju? Ja verujem da su to sami profiteri). Teže stvari na ovom svetu su se rešavale i ispravljale, a ne jedna obična manga, samo što Kubo izgleda nema volju da se vrati starom dobrom Bliču. A ako nije sposoban da objasni ono što je započeo, a ja verujem da jeste, nije to nikakav bauk, nek angažuje nekog ko će mu pomoći oko priče, pravi umetnici uvek nadju rešenje i izlaz i svakog ćorsokaka.
I ja se slažem sa Hermittom! Meni je dugo Naruto bio No.1...međutim....kada sam pročitao (i odlgledao) prvih 70 epizoda Bliča...bilo je WOW...eto novog broja 1 na mojoj listi! Međutim.....da...i Pilja je u pravu....u pitanju je kinta, a ne interes da se napravi HELL OF THE STORY! Isto ovo radi i Kishimoto....razvlači ionako dugačku mangu.....da bi na kraju...pod pritiskom fanova (kojima će sigurno prekipeti) zbrzali stvar u 20 čaptera i okončati priču, a mogli su lepo do odmotavaju klupko natenane. Zato su mi i jedan i drugi anime izašli iz top 3.....a svaka čast Tsugumi Ohbi za DEATH NOTE...čovek je u 37 epizoda i 108 čaptera napravio PERVERZNU priču....borba odnosno mozganje između L-a i Kire! SVAKA MU ČAST! NAJBOLJA STVAR PO MENI DO SADA....OPET SE OGRAĐUJEM....NISAM SE BAŠ NAČITAO I NAGLEDAO MANGI/ANIMEA...ALI IPAK DOVOLJNO DA MOGU DA OCENIM ŠTA JE KVALITET!
cuj naruto ima neku svoju ideju i pravac sto se price tice, i tocno se moze vidjet napredak, bleach je uprovo suprotno od toga, svaki put cilj je nesto drugo i svaki put se pocinje isponova umjesto nastavlja na staro, bar se dobije takav osjecaj

ljudima je od starta naruto bio za djecu a bleach pravi anime za mlade koji je jako kvalitetan i svasta nesto, po meni naruto je uvjek bio puno bolji, kishi je stvorio nesto novo dok se DBZ razlikuje od bleach po dvije stvari - macevi i drugacije sposobnosti zampakotoa, a i to je brzo palo u vodu posto je od starta vrijedilo 'vise spiritual power = stronger'

tako da meni ljudi nisu bili jasni po tom pitanju oduvijek, a danas ko ne priznaje da je naruto daleko nad bleachom nije iskren sam sa sobom
Ma.....kao što sam već rekao...istrpeću Kuboa samo zbog jednog lika...pretpostavljate ko je u pitanju........ZARAKI KENPACHI!!!! Najgotivniji lik svih vremena u anime/manga izdanjima. On je: lud, nikog ne zarezuje ni 2 posto, enormno snažan a pritom nema bankai....znači i jedinstven, Kubo reče da ga teško crta, kapetan je, A ŠTA TEK REĆI ZA EYEPATCH?!..zatim....ma mogu ovako do sutra. Osim toga: "In an interview, Tite Kubo noted that he would like to go into more depth about Zaraki." Ako uradi tako nešto......MA ZABORAVIĆU MU I DA POSLE TOGA UPOPASTI CEO BLEACH!

@Hermitt.....Ma niko ne može da kaže da jedan anime puno odskače od drugog.....pitanje je samo ko šta voli....iz kojeg su vam likovi prirasli za srce i tako dalje.....MOGU ONI JOŠ UVEK DA SE VRATE U MOJ TOP 3.....ALI NESHTO MORA DA SE PREOKRENE!

eTO...TOLIKO od mene na ovu temu "Blič Preokret" Tite Kuboa! (P.s. Jel' pravilno "Kuboa" ili "Kuba"?)
(2010-12-04, 01:49)zarakikenpachi Wrote: [ -> ]@Hermitt.....Ma niko ne može da kaže da jedan anime puno odskače od drugog.....pitanje je samo ko šta voli....iz kojeg su vam likovi prirasli za srce i tako dalje.....MOGU ONI JOŠ UVEK DA SE VRATE U MOJ TOP 3.....ALI NESHTO MORA DA SE PREOKRENE!

eTO...TOLIKO od mene na ovu temu "Blič Preokret" Tite Kuboa! (P.s. Jel' pravilno "Kuboa" ili "Kuba"?)

To, care!

Da li je Kuba ili Kuboa? U ćitabu piše:
PROMENA IMENICA PRVE VRSTE
Po prvoj imeničkoj vrsti menjaju se imenice muškog roda čiji se osnovni oblik (nominativ jednine) završava na glasovno neispunjeni nastavak - Ø, -o i -e. Obrazac promene:

Edit: Ispravka za promenu vlastite imenice "Kubo"

Slavk-o Kubo
Slavk-a Kuboa
Slavk-u Kubou
Slavk-a Kuboa
Slavk-o Kubo
Slavk- om Kuboom
Slavk-u Kubou

Kad smo kod pravopisa i gramatike evo ti jedan dobar sajt ako ga već nisi našao, naći ćeš dosta zanimljivih stvari o pravopisu, pogotovu na njihovom forumu, inače, super su ti prevodi Thumbs up!
http://www.vokabular.org/nedoumice/doku.php