AnimeOverdose Forum

Full Version: Photoshop problem
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
Želim otvoriti sliku u Photoshop- u...
I umjesto da je otvori, on je prepozna kao nešto novo -> [Image: photoshopve1.th.jpg]

Problem: [Image: adobeproblemmk4.th.jpg]

A do neki dan je sve to fenomenalno radilo Sad
Da li ti osim tog notification-a ostalo radi normalno? Adobeov Primary Scratch je nesto kao Windowsov paging file (mesto za swap memorije na hard disku, iz fizicke u virtualnu i obratno, tako da mozes raspolagati sa vise RAM-a nego sto imas na ploci) i ne bi trebalo da ti mnogo smeta, ali u svakom slucaju trebalo bi da promenis lokaciju Adobe-ovog Scratcha na drugi hard disk (ako ga imas, jer se te swap-memorije ne slazu bas najbolje). To radis iduci na Edit > Preferences > Plug-ins & Scratch Disks. Uglavnom ti je Photoshop zatrazio prostor na RAM-u od otprilike 5x velicina slike sa kojom radis u MB (a bitmap te rezolucije nije malen Toungue) tako da je to neka vrsta upozorenja da ce ti usporiti PC.
E vidiš. To nisam znao. Nisam imao pojma što je taj Primary Scratch...
Ali problem je, što ako nema drugi hard?
Hindo Wrote:E vidiš. To nisam znao. Nisam imao pojma što je taj Primary Scratch...
Ali problem je, što ako nema drugi hard?

Jedino sto je preostalo u takvoj situaciji je da nadogradi RAM, no ako joj to predstavlja problem samo za tu jednu sliku mogla bi iskljuciti sve procese sto zahtevaju vise rama i nek zavrsi posao Toungue
Menjanje velicine paging file-a/Scratch-a ne bi mnogo pomoglo.
Gray Fox Wrote:Jedino sto je preostalo u takvoj situaciji je da nadogradi RAM, no ako mu to predstavlja problem samo za tu jednu sliku mogao bi iskljuciti sve procese sto zahtevaju vise rama i nek zavrsi posao Toungue
Menjanje velicine paging file-a/Scratch-a ne bi mnogo pomoglo.
Nadogradila si je RAM prije par tjedana. Dodala je još 1GB RAM- a. Tako da sad ima 1270MB RAM- a... Ali prije kad je imala samo 256MB joj se to nije pojavljivalo. Zato mi je to čudno.
Evo, moj advokat se javio XD

Problem je u tome da je do jučer sve radilo kako treba Sad
Sry, ispravio sam greske, nisam znao da je "ona" Anime;

Onda je mozda problem u slici tolike rezolucije, ali ako je ranije radilo normalno... jesu li plocice istog tipa/na istom taktu i da li je velicina paging file-a ispravno podesena (desni klik na My Computer > Properties > Advanced > Performance - Settings > Advanced > Virtual Memory - Change)?
Initial Memory Size bi trebalo biti oko 150% od kolicine RAM-a, a Maximum Memory size oko 300%. To je negde oko 1905-3810 (ako je custom size).

EDIT: Ovo se prilicno zakomplikovalo XD Jesi probala jednostavno restartovati PC ili nesto tako?
nije stvar u memoriji... jučer je sve radilo kako treba, a danas ne valja... nisam apsolutno ništa mjenjala...

EDIT: ne samo restartati nego i obrisati Photoshop i ponovo ga instalirati
Pogledat ću joj ja sutra to s Virtaul Memory... Nice advice... Smile
Jesi u medjuvremenu instalirala neke nove programe (tipa antivirus ili slicno) ili si slaba sa HDD prostorom i jel uopste ne mozes da radis sa tom slikom?
Pages: 1 2 3 4 5 6